Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bűnnek számít ha hívőként...

Bűnnek számít ha hívőként néha kételkedek a hitemben?

Figyelt kérdés
Vagy ezzel más ís így van?

2023. jan. 22. 08:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/118 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érted a definíció jelentését, akkor komoly baj van.

"ezek a kifejezések újak Istennel kapcsolatban hogy definíció meg fogalom"

Pedig jó lenne, ha el tudnád dönteni, mit is értesz azon, hogy isten.

Azt tudod, mit jelent az a karakterlánc, hogy "szék"?

Na. Az valószínűleg ugyanazt jelenti neked is mint nekem.

Viszont nem vagyok benne biztos, hogy amikor te azt mondod, isten, ugyanarra gondolsz mint én.

Ezért kéne hogy eldöntsd, letisztázd, mit is jelent számodra az hogy isten, mert lehet, nem is ugyanarról beszélünk.

Amíg nem tudod, mit jelent isten, addig azt is nehéz eldönteni, hiszel-e benne.

A mondandód többi részére, ami sértő és lekezelő, most nem vesztegetek több leütést, de ez nem jelenti azt, hogy nem veszem figyelembe.

2023. jan. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/118 A kérdező kommentje:
Ne vedd figyelembe. Egyébként most meggondoltam, abban igazad van hogy le kellene tisztáznunk hogy mit értünk Isten alatt. Jó kérdés, mert ha valaki a megváltónkat érti alatta vagy az örök élet kulcsát, akkor az azt feltételezi hogy nélküle bajban vagyunk vagy leszünk. De ha valaki ezt hiszi, az azt is jelenti hogy azért hisz Istenben hogy mentse az írháját, nem pedig azért mert szereti Istent, pedig elvileg istent szeretni, sőt imádni kellene, de milyen szeretet vagy imádat amit érdekből teszünk. Lehet egyáltalán szeretni vagy imádni valakit, akitől a sorsunk függ?
2023. jan. 24. 18:49
 33/118 A kérdező kommentje:
Szerintem Isten nem személy. A személy szó azt is feltételezi hogy személyisége van. A személyiségről azt tudjuk még hogy változékony. Bár ezt a biblia is alátámasztja hogy változékony. Eszerint Isten olyan lenne mint egy nagyhatalmú vagy teljhatalmú halhatatlan ember. Egy ilyentől inkább fél az ember mint imádja.
2023. jan. 24. 18:53
 34/118 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudlak követni.

Kijelentesz valamit (Szerintem Isten nem személy), majd alig másfél soron belül levezetéssel együtt hibátlanul megcáfolod önmagadat.

Nem tudom, azért vagy-e ilyen érthetetlen, értelmetlen és szétszórt mert túl sokat ittál vagy azért mert nem ittál eleget, de szerintem sürgősen változtass rajta.

Így gyakorlatilag teljesen felesleges veled társalogni, mert nincs egy épkézláb, következetes gondolatod.

2023. jan. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/118 A kérdező kommentje:
Nem tudok semmit ahogy te sem, ezek csak felmérések mind, nem baj az hogy más más felvetések, az sem baj ha nem akarsz hozzászólni, vagy túllépni azon a bibliai isten csak mese és kalap. Lehet hogy nem zárom ezzel, lesz itt még hozzászóló.
2023. jan. 24. 19:02
 36/118 A kérdező kommentje:
Felvetések* (nem felmérések)
2023. jan. 24. 19:02
 37/118 A kérdező kommentje:
Lehet hogy mese de nem zárom ezzel, lesz itt még hozzászóló.*
2023. jan. 24. 19:03
 38/118 A kérdező kommentje:
Az a lényeg hogy valami nem stimmel ezzel a hit dologgal, de túl sokan hisznek ahhoz, hogy csak elmenjünk a dolog felett.
2023. jan. 24. 19:05
 39/118 A kérdező kommentje:

Még azt szeretném kérdezni te mered szapulni istent? (így direkt kisbetűvel írva)

Átkozni, szidni, becsmérelni, és kimondani hogy neked sosem lesz őrá szükséged, mert nincs is..ugye. Vagy inkább tartózkodsz ilyesmitől? Ez lenne a kérdésem hozzád.

2023. jan. 24. 19:14
 40/118 anonim ***** válasza:
28%
Szarok én istenre, az összesre. Mert ugye ahány vallás, annyi istenfigura. Megfelel?
2023. jan. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!