Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amióta van gyerekük azóta...

Amióta van gyerekük azóta megváltoztak?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A nagynénim mindig is egy gyerekről álmodott. Több mint 7 évig próbálkoztak. Addig a férjével velem próbálták pótolni, mintha én az ő gyerekük lettem volna. Havonta 1-2 × ottaludtam. Egy farmon élnek. Imádtam ott lenni, mert mindig is a farmokat szerettem, trkatort vezetni stb. De amióta megszületett az 1. gyerekük azóta semmi... Ki sem hívnak már több mint 6 hónapja. Nem rég elmentünk a szüleimmel babalátogatóba és mikor beléptem majdnem elájultam. Az állatokat eladták (nyúl, tehén, birka) és rózsaszín kiscsúzda, kishinta, kiskastély volt.Ahol én régebben játszottam saját készítésű babával ott már rózsaszín sz@rok vannak. Pedig a kisbaba még járni se tud! Nem beszélve a házon belül... 2 szobát átrendeztek rózsaszínra, vagy 30 plüss és barbibaba volt a szobákban. Meg még panaszkodtak a szülők hogy a gyerekük túl súlyos állítólag.jóhogy mikor 20 percenként tömik bele a tejet meg a babatápszereket. Na de a lényeg hogy normális e hogy ennyire megváltoztak egy baba miatt? Hiányzik a régi életem. Ma sajnos a családommal élek egy házban Budapesten ahol sokat kell menni ha kiakarok a szabadba (földekre) menni.

Bocsi hogy nem igazán érthetően írtam le de nem lehet egy írásba ezeket az érzéseket összefoglalni. Egyébként 1 barátnőm sincsen. Szóval senki nem tud "megvígasztalni" ezért írtam nektek.

17/l



#baba #Megvaltozas
2021. ápr. 6. 09:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyilván mi nem ismerjük a pontos helyzetet, sem a nagynénidék véleményét a témáról, de az természetes, hogy megváltozik valakinek az élete, ha gyereke születik. Valószínűleg nehéz az állatokkal foglalkozni egy kisbaba mellett, vagy egyszerűen más okokból adták el az állatokat, amikről lehet, hogy te nem is tudsz.

Az pedig szintén érthető, hogy kicsit elkényeztetik a babát, ha ennyit vártak rá. Nem azt mondom, hogy ez a jó irány, de meg lehet érteni. Feltételezem, hogy nincs kisebb tesód, ezért tök ismeretlen ez az érzés, de egy kisbabával szinte 0-24-ben foglalkozni kell. Lehet, hogy az idejük hiánya miatt nem hívnak mostanában, vagy talán pont azért, mert érzik, hogy te sem viszonyulsz túl pozitívan az új helyzethez. Ami nyilván érthető, hiszen a te életedben is bekövetkezett egy (számodra negatív) változás. De ők meg simán lehet, hogy úgy vannak, mint nagyon sok kisgyerekes szülő, hogy alig tudnak pihenni, és ilyen helyzetben nem akarnak még "vendégeket" is fogadni. Vagy egyszerűen annyira élvezik, hogy végre született egy babájuk, hogy kicsit elfeledkeznek mindenki másról.

Szerintem próbáld meg velük kicsit keresni a kapcsolatot, ha lehet. Például kérdezd meg, hogy átmehetsz-e hozzájuk játszani a babával. Segíts nekik bizonyos dolgokban, ha hagyják. Ha szorosabb a kapcsolatod velük, akkor akár meg is mondhatod, hogy hiányzik neked az, ahogy régen volna a dolgok, és szívesen keresnél valami kompromisszumot, hogy nekik se legyél teher, de te is jól érezd magad. (És tényleg nem azt mondom, hogy teher vagy a számukra, de mi abszolút nem tudunk eleget erről a történetről, sőt lehet, hogy te sem, úgyhogy valóban érdemes lenne megbeszélned velük.) Próbálj meg te is picit pozitívabban állni ehhez az új helyzethez. Mégis csak született egy unokatesód (ha jól értem), és ha látják rajtad, hogy alapból érdeklődő vagy, akkor biztos ők is jobban nyitnak majd megint feléd.

2021. ápr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Még mielőtt valaki félreértené én imádom a kisbabákat, beleértve őt is❤

2021. ápr. 7. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!