Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ausztriába szeretnék kiköltözn...

Ausztriába szeretnék kiköltözni hogy tanuljam a németet?

Figyelt kérdés
Ugye alapból amit tudnék tanulni az természetesen sima Németországi német nyelv. Viszont Ausztriába kicsit más fajta németet beszélnek. Mi a teendőm? Így lehetetlen lesz megértetni magamat kint?
2022. ápr. 4. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jobban járnál, ha itthon iratkoznál be egy alapfokú nyelvtanfolyamra. Akár a Goethe Intézetbe, akár az osztrák intézetbe...


Ausztriában is a hochdeutsch-ot tanítják - a dialektus egy másik dolog...

2022. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Laktam Ausztriában, hamarosan vissza is költözöm. Jártam kint is nyelviskolában és így igaz, ott is a “rendes” németet tanítják, a tanárok is “rendesen” beszélnek (legalábbis nálunk így volt), annyi, hogy amikor olyan szót tanultunk, aminek van osztrák megfelelője is, akkor azt is megtanultuk.
2022. ápr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Vannak olyan szavak, amiknek azért hallottam a németországi német változatát is, amikor van osztrák szó is rá (pl. krumpli, Kartoffel - Erdapfel), de pl. a tejszínhab esetén soha nem használják a német Sahne szót, mindenhol Schlagobers. Ahogy a Tüte helyett Sackerl-t mondanak (zacskó).

2022. ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2, igen, megtanítják, de magyarországon is megtanítják, a németoi szavak osztrák párjait... a "sima németországi nyelv" is tájszólások széles választéka, most megijesztettelek ugye? azért kell stabil, legalább középfokú nyelvtudás, ha oda készülsz, hogy ez ne jelentsen problémát
2022. ápr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van! Ahogy a 4-es írja. Az irodalmi németet szinte sehol nem beszélik sterilen (talán HAmburg környéke elég hochdeutsch) - vannak az osztráknál sokkal elfuseráltabb :-D dialektusok is No-on belül....


Viszont ha valaki már középfokon biztosan tudja a nyelvet, az adott környezetben egyszerűen "rááll a füle" a dialektusokra, és pár hónap alatt már át is veszi, a saját beszédjében is... Mert idomul az utánzás útján az idegennyelvi beszéde.

2022. ápr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!