Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történt a Szkókón?

Mi történt a Szkókón?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár nappal ezelőtt egy baràti tàrsasàgban beszèlgettünk közèpkori gyilkossàgokról egy dokusorozat kapcsán. Az egyik barátunk megemlítette a Szkókót,hogy a közèpkorban történt ott is gyilkosság.

Szeretném megkérdezni,hogy ez igaz vagy csak valami legenda?

Köszönöm a válaszokat! Ha eseteleg valaki tud 12-16.sz. közötti magyar gyilkosságról ,jelezze itt kérem. Mèg egyszer köszönöm!



2022. aug. 12. 19:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Időben nem tudom pontosan hova tenni, de történt ott rengeteg gyilkosság. A mai Szkókón belül egy Kőkert nevű hely, ahol biztosan. Ez a hegy oldalában egy meredek rész, valahol a Kőbánya dűlő és a Mogyorós köz nevű zsákutcák végei között található. Nagybátyám mesélt róla, akinek a hegyen volt szőlője, de sajnos ő már rég nincs köztünk.

Elmondása alapján a középkorban egy szélsőségesebb vallási csoport szertartásainak adott helyszínt, amiben sok ember és állat áldozatot mutattak be az "isteneiknek". Ahogy a Mecsekoldal többi része, a szkókói Kőkert is idővel a szőlőhegy része lett, magántulajdonba került. Nem tetszett a fentebb említett csoportnak, hogy a szent helyüket elfoglalták, ezért az ottani gazdák nem voltak biztonságban. Sokan eltűntek, még a 70-80-as években is volt több gazda, akinek nyoma veszett és a telkén azóta se járt senki. Nem tudom, hogy milyen vallás lehetett ez és hogy napjainkban van-e ott bárki, mindenesetre nagybátyám halála óta mi nem mentünk ki. Én még gyerekként jártam ott nagyrészt, de már akkor is láttam, hogy sok kertet visszafoglalt a természet. Amikor ennek az okát megkérdeztem, akkor hallottam először erről nagybátyámtól.

Remélem tudtam segíteni.

2022. okt. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!