Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet,hogy van jelenleg 500.000Ft-om.Ballagásomra kaptam a családtagoktól.Kaptam egy arany nyakláncot,és megszeretném venni a párját,ami egy karkötő.Mivel érték tartó és szép emlék,elegáns..ezért nem tartom feleslegesnek.A másik opció,hogy beteszem a bankba,és majd ha pár év múlva elköltözöm ,lesz mihez nyulni,illetve jövöre teszek majd mindig hozzá,havonta az ösztöndíjból.

Az ékszer kb 100-120.000 FT.


Mit tennétek a helyemben?



2022. máj. 30. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Vedd meg és a fennmaradó összeget tedd félre.

Hiszen így is marad bőven az 500 ezerből, ha 100 ezer az ékszer.

És a pénz semmiképp se veszik kárba, hiszen az arany eladható.

2022. máj. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,a hasznos valászt!
2022. máj. 30. 13:13
 3/6 A kérdező kommentje:
Választ*
2022. máj. 30. 13:13
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Nehéz tanácsot adni, de én is azt javaslom, hogy vedd meg a karkötőt.

Ha szorult helyzetbe kerülsz, beadod a zálogházba, vagy eladod. Az arany mindig arany.

2022. máj. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vedd meg nyugodtan a karkötőt hozzá, a többit tedd félre.


Bankba semmiképp.

Több okból is.


A későbbiekben, akár gyűjthetsz is hozzá pl kisebb nyári melókkal.


Az évek alatt pedig mire kilépsz a "nagybetűs életbe" lesz egy alap tőkéd.


+vannak dolgok, amikről jó, ha tudsz:

Tb-t jelenleg az állam fizeti neked, amint kilépsz a suliból és egy ideig netán nem lenne egyből melód, nos a TB-t ahad után kell majd fizetned, ami tuti lesz addigra havi 10-12ezer,mert viszik feljebb apránként.

Ezt a NAV egészségügyi járulékként fogja kérni csekken.


Diák éveid utolsó hónapjában csináltass diák bankkártyát.

S amint lesz munkád, ám már nem vagy diák, akkor is élvezheted az olcsóbb, kedvezményes csomagot 24éves korig (ha jól tudom jelenleg ez a korhatár).


A felnőtteknek járó csomagok drágábbak, így az elején spórolhatsz. Persze, ha rövid időn belül munkába állsz, hiszen a bankban vannak havi és éves levonások.


Ha lesz fizud, annyit hagyj mindig a kártyán, ami fedezi a havi levonásokat, hogy ne menj minuszba, a fizudat pedig elsőre vedd ki.

(első pénzfelvétel ingyenes kezelési költség)


Ha pl kártyával akarsz venni valamit, szintén annyi összeget hagyj pluszba rajta.


A félretett pénzednek meg egy széfet.


A gyűjtött pénzedet pedig, ha okosan forgatod, költöd, építheted vele a kezdetleges karrieredet. ^^


Szerencsejáték, bank, cripto meg egyéb felejtős.


Ismerd meg önmagad, előnyeid, hátrányaid, képességeid... stb fedezd fel miket szeretsz és arra milyen karriert tudnál építeni.


Sose voltam nagy költekezős, ha költöttem is pluszba, az mindig alapanyagok, eszközök voltak, amik többségét mai napig használok kis vállalkozásomban.

+teló, egyszer kijelző csere, táblamonitor a grafikai dolgaimhoz.


3 irányba oszlik a pénz:

Alap megélhetés (háztól a ruházat, ételig),

a folyamtos pénz visszaforgatása az alapanyagoktól a könyvelőig,

végül pesig a félretett ami jól jöhet bármi váratlan elyzetben az előző két pontban.


Nem minden egyszerű, sok idő és türelem kell a munka mellett.


Az önismeret, magánélet, párkapcsolat, karrier. Mindenhol meg kell dolgozni a megfelelő formájában a jobbért.


Kishal vagyok ugyan, ám akarok mégtovább fejlődni mindenben.


Mindig van hova.

2022. máj. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged!❤️
2022. máj. 31. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!