Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bűnnek számít ha hívőként...

Bűnnek számít ha hívőként néha kételkedek a hitemben?

Figyelt kérdés
Vagy ezzel más ís így van?

2023. jan. 22. 08:29
 71/118 anonim ***** válasza:
100%

70# Na, nem gondolod, hogy én nem halok meg... DE én azt nyereségként tudom be. Meg fogom látni azt, aki értem adta az életét, hogy megváltson a gonosztól. Ott az örök otthonom!💞😍


Amit Te állítasz, az mind a sötét oldal adása.... Tekergesd az adóvevődet a Mennyei adásra. Hajrá! A világosság győzött!

2023. febr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/118 anonim ***** válasza:
58%

"hogy megváltson a gonosztól"

Attól a gonosztól, amit a te istened teremtett? Mert ugye ő teremtett mindent.

2023. febr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/118 anonim ***** válasza:
100%

# Még mindig rossz adást fogsz, nézel ....


Az Igazság tegyen szabaddá !


Áldjon az Úr!

2023. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/118 A kérdező kommentje:
Tetszik ez a kifejezés hogy rossz adást fogni. De igen örültem amikor megtaláltam a bújócskázó pajtás. :)
2023. febr. 2. 16:32
 75/118 A kérdező kommentje:

"Isten minden körülmények között ott van. Ha tiszta a szíved könnyen megtalálod."


Akkor ha jól értem egyfajta erőfeszítést azért ki kell fejtened néha annak érdekében hogy a jó adást fogd, és akkor erre érted a keresést. De ez már nem olyan keresés azért mint amielőtt még a jelenlét nem volt az életedben, mert attól már sokkal könnyebb.

2023. febr. 2. 16:36
 76/118 A kérdező kommentje:
#72 Lehetséges hogy a gonosz a teremtés elkerülhetetlen velejárója,az ellentéteken (jó-rossz) alapuló világ elkerülhetetlen következménye, amiben a jó a valóság, a rossz pedig képzelet.
2023. febr. 2. 16:39
 77/118 anonim ***** válasza:

#76, bármi lehetséges, és annak ellenkezője is. A keresztény meseológia azonban azt állítja, hogy az isten teremtett mindent, ergo a gonoszt is ő kellett, hogy teremtse, hiszen az is a minden része.

Na már most, ebből vagy az következik, hogy isten maga is gonosz, hiszen különben miért teremtett volna ilyen gonoszt, vagy az, hogy mégsem ő teremtett mindent.

Az is felvetődik továbbá, hogy ha mindenható - mint ahogy hirdetik - akkor miért nem tesz a gonosz (és a gonoszság) ellen. Hiszen ha én tétlenül és szó nélkül végignézek egy bántalmazást, akkor én magam is vétkezek, nem? Akkor ugyanez érvényes egy emelettel feljebb is.

2023. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/118 anonim ***** válasza:

Persze.

Elolvastam az Új Szövetséget - Isteni szoftverrel.

Így tudom, milyen az Isteni szeretet. Mi a sötét oldal stratégiája...ellen tudok állni.

Szóval Jézust követni egy tanítványság először.


Gégény Évát nem nézted meg ?

2023. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/118 anonim ***** válasza:
Az meg már nem is tudom, mulatságos-e vagy inkább szánalmas, hogy a keresztények válasza ezekre a kérdésekre jellemzően az, hogy... Hogy... Mi is? Hogy rossz adást nézek?
2023. febr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/118 anonim ***** válasza:
100%

#79

Áldjon az Úr!

2023. febr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!