Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akiknek beszédproblémájuk...

Akiknek beszédproblémájuk van, mennyire nehezíti meg a mindennapi életeteket?

Figyelt kérdés

Én rossz helyen képzem az "r" betűt, emellett hadarok is.

10 alkalomból 7-szer nem értik, mit mondok, ezért már sokszor a mondandómat is annak megismétlésének szorongásával kezdem. Otthagytam a tanári képzést de ez csak az egyik ok volt, azon kívül is mindig úgy gondoltam, alapjáraton könnyebb volna az életem érthető beszélőkével.

A logopédus már kiskoromban sem segített rajtam, most, hogy ki vannak fejlődve a hangképzésért felelős "alkatrészeim", már gondolom nem is tud? Egy beszédterápia hirdetésével találkozok mindig, ilyen kurzusszerű, felnőtteknek. Ezek vajon opciók lehetnek? Ti akik beszédhibával rendelkeztek, mit kezdetek vele?


2021. okt. 31. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:
50F vagyok, emlékeim szerint kb. 15 éves korom óta hadarok többé-kevésbé, mikor hogy, mikor mit, változó, a köszönéssel is gondjaim vannak, pl. a jó reggelt/napot kívánok nem megy, így ha csak 1 embernek kell köszönni, azt szoktam mondani, hogy üdvözlöm, nőknek is, ami néha hülyén hangzik. Szerintem nagyon sok állás részben ezen bukott el, de talán lehetséges kapcsolat is, nem tudom. Az utóbbi években azért mintha kevésbé hadarnék.
2021. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hát nem tudom mennyire számít beszédhibának de én egy kicsit de nagyon enyhén pöszén ejtem a c és sz betűket. Az érdekes az, hogy nem mindenki szokta észrevenni (vagy csak nem említik) de van aki meg igen.


Én igazából nem kezdtem vele semmit, sosem származott belőle hátrányom, a logopédushoz már öreg vagyok, felnőttkorban már amúgy is nehezebb korrigálni a berögzült dolgokat.


Szerintem azzal, hogy az r betűt rossz helyen képzed ha nem túlzottan feltűnő akkor ne foglalkozz, fogd fel úgy, hogy egyedien beszélsz. Inkább a hadarás lehet zavaró kicsit, de azon tudsz javítani magadtól is.

Lehet, hogy túl feszült vagy és azért hadarsz.

2021. nov. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!