Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha depressziós...

Mit tegyek, ha depressziós vagyok, mert szeretek valakit, aki észre sem vesz?

Figyelt kérdés
19f

2022. nov. 9. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Igyál mint állat!
2022. nov. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem két dolog segít ilyenkor:


1) lekötöm a figyelmem.


Valami olyan nal foglalkozom ami nagyon igényli a figyelmem. Játékok, olvasás, tanulás, sport.


2) megutálom.


A szeretet és az utálat nagyon közel áll egymáshoz. Mindkettő intenzív érzelem, mely alapjában nagyon hasonló feltételek mellett teljesül.

Keress benne dolgokat, amiket utálsz, gyűlölsz és megvetsz. Ezekre összpontosíts, míg végül nem vágyakozol utána, ha em inkább legszívesebben megfolytanád.

Ezután pedig a gyűlöletet kell elengedned, ami szerintem könnyebb.


*3) keresel mást


Ez nálam nem szokott működni, de van aki erre esküszik. Ismerkedni, barátkozni ha tudsz mellette és eltereli a fugyelmed, bevállhat.


Tényleg sajnálom amin keresztül mész, főleg elsőre nagyon nehéz, mert azt sem tudod hogyan kezeld.

Adj időt magadnak, ha úgy érzed segít megélni az érzéseidet, éld meg. A lényeg, hogy ne csinálj butaságot, inkább tanuld meg kezelni, levezetni, elengedni. Nagyjából ebben a sorrendben.


Idővel egyre "könnyebb" lesz (nem lesz könnyebb, talán ugyanúgy megvisel, de rutin szerűen fogod kezelni).

2022. nov. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
89%
Szívünk lebeszélhető,rá sosem.
2022. nov. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!