Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bűnnek számít ha hívőként...

Bűnnek számít ha hívőként néha kételkedek a hitemben?

Figyelt kérdés
Vagy ezzel más ís így van?

2023. jan. 22. 08:29
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/118 anonim válasza:
Én kersztény hívő emberként tekintek magamra. Bár amit most lefogok írni az lehet , hogy sok ,,keresztény vallás gyakorlójának nem fog tetszeni, vagy akár felháborodást is fog kelteni". De ez van. Továbbá amit leírok talán az azt a kérdést is magával fogja vonni , hogy melyik felkezethez tartozom , de igazán én nem tartom magam kimondottan felekezethez tartozónak (tehát nem vallom magam római katalikusnak, se reformátusnak, sem baptistának és így tovább) szimplán keresztényként tekintek magamra és ez azért van így mert sok felekezet megvallásával és gyakorlatával nem tudok azonosulni , nem tudom elfogadni , mert azt úgy hiszem , hogy azt emberek kreálták olyan gyakorlatok , amik nem hiszem , hogy közelebb vinnének a hitem megerősítésében , vagy bármi pozitív ,,hatása volna" vagy hogy egyáltalában szükségesek. Kezdem az ,,alap" kérdés megválaszolásában. Hogy bűne-e , hogy kételkedsz a hitedben. NEM abszolút nem bűn , azok a dolgok amikben az ember nem hisz igazán vagy nincs egy szilárd meggyőződése, azok soha nem is fognak működni , abban soha nem ,,fogja megtalálni a helyét" nem lesz benne békéje , nem tud bennem megnyugodni , mindig ott lesz a kétsége az adott ,,dologgal, témával kapcsolatban". Nem akarok igékkel ,,dobálódzni" a bibliából , hogy miért van az , hogy ezt én így gondolom és a későbbiekben sem szeretnék , de vegyük azt hogy mindent amit itt leírok , vagy hogy gondolok azt a bibliából veszem és gondolom , hogy így van és azért van róla meggyőződésem arról , hogy az úgy van ahogy. Persze ha van rá igény bárkinek leírom , írjon nekem itt üzenetet a gyakorikérdéseken és szívesen kifejtem biblia ígék kiséretében amit itt leírok. Mint ahogy a kérdezőben volt egy bizonytalanság bennem is volt a kétség a hittel vagy a hitemmel kapcsolatban. Persze úgy gondolom , hogy a világban csak hinni lehet , mert nem lehetünk biztosak semmiben és ezt kihangsúlyoznám , hogy ,,SEMMIBEN". Innentől kezdve csakis rajtad áll , hogy miben hiszel , hogy hiszel abban amit a tudomány allít és felfedez, hiszel abban amit a budhizmus tanít és állít, hiszel abban amit az UFO hívők állítanak , vagy azt mondod hogy ateista vagy és abban ,,hiszel" (csak hiszel, mert mint már írtam én úgy gondolom semmi sem biztos) , hogy ,,semmiben sem hiszel". Ami a lényeg szerintem az az hogy amiben hiszel el juss arra a hitre és ez most lehet furcsán fog ,,hangzani", hogy olyan legyen, hogy abban a hited szilárd legyen. Hogy szilárd legyen ez a hit , ahhoz ami szerintem fontos, hogy ne hagyd , hogy mások győzennek meg abban , hogy miben hiszel (igen jól olvasod amit írok , szóval keresztényként én nem azt mondom , hogy a keresztény hitet válaszd nem szándékozom neked ezt megmondani hogy miben higgy, ilyet nem is lehet persze , bár az tény nagyon szeretném, hogy keresztény hitet válaszd és az alábbiakban lefogom írni neked , hogy engem pl mi szilárdítot meg az én hitemben és hogy ezt válasszam , mert szerintem a kérdésed ,,mögött" , erre is kiterjed a kíváncsiságod) Szóval magad győződj meg arról , hogy amit hiszel abban ne legyen egy szemernyi kérséged sem , tényleg legyen az bármilyen , hit BÁRMILYEN!!! Mert úgy gondolom , ha nem így teszel és nem jutsz el erre a szintre egy adott , hitben, akkor ettől a kétségtől és kérdéstől sosem fogsz megszabadulni. Volt bennem is kétség és keresgéltem olvastam más vallásokról is de ahogy olvastam róluk , hogy mik a vallási gyakorlataik , hogy mi az amit megvallanak , gondolokoztam róluk , próbáltam megérteni őket , persze amikkel alapból még ,,gondolati szinten sem, tudtam ,,azonosulni" azokat már alapból ,,szelektáltam". Így gyorsan redukáltak lettek a lehetőségek , utána ezek közül jöttek azok amikkel , lélekben ,,szellemi szintem is tudok azonosulni" (nem szeretném itt taglalni , hogy ,melyik hitben miért nem , mert az úgy már nagyon hosszú lenne) így jutottam el a keresztény hitig. Mert úgy hiszem és látom , hogy amik a világban van és történik azt a biblia által lehet legjobban megérteni, hogy az az idő múltálval a bibliát igazolja. Bár tudom, hogy az embert a keresztény hittől távol tart egy rossz Isten kép , ami rossz fényben a tünteti fel a hitet a vallásosság miatt. Úgy gondolom , hogy a vallásosság az az ember kreálmánya , olyan tevékenységek ,hitgyakorlatok és érdekek összessége amik igazán Isten mivoltához nem köthetőek, nem az Ő akarat nem Ő akarta , hogy így legyen mégis vallást gyakorlók úgy állítják és állították be azt saját érdek és egyéb téves motivációk miatt. (Lásd papi cölibátus , ami ha minden igaz nem feltétlen kötelező és becsülendő és nagyon szép ha valaki erre szánja el magát ,de ilyet Isten sose kért konkrétan , hogy mindenki aki ,,szolgálatra szánja el magát az vonja meg magától , ,,a párkapcsolat lehetőségét" (bár sokan még is azt gondolják) ez emberi kreálmány és szerintem itt is van egy félreértés sokakban akik erre szánják el magukat ,egy megfelelés másik iránt sőt egy értelemben Isten iránt , belekezd és amikor ,,dolgoznak" a hormonk, nehéz nem kiélni a vágyait mert azokat , már piszkos nehéz visszatartani és mi lesz a vége...(persze ez kicsit sem mentség annak akit ilyet megtesz, de jól látszik, hogy a vallásosság mennyit árt) hiszem hogy amit a bibliában olvastam Istenről , hogy Istennek semmi gondja a ,,hokizással, rejszolással , hogy inkább tedd azt mint hogy, valaki olyanon éld ki vágyaid, akin finoman szólva sem kellen ,mert egy picit sem akarja és így vélekedek a házasságon kívüli szexről is és ezt még lehetne fejtegetni de nem akarok eltérni az eredeti témától . Hogy történtek és történnek és vannak is ma mai világban ilyenek, azért meg is lehet érteni, ha valaki messziről kerüli az egészet és megvetéssel van egész iránt. Hogy ettől eltudjon vonatkoztatni valaki , olvasni kell a bibliát , hogy megtudja maga itélni , hogy ezekből mik igazak és hogy mik Igazán összeegyeztethetőek magával Istennel és az akaratával , hogy milyen is az igazi keresztény , ahhoz egyedül kell leülnie és elővennie és olvasnia és egyből kifog tisztulni a kép erről. Legalább is nekem ez segítet abban , hogy Istenben ne egy itélkező , csak a ,,puha kis felhőkön ülő öreg Urat lássak aki ezen kívül nem tesz és nem is fog tenni mást. Mert azt olvastam róla a bibliában , hogy Ő Atya , hogy Ő Isten , hogy Ő Vőlegény aki várja a mennyaszonnyát fehérbe öltöztetve az esküvőjükre. Nagyon sok rossz dolog történik a világban és nem tagadom , hogy nagyon sok szörnyűség is történt a bibliában amit ha lehet így fogalmazni Isten ,,rendelt el" és ezérrt lehet sokakban nagy kérdés , hogy lehet a biblia Istenét imádni vagy egyáltalában szeretni vagy úgy teinteni rá mint Jóságos Isten , hogy hogyan engedheti mind ezt a szörnyűséges dolgot megtörténni ha jó ? és ezért is hiszem a bibliát hitelesnek , nincsenek benne ilyen részről megmásítva a történések. Ott van feketén-fehéren. S mivel hiszem, hogy ami a bibliában történt az úgy is van ahogy le van írva. Tehát hiszem , hogy Isten az ő egy szülött fiát adta az emberekért , minden emberért válogatás nélkül. Itt jön képbe az hogy milyen az én Isten képem. Az hogy Isten , hogy tekint ránk , hogy mennyire is fontosak vagyunk neki. Hogy hiszem , hogy Isten az Atya , hogy szülőként az ember mindent megtesz azért , hogy gyermekének a legjobb legyen, hogy megóvja a végzetes hibáktól amiket elkövethet élete során. Ha szülő vagy csak gondolj bele , hogy milyen végletekig elmennél , hogy ne szakítsák el tőled a gyereked , hogy mennyire nem szeretnéd , hogy ő szenvedjen , hogy egy Hiszem , hogy amikor ,,elrendelte" ezket a szörnyűségeket régen , ez volt a ,,motivációja" és akkor ez már más képet fest Róla ,mert úgy képzelem és hiszem , hogy amikor találkozunk Vele személyesen esetleg nem hívő személyként , ezek a lesznek az első kérdések amiket neki felteszünk , hogy Istenem te tényleg létezel és hogy ha tényleg létezel ? akkor miért nem tettél meg mindent , hogy tudasd velünk , hogy te valóságos vagy hogy miért nem jelentél meg nekünk személyesen ,hogy miért ne tettél MINDENT , hogy ne szakadjumk el Tőled? hogy miért nem tettél meg mindent , hogy visszatérjünk hozzád , hogy miért nem ítélted meg a rosszat , miért nem busszultadmeg azt ? Ezek után sorra jönnek a válaszok. Hogy elpusztított mindent és midenkit ami elakart szakítani Tőle akkor , hogy ahol gonoszságot követettek ,,sújtást" rendelt. Hogy emberként megjelent megjelent közöttünk csodákat téve kijelentve magát és még az is kevés volt ahhoz ,hogy higgyenek az emberek. Persze ez nem válasz a mai napig történő, rossz dolgokra , persze egy részére is ott van a válaz a bibliában és az sem azt mutatja , hogy Isten egy ,,gonosz és semmit tevő Isten lenne". De nagyon sok mindenre persze magam sem tudom a választ. De mivel hiszem , hogy Isten Fia meghalt értem és nem csak értem hanem mindenkiért ez számomra olyan képet Isten aki igen is Jóságos Isten jó szándékkal irántunk , aki a legjobbat szánja nekünk , mert a legdárgábbat adta értünk amit egy szülő vala is adtha , ez szerintem mindent el árul róla, hogy milyen is Ő valójában és hogy mennyire szeret is minket. S mivel ezt felismertem és hiszem ezért már nincs egy szemernyi kétségem, abban , hogy miben higgyek. Szóval ezért nincs már bennem kétség a saját hitem felől.
2023. márc. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/118 A kérdező kommentje:
Azt már korábban kifejtettem hogy mi a hit szerintem, és hogy mi a különbség a hit és megélés között, én mást ide nem tudok fűzni.
2023. márc. 6. 12:24
 103/118 A kérdező kommentje:
Volt szó róla hogy a hited fel lehetne fogni keresésnek, de abban nagyjából mind egyetértettünk hogy egy ráérzés, megélés, jelenlevőségérzet stb.-sok ilyen van, de ez(ek) már nem hitek. Isten létét semmilyen leírás vagy képzelgés nem bizonyítja, csak egy valós jelenlevőség amit sokan élnek. Nem mondom hogy te nem éled, bár erre nem tértél ki.
2023. márc. 6. 14:09
 104/118 A kérdező kommentje:
"Volt szó róla hogy a hitet* fel lehetne fogni keresésnek,"
2023. márc. 6. 14:11
 105/118 anonim válasza:
,,Én úgy látom hogy gondolni meg hinni az ugyanaz. Érezni már más, mert az érzés vagy megérzés vagy megélés az nem gondolat vagy hit." Mért látod , úgy hogy gondolni és hinni ugyanaz? Ki ért abban egyet , hogy a hit keresés ? Pontosabban a hit miért lenne keresés? Lehet , hogy már kifejtetted ezekre a kérdésekre a válaszaid, de kérlek szépen , fejtsd ki nekem mégegyszer, legyen ez a kiinduló pontunk. Előre is köszönöm.
2023. márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/118 A kérdező kommentje:

"Pontosabban a hit miért lenne keresés?"


Eredetileg "ntbs" #57 válaszában utalt először erre, előtte pedig(meg utána is) ha csak az én hozzászólásaimat olvasod kirajzolódik mi miért, és hogy épp mikor mire reagálok azt beidéztem mindig, de írok megint róla.


A vallásosakat másképp hívőknek is hívjuk általánosan, de észrevehető egy különbség a hívők között. Van olyan hívő aki tanultak alapján hisz istenben, erre értettem hogy ez a hit normális hogy meginog, mert azt el kell hinni, benne van a nevében hogy hit, nem pedig meggyőződés. Hit hogy létezik isten, azért hiszem, mert mondták, vagy olvastam. Elhiszek gondolatokat, amiket írtak, mondtak. Nem tudni igazak-e, amit mondtak, de elhiszem ezeket a gondolatokat amik a fejemben maradtak miután mondták vagy olvastam, elhiszem hogy igazak a gondolatok, ez hit. De érezni hogy ez kevés, ezért inog meg.


A másik fajta hívők nem ilyenek, de megtévesztően semmi kifogásuk ha hívőknek hívjuk őket pedig ők valójában nem is hívők hanem helyesebb lenne hogy meggyőződéssel rendelkező "tudók".

Ők nem hiszik Istent hanem közvetlen megtapasztalásként ismerik, élik a jelenlétét. Állandó valóságos de nem anyagi jelenlevőségként érzékelik. De ez már nem nevezhető hitnek, a hívő szót csak megszokásból használják.

Ők már nem inognak meg mert nem hitre alapoznak, hanem meggyőződésre. Ők nem keresik Istent, mert már megtalálták.

Ellenben aki nem rendelkezik ilyen megéléssel, ő hisz istenben, és keresi Istent, ugyanúgy mint a meggyőződéssel rendelkezők is hitték, és keresték mielőtt "megtalálták".


Ilyen értelemben mondható a hitre hogy keresés.

2023. márc. 7. 17:58
 107/118 A kérdező kommentje:
A saját tapasztalatom szerint ameddig gondolkodunk istenről addig nem ismerjük csak hisszük, ha pedig az élő csendre figyelünk akkor jó úton járunk. Feltételezem hogy ebben az élő csendben megtalálható vagy felismerhető Isten jelenléte.
2023. márc. 7. 18:07
 108/118 anonim válasza:

Nagyon nagyon de nagyon szépen köszönöm , nagyra értékelem, hogy leírtad nekem , hogy mit is értesz mindezek alatt és hogy hogyan is vélekedsz ezekről. Nos úgy vélem , rosszul gondolkodsz a hitről és a gondolkodás , megtapasztalás és a keresést illetve is. Mármint magát kifejezéseket rosszul értelmezed. Magyar nyelv a mi nyelvünk úgy gondolom , hogy az egyik legkifejezőbb sőt hanem a legkifejezőbb nyelv a világon. Nem hiába van szavunk a ,,hitre" és a ,,gondolatra/gondolkodásra" és persze nem hiába van szavunk a ,,keresésre" is és ezek nem véletelnül nem rokonértelmű szavak vagy szinonímái egymásnak. Mindegyinek megvan a maga ,sajátos jelentése amivel kimondottan egy adottt cselekvést , történést akarunk kifejezni ,amivel tudjuk konrétizálni, hogy mit is szeretnénk kifejezni. A hit úgy gondolom , hogy sokkal inkább spirituális és megfoghatatlan dolgok , történések , tevékenységekkel kapcsolatos kifejezés. Ahhoz , hogy legyen hited nem feltétlen van szükséges külső ,,behatásra" se tanításra , se megtapasztalásra, se mások magyarázatára persze szinte mindenki másképpen jut hitre , de sokak esetében ehhez abszolút nincs szükség keresésre tehát goldolj csak bele , ebből kifolyólag értelemszerűen a hit nem lehet ugyan az mint a keresé. Pl valaki hiszi azt , hogy valami ,,nagyobnak" is kell szerepe lennie abban, hogy világban az élet és az ember létre jött. Hogy van élet a halál után is. De még nem tudja , hogy melyik hit az ami az ő szívéhez közel áll, tehát hite van, csak keresi éppen miben higgyen , ezért el kezd keresni, de a hite már anélkül jelen volt , hogy kereste ezt. De nincs szüksége ahhoz keresésre , hogy ő hívő ember legyen , tehát itt már megmutatkozik , hogy a keresést és a hitet nem lehet ugyan úgy értelmezni. Hogy idézellek ,,ő hisz istenben, és keresi Istent" és visszafele nem azért keres , hogy hite legyen Istenben. Sőt tovább megyek , van aki nem is keres és hitre jut anélkül, hogy kereset volna és ez végképpen megmutatja , hogy hit és keresés nem lehet ugyan az vagy nem lehet rájuk hasonlóképpen tekinteni és értelmezni, mert akkor visszafele is működne a dolog. S persze vannak ilyen hitre jutók is :D .: ,,„Éjszakáról éjszakára, valahányszor egy pillanatra is abbahagytam a munkát, mindig ezt a kitartó, kérlelhetetlen közeledését éreztem annak, akivel annyira komolyan kerültem a találkozást. Amitől a legjoban féltem, végül is bekövetkezett. 1929 tavaszán megadtam magam, s elismertem, hogy Isten: Isten, és letérdeltem és imádkoztam: azon az éjszakán talán én voltam a legelvetemültebb és legvonakodóbb megtérő bűnös egész Angliában. Akkor még nem láttam, ami most annyira egyértelmű és nyilvánvaló: az isteni alázatot, amely még ilyen feltételek mellett is befogadja a megtérőt. A tékozló fiú legalább a saját lábán ment haza. De ki imádhatja méltóképpen azt a szeretetet, amely kitárja a kapuját még annak a tékozlónak is, akit úgy cipelnek be, miközben rúgkapál, durcásan ellenkezik, s minden irányban a menekülés lehetőségét keresi? Az öröm vonzásában.“ — C. S. Lewis"

Most ennyi fért bele nekem , de fogok térni a többire is.

2023. márc. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/118 anonim ***** válasza:
Azt a hétszentségét, ide Bibliát kell írni? A klasszikus vallásokban nem hiszek, számos okból kifolyólag. Kereszténység? Bizonyították felebaráti szeretetüket az inkvizíciókban és a keresztes hadjáratokban, nem beszélve a pedofil papokról, és azok megvédéséről. Ez nem önellentmondás? Iszlám? Épeszű ember nem robbantja fel magát a tömegben. Zsidó? Az majdnem olyan, mint a keresztény, csak rosszabb. A budhizmussal talán kiegyeznék, de én inkább a saját szabályaim szerint élem az életemet. Nekem ne mondja meg senki, hogy mit csináljak, majd én eldöntöm.
2023. márc. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/118 anonim ***** válasza:

109# További jó rúgkapálást, dacos ellenkezést ....😅😜

Pont fordítva csinálod, mint kellene... még mindig.

2023. márc. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!