Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyógyszertáros megteheti,...

Gyógyszertáros megteheti, hogy nem szolgál ki ,mert én kártyával akarok kis összeget fizetni?

Figyelt kérdés

Ma mentem volna hasi ultrahangra de a bejáratnál ugrott be , hogy ide maszk is kell és mivel már szinte sehova nem kell így teljesen kiment a fejemből legközelebbi gyógyszertárba akartam egyet venni és csak káryta volt nálam. Valszeg a gyógyszertár tulaja lehetet a kaszába ,mert rám förmedt, hogy 50 forintot ne akarjak már kárytával fizetni hiába mondtam, hogy nincs nálam apró azt mondta akkor így jártam. Szó nélkül elmentem. Emiatt ugrott a vizsgálat,mert 8 ra volt időpontom a gyógyszertár ahol próbálkoztam 8kor nyitott így is késében voltam a legközelebbi gyógyszertár meg 1 km-re lett volna így ugrott az egész kérhetek új időpontot

Ha ez szabálytalan lehet valahol jelenteni?


2022. jún. 9. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérted el a panaszkönyvet?
2022. jún. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Elöször is sok helyen csak bizonyos összeg fölött lehet kártyával fizetni (mert sokan fedezetlen szamláról fizetnek kisebb összegeket, ami nekik veszteség), másrészt meg hogyan akarnád bizonyítani?
2022. jún. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akár 1 forint is fizethető kártyával. Tilos minimum értékhatárt szabni.

Panaszt lehet tenni a kártyakibicsátó banknál, a kereskedővel szerződesben álló pénzintézetnél, illetve békéltető testülethez is lehet fordulni.

2022. jún. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És érdekelni fogja is bármelyiket, hogy kárytával nem engedtek ki fizetni 50 forintot? Egyáltalán hogy lehet ezt bizonyítani?
2022. jún. 9. 22:53
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Pár éve még voltak ilyen idióta szabályok, hogy X forint alatt nem fizethettél kártyával. (Mily groteszk, Svédországban meg pont az a trend, hogy mindent fizess kártyával, mert úgy nincs macera az aprópénzekkel. De idehaza ugyebár mindenki, mindig szereti hátráltatni a fejlődést, és a kényelmet.) Viszont most már más szabályozás van érvényben. Egyrészt: akinek van online pénztárgépe, az köteles kártyát elfogadni. Másrészt: aki képes bankkártyát elfogadni, az köteles elfogadni a kártyás fizetést. Az, hogy ez 50 forint, 10 forint, vagy 150 ezer forint, teljesen mindegy. A törvény nem tesz különbséget az egyes tranzakciók között.

Én is azt mondom, hogy érdemes megtenni a szükséges lépéseket. Akár még kártérítési igénnyel is előállhatnál, hiszen téged kár ért amiatt, hogy a pénztáros nem volt hajlandó egy legális fizetőeszközt elfogadni. Az nem mentség, hogy "miért nem volt nálad apró?". Sehol nem előírás, hogy egynél több eglfogadott fizetőeszköznek kell nálad lenni.

2022. jún. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Több a költség a bolt/tulaj/vállalkozás számára, mint pl az általad írt 50ft, azaz minuszt termel magának a bolt, eladó/tulajdonos.

Nem ingyen vannak ezek számukra. (a bank is pénzből él, sőt az üzletük arra épül)


Mindemellett értelmes, tudatos vásárló pont, hogy a nagy összegeknél használ kártyát.



Másik pl:

Méteráruban nem szabnak le 20cm-nél kisebb anyagot, okkal.


Mindemellett elég ciki KP nélkül mozogni.

Máskor csomagold be a bankkártyádat egy ezresbe.

2022. jún. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

Ha időpontod van valahova, az az első, aztán jöhetnek az egyéb időhöz nem kötött dolgok.


Nem a gyógyszertárast kell hibáztatni, mert buta és felelőtlen voltál.

Kp nélkül nem közlekedik értelmes ember.

Az időbeosztás és prioritásod nincs helyén.

Rugalmatlanság.


Nem másra kell mutogatni, ismerd el hibádat.

2022. jún. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!