Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Erőltessem az olvasást, ha...

Blabla bala kérdése:

Erőltessem az olvasást, ha nem szeretem?

Figyelt kérdés
Nagyon büszke vagyok arra, hogy a célok elérése érdekében bármit hajlandó vagyok megtenni, azonban, ha lehet, akkor inkább úgy érem el a céljaimat, hogy élvezzem az odáig vezető utat. A magyar szókincsemmel egyáltalán nem vagyok megelégedve, ez véleményem szerint annak tudható be, hogy 2 év alatt magtanultam folyékonyan angolul, mert mindent angolul csináltam, főként pedig annak, hogy nem olvasok a tankönyvön kívül semmit. Egyszerűen számomra ez kínszenvedés, és emiatt például a szövegértés és az irodalom sem az erősségem. Nem a könyvekkel van a baj, mert én már minden típust próbáltam. Ha nem szeretem az olvasást akkor is erőltessem és idővel vagy megszeretem vagy nem, akkor is szükségem van rá? Ha pedig azt tanácsoljátok, hogy inkább fejlesszem máshogy a szókincsemet, akkor még milyen alternatívák vannak? A youtube-ot imádom, csak nem gondolom, hogy ha szimpla youtubereket nézek, akkor tudok ritka szavakat tanulni. Köszönöm, ha tudtok segíteni.

2022. dec. 27. 14:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Podcasteket is szeretek hallgatni,és 18 éves vagyok, ha ez számít valamit.
2022. dec. 27. 14:05
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha ritka vagy idegen szavakat akarsz tanulni akkor a ritka- idegen szavak gyűjteménye a neked való.

Ha nem szeretsz olvasni ne erőltesd.

2022. dec. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten ritka szavak, rosszul fogalmaztam. Vannak alapszavak is, amiket vagy soha nem istudtam, vagy elfelejtettem.Csak úgy érzem, hogy hasonló képességekkel rendelkező emberek sokkal változatosabban beszélnek nálam. Múltkor pl.nem tudtam, hogy mit jelent az, hogy nárcisztikus, és hát elég kínos volt.
2022. dec. 27. 14:33
 4/8 A kérdező kommentje:
Választékosabban*
2022. dec. 27. 14:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Feliratosan filmet nézni?

Amúgy lehet, hogy csak a megfelelő műfajú olvasmányt kéne megtalálni.

Pl. Milyen kevesen olvastak az emberek, aztán a Harry Potter hogy feldobta ezt.

2022. dec. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd, hanem okosan válogass. Tegyél le minden könyvet, ami nem tetszik, de mindig próbálkozz meg újjal. Keresd meg a neked való műfajt, írót, akármit.
2022. dec. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A választékos beszédet nem feltétlenül rengeteg olvasással fogod elsajátítani. 18 éves vagy, alapműveltség és szókincs terén is az bőven tudsz még fejlődni. Azon a nyelven amit beszélsz, azon is fogsz gondolkodni.

Amennyiben tényleg két évig szinte mindet angol nyelven csináltál, és

értelmeztél ne csodálkozz a beszűkült szókincseden. A magyar nyelv rendkívül változatos, színes. Egy hármas keretrendszer jellemzi, alapnyelvi eredetű szavak, belső keletkezésű szókészlet, idegen eredetű szókészlet.

Rengeteget kellene kommunikálnod, különböző témákban, igy a kifejező készséged feltételezhetően, gyorsabban javulna és bővülne.

Írtad ,hogy nem nagyon szeretsz olvasni pedig Kosztolányi és Arany jó irányt mutatnának.

2022. dec. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem te olyan embernek tűnsz aki kifejezetten szeret tanulni és fejlődni. A mai világban ugyan már rengeteg információ megtalálható hang / hangoskönyv / podcast / videó formátumban, viszont ha úgy nézzük akkor az emberiség teljes tudásának nagyobbík fele még mindig írott formátumban érhető el. Rengeteg régi írott dolgot digitalizáltak mostanra, az internet kész aranybánya az ilyen fajta tudás gyűjtéséhez és halmozásához. Szóval én mindenképp javaslom hogy próbálj valahogy megbarátkozni az olvasással, ha sikeresen rákapsz akkor teljesen új dimenziók nyílhatnak meg számodra!

Pluszban még azt tudom javasolni amit a többiek is említenek, hogy minél többfajta olvasmánnyal kísérletezz. Bármikor megtörténhet a nagy áttörés, és onnantól jelentősen könnyebb dolgod lesz.

2022. dec. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!