Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi ez a "világjegy" dolog...

Mi ez a "világjegy" dolog mostanában?

Figyelt kérdés
Egyre többször hallom, hoyg emlegetik. De nem értem mi ez és mi a poén. Azt hiszem valamiről lemaradtam... Mi ez pontosan?
2021. jan. 10. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nos, utoljára ezt a kifejezést az Ötödik elem mozifilmben hallottam. Lehet, ezzel kapcsolatos. DE ha nem, akkor engem is érdekelne, mi is az egész. :)
2021. jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hol emlegetik?
2021. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utána néztem: Van valami a Vodafonnál, meg a Telenornál is, ami hasonló.

[link]

2021. jan. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Hol emlegetik?"

Hallottam már fél füllel élő szóban, de akkor nem foglalkoztam vele, elengedtem. De pl fórumokon, facebook csoportokban is látom, hogy írják, kacsintó, vigyorgó szmájlikkal. És nem értem mi a poén, vagy mire írják. Annyit nekem is sikerült kiderítenem, hogy valami filmre utalnak. De nem ismerem a történetet, vagy hogy ott ebben mi volt a poén.

2021. jan. 11. 06:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha filmre utalnak, az csak az Ötödik elem lehet. Ez is benne foglaltatik, azon a google keresési linken, sőt, csak az a részlet. Ha érdekel (egyáltalán a sci-fi műfaj), esetleg nézd meg a részletet, vagy az egész filmet, ha nem sajnálod rá az idődet, mert akkor összességében érthetőbb lesz talán.
2021. jan. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Ötödik elemben volt a "Lilu Dallas. Világjegy!" jelenet.


Most tilos 20-5ig "élni" (megint csak egy túlzó költői kép). Akinek van munkáltatói engedélye, mehet, ahova tetszik. Ugye gyakorlatban, de elméletben nem. Aztán van, akinek olyan papírja van, hogy külföldre is mehet. De ez extrém kategória pl az aki kórházakat, gyógyszer gyárakat épít külföldön.


Nos a munkáltatói igazolást a korlátozások elkerülésére én is így mutatnám fel ebben a röhejes helyzetben, hogy közben azt mondom: Lilu Dallas. Világjegy!

2021. jan. 12. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Én a oltási kártyát hívom így.
2021. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!