Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért szemetel mindenki?

Miért szemetel mindenki?

Figyelt kérdés
Székelyföldön élek, a megyén két jelentősebb folyó folyik át, mindkettő tiszta szemét. A falu határában is szemétkupacok vannak mindenhol. Nem értem az embereket, hogy nem zavarja őket? És ezt nem lehet a románokra fogni, mert többségében székely megye. Többször is voltunk folyót takarítani, de nincs értelme. Ha túrázom, mindig felveszem más szetét. Mért ennyire nemtörődömök az emberek? Mit lehetne tenni ez ellen?

2021. márc. 22. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos pont ugyanugy szetszorjak a szemetet es igenytelenek a kornyezetukre sok helyen, fuggetlenul a nemzetisegtol.
2021. márc. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De miért nem zavarja/érdekli őket?
2021. márc. 22. 16:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert ezt latjak a kornyezetuktol. Menj el a szasz falvakba, hidd el ott nem lesz szemet.
2021. márc. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kit , hogy neveltek vagy nem neveltek. Azért talán valami fejlődés van, de még mindig messze vagyunk mondjuk az osztrákokhoz képest.
2021. márc. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert lusta elcipelni a kukához.
2021. márc. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az intellinegs ember nem szemetel. A többinek meg tilos.
2021. márc. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Pont ezen akadtam ki múlt héten, de olyan szinten, hogy napokig bőgtem. Mi önkéntes szemétszedő programokat szervezünk a barátnőmmel, évente kétszer. Eddig 3 volt, és eddig mindig jöttek elég sokan, minimum 25 ember mindig volt. A múlt hétvégén 2 ember jött el. Nem értem az embereket, hogy csomó embernek sír a szája, hogy jaj szemét, de mikor le kéne hajolni akkor már nem mozdulna meg. Helyette keresik a felelősöket, egyik a fiatalokat okolja, azokat szidja, a másik a bevándorlókat (nem Mo-n élek), stb. Az egyéni felelősséget nem vállalják fel.

Èn is mindig úgy megyek el valahova, hogy van nálam egy zacskó, meg nekem van ilyen szemétszedő botocskám, aminek a végén van ilyen csipesz féle, és azzal nagyon gyorsan és egyszerűen fel lehet kapni mindent, beér oda is ahova a kéz mondjuk már nem, bokor alá, folyóba, nádasba. (Ajánlom, hogy szerezz egy ilyent, mert tényleg megkönnyíti, és fel lehet vele szedni egy cigi csikket is, olyan ügyes cucc). Most azt csinálom, hogyha nagyobb szemétkupacot találok, vagy az út mentén nagy mennyiségű szemét (mert az unintelligens idióták kidobálják a kocsiból, ezt se tudom ép ésszel feldolgozni), akkor felhívom a megyét, és ott kérem a felelőst, azok általában kimennek és összeszedik.


Végülis azon akadtam ki, hogy egy ilyen világba, ahol az emberek ennyire leszrják a Föld jövöjét, hogy nem zavarja őket, hogy elönti őket a műanyag, minek szüljek gyereket? Milyen jövője lesz neki? Nem akarom, hogy szenvedjen, hogy ne kapjon levegőt, hogy szar élete legyen.


Jó tudni, hogy van ilyen ember, mint te, akit érdekel, aki tisztogatja a folyót. Ne mondd, hogy semmi értelme, igenis van értelme. Próbálj ösztönözni másokat is, hogy segítsenek. Èn is bízom abban, hogy a legközelebbi programra többen jönnek el. Most jó idő volt nagyon, gondolom mindenki kertészkedett meg ilyesmi a ház körül.

2021. ápr. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Érden mindenhol szét van dobálva a "kőműves actimel", a "rakéta", a féldecis előre kiszerelt denaturált tömény szesz...

Alkoholisták és szemetelő emberek laknak itt. Büszkék erre. Csak a temetőben több, mint 80kg-ot szedtem össze. És tudod ki nem x*arja le, hogy valaki tisztítja azt a várost, amit ők teleszemetelnek? Hát elmondom, hogy hülyének is nézik az embert, ha tisztítja a környezetét. Akkora igénytelenség ezen a mocsok településen :)


De ezért nem sírok. Inkább röhögök a sok ostoba és bunkó emberen.

2021. ápr. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

7-es válaszoló vagyok. Èn nem tudok röhögni már, viszont egyre gyakrabban akadok ki túlságosan az egészen. Tegnap mentem hazafele a városból és az autópálya mellett a retek hihetetlenül elkeserítő. Olyan mennyiségű szemét olyan hosszú területen az út mellett, hogy ha belegebedek se tudom összeszedni. Ehhez már felsőbb utasítás kéne, de az emberek b.sznak bele. Nem értem, azt se értem, hogy ez kb nem zavar senkit? Mert ha lenne rajtam kívül még kb 20 ember akkor eskü kivonulnék összeszedni, de mint mondtam, olyan hosszú útvonalon áll a szemét, hogy egyedül képtelenség, de még 5 is kevés. Talán 20, minimum, de akkoris napokig, és nem lazsálva.

8-as, sajnálom, hogy ilyen gyökér emberek laknak a közeledben, és takaríthatsz utánuk. Nem tudsz segítséget kérni a takarításban, az önkormányzattól, vagy valahonnan? Te is próbálhatnál összekovácsolni kis csapatot, hátha találsz olyanokat akik hozzád hasonlóan szívükön viselik a dolgot.

2021. ápr. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amikor mész Borsodba, az jelzi, hogy átlépted a megye határt, hogy megjelenik a töménytelen sok energia italos doboz az út szélén eldobálva.
2021. ápr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!