Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz kiköltözni...

Mennyire nehéz kiköltözni Ausztriába és elkezdeni ott az életet?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem párjával kitalálta, hogy kiköltöznek Ausztriába. Én nagyon ellenzem, össze is vesztem velük, nem szól hozzám a családjuk emiatt.

Nincs végzettségük, nem tudnak németül, max a nagyon alapot, amit iskolában tanultak. 19 és 23 évesek, de érettségi után nem tanultak, melózni se nagyon, max 2-3 hónapokat, meg lehet valahonnan van pénze a fiúnak, mert bányászott még mikor legutóbb találkoztam vele majdnem egy éve.

Szerintük hamar meg lehet németül tanulni és pár év múlva visszajönnek, vesznek házat itthon stb. Szóval csak pár évre szeretnének kimenni.

Én vagyok túl pesszimista? Tényleg annyi, hogy kimegyek, felvesznek pl mosogatni vagy takarítani, megtanulok németül, megyek jobb melóhelyre, meggazdagszok és jövök vissza házat venni?

Mert ha lenne nyelvtudás és szakma vagy végzettség és már úgy mennének ki, hogy van meló is, akkor elhiszem, menjenek is. De így... Szerintem az összes félretett pénzük el fog menni első hónapban és jönnek vissza.

Plusz csak a pénz miatt mennének, mert ott jól lehet keresni. Semmi más oka nincs, max még az összeköltözés, közös lakás.



2022. nov. 19. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ossze is vesztel veluk, azt mar nevezem! Aztan milyen alapon, mi kozod van neked az egeszhez? Csodalkozol hogy belepofazol az eletukbe aztan a csaladjuk nem szol hozzad? Nahaaat...
2022. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rá fognak szabni, nem is vitás, de ez legyen az ő bajuk.

Te egyszer elmondod a véleményedet mert rendes csávó/csaj vagy, aztán onnantól kezdve nem foglalkozol vele.

Ha sikerül, örülsz. Ha nem sikerül, akkor így jártak. Te szóltál.

Minek összeveszni velük? Jobb lesz attól bárkinek?

Egyébként nyelv nélkül, szakma nélkül sok esélyük nincs. Lehet feketén fusizni, bejelentés nélkül, minden nap fosva hogy lebuknak egy ellenőrzésen, vagy talál a munkáltató valakit aki egy centtel olcsóbban elvállalja ugyanazt. Ráadásul a nyelvtudás hiányában gyakorlatilag mindenki mindenhol csak átverni fogja őket. Osztrák munkáltató szóba sem áll velük, hiszen nem értik, ahhoz pedig túl önérzetes a sógor, hogy pl. angolul beszéljen velük. Ami marad, a magyar vagy káeurópai közvetítő pedig orrba-szájba fogja őket szopatni.

De ez - mint mondtam méár fentebb - ne legyen a te dolgod.

Csak úgy fogják megérteni, ha saját bőrükön tapasztalják.

2022. nov. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Annyira azért nem kiabáltunk vagy ilyesmi, inkább megsértődtek, hogy nem örültem neki, hanem egyből elkezdtem kérdezősködni, hogy mégis hogyan, amit támadásnak véltek. Pedig csak olyanokat kérdeztem, hogy miért? miből? Hova? Kikkel? Tudnak e németül? Mit terveznek ott dolgozni és hogyan? stb.

Mivel támadásnak vélték, és látták rajtam, hogy nem győztek meg, ezért elkezdtek olyanokat mondani, hogy én aztán ne szóljak bele és hogy majd ők többet fognak keresni mint én stb.

Legyen úgy! Nem érdekel engem különösebben az, hogy kiköltöznek, csak aggódok, én szerintem először legalább a nyelvet tanulják meg közép szinten és legyen egy szakmájuk vagy mittudomén. De mindent támadásnak vettek fel és feszülten, megsértődve távoztak. Annyira alapból nem tartjuk a kapcsolatot, szóval nagy veszteség engem nem ér. Majd leülepszik a dolog. Azért mondtam nekik, ha kell segítség kérdezzenek nyugodtan, én tudok németül segíteni - de azért elintézni nem fogok tudni nekik lakást, melót, biztosítást stb.

2022. nov. 19. 19:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez a fajta ember nem ért a szóból. Neki a saját bőrén kell éreznie, hogy az élet nem habostorta.

Aztán a nagyobbik baj meg az lesz, hogy ezután jó eséllyel mindenki más lesz a hibás, de nem ők...

2022. nov. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kevésbé melyvìz mondjuk Sopronba elmenni és onnét ingázni. Elég elsőre a munkanyelvet megtanulni, lehet külföldi tapasztalatot is szerezni ami később jól jön, és nem az van, hogy egyből mely vízben van az ember, hogy albérleti, hivatali meg minden ügyet németül intezzen.
2022. nov. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Alapjáraton egyetértek az elöttem szólókkal. Viszont személyes véleményem szerint fognak tudni munkát találni. Ha más nem mosogatónak, vagy akármilyen nagy német nyekvtudást nem igénylő munkát. Számtalan ilyen poszt van facebookon is, Németországi magyarok csoport stb stb stb. Szóval ez a része szerintem egyáltalán nem necces. Ha foglalkoznak maszekban a némettel és úgy, hogy abban a környezetben fognak élni, elég hamar megtanulhatnak egy erősebb alapszinten németül, ha tovább maradnak még magasabb fokot is elérhetnek. Ez egyébként tényleg olyan dolog, hogy nekik kell eldönteniük, hogy meglépik-e... Ha bejön, valószínűsíthetőleg sokkal jobb életük lesz, míg ha nem is sikerül ez, hazajönnek egy hónap múlva, ahogy te is írtad. De ez megint olyan, hogy legalább megpróbálták, tapasztalatot szereztek, útközben ismerkedhetnek, szórakozhatnak, megismerhetnek egy új kultúrát (mégha felszínesen is..). Szóval összességében én ezt nem tartom rossz ötletnek, sok szerencsét kívánok nekik!
2022. nov. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Cubina ***** válasza:

Az egyik barátom lánya (18) és a barátja (20) a semmibe mentek ki Ausztriába. A lány nagyon önálló volt mindig is, már 12 évesen tudta hogy mit akar kezdeni az életével. Nyelvtudás csak egy-két szó volt, mégis el tudtak helyezkedni egy síparadicsomban. A lány kiszolgáló egy étteremben, a párja mindent megcsinál, amire ott szükség van. Szállást is ott kaptak. Amikor nem dolgoznak, túráznak, bejárják a hegyeket, hazalátogatnak.

Gyönyörű hely, tiszta a levegő és már 2 éve ott vannak.

Most vettek egy gyönyörű piros terepjárót.


Szóval, azt mondom hogy ha valaki kitartó, terve és tényleg dolgozni akar, mehet bárhová, lehet akárhány éves, mert mindenhol megáll a talpán.


Menni kell. Ha nem sikerül és vissza kell jönni, akkor is elmondhatja az ember, hogy legalább megpróbálta.

2022. dec. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!