Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bűnnek számít ha hívőként...

Bűnnek számít ha hívőként néha kételkedek a hitemben?

Figyelt kérdés
Vagy ezzel más ís így van?

2023. jan. 22. 08:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/118 anonim ***** válasza:
36%
Nem, a Btk.-ban nincs erre vonatkozó bekezdés.
2023. jan. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/118 A kérdező kommentje:
Nem törvényileg értem, rosszul fogalmaztam. Úgy kérdezem természetes-e hogy kételkedem, abban amit hiszek. Régen hittem Istenben és kételkedtem is, most pedig ateistaként, ami szerint abban hiszek hogy nincs Isten, megint csak kételkedek. Így értem, hogy ez természetes-e.
2023. jan. 22. 08:36
 3/118 A kérdező kommentje:
Már évek óta ateistaként élek. Igazából ez is egyfajta hit, de nem vagyok biztos hogy jól hiszem, bár istenhívőként sem voltam biztos. Erre értem.
2023. jan. 22. 08:38
 4/118 anonim ***** válasza:
88%
Akkor te agnosztikus lehetsz inkább. Kételkedni normális dolog, a tudományos módszertan egyik alapvetése (szkepticizmus).
2023. jan. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/118 anonim ***** válasza:
30%

Isten hit kérdése, az ateizmus nem.

Egyébként - mint már előttem írták - létezik az ún. az agnosztikus ateizmus, ami talán a legközelebb áll az értelmes emberhez.

2023. jan. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/118 anonim ***** válasza:
100%

A Hit összetett fogalom. Meg lehet válaszolni egy mondatban: ateista vagyok. Mennyiben nem ez a helyzet, akkor ki kellene bontani. Hol támadnak kétségeid? A napi életedben tapasztaltak hol kerülnek ellentmondásba hittételekkel, szentírással, magyarázatokkal, véleményekkel. Benned dől el minden, hol keresed a választ, a kapott választ melyik serpenyőre teszed.

Bűnnek semmiképpen sem számít. Legalábbis a földön nem.

2023. jan. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/118 anonim ***** válasza:
0%

Történet valami olyan esemény az életedben, ami megingatta az istenhitedet? Miért választottad az ateizmust? Mennyiben befolyásolja ez a hétköznapjaidat?


Hány éves vagy és milyen nemű? Családoddal milyen a kapcsolatod? Ők hogyan állnak ezekhez a dolgokhoz?


Milyenek az emberi kapcsolataid? Mennyire bízol meg másokban?

2023. jan. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/118 anonim ***** válasza:
74%
Javítás: történt-e valami olyan esemény... stb. stb. Szóval érted.
2023. jan. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/118 anonim ***** válasza:
19%
#7/8: Teljesen téves a kérdésfeltevésed. Helyesen így hangzana: "Történt valami olyan esemény az életedben, ami megingatta a valóság reális érzékelését, és kialakította az istenhitedet?"
2023. jan. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/118 anonim ***** válasza:
74%

9-es válaszoló: a valóság (realitás) is lehet szubjektív érzékelés. Elég sokat jártam olyan körökbe, ahol mindenféle filozófiai kérdést számtalan módon próbáltak körülírni/meghatározni.


Szerintem a kérdező érti, hogy mi a viszont érdeklődésem lényege. Legfeljebb késik a válasszal, mert alaposan át akar gondolni minden egyes részletet.

2023. jan. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!