Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bűnnek számít ha hívőként...

Bűnnek számít ha hívőként néha kételkedek a hitemben?

Figyelt kérdés
Vagy ezzel más ís így van?

2023. jan. 22. 08:29
 81/118 anonim ***** válasza:
58%
Néked pedig hulljon le a szemellenződ, kedves nyolcvanas.
2023. febr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/118 A kérdező kommentje:

#76, bármi lehetséges, és annak ellenkezője is. A keresztény meseológia azonban azt állítja, hogy az isten teremtett mindent, ergo a gonoszt is ő kellett, hogy teremtse, hiszen az is a minden része.


Na már most, ebből vagy az következik, hogy isten maga is gonosz, hiszen különben miért teremtett volna ilyen gonoszt, vagy az, hogy mégsem ő teremtett mindent.


Az is felvetődik továbbá, hogy ha mindenható - mint ahogy hirdetik - akkor miért nem tesz a gonosz (és a gonoszság) ellen. Hiszen ha én


#77 Meseológia :D Ez jó :D


"A keresztény meseológia azonban azt állítja, hogy az isten teremtett mindent,"


Én ezt most átfogalmazom de ugyanaz marad.. az isten teremt valamit, a semmi helyett. A valami az magában foglalja a mindent, ahelyett hogy nem tett volna semmit, de ha már teremt valamilyenséget, az nem lehet csak jó, mert ha csak az lenne, nem is ismernénk a jót, mert nem lenne mihez viszonyítva jó. Jó csak akkor lehet valami, ha van mihez összehasonlítani. Tehát a teremtés ára a viszonylagosság, persze ülhetett volna magának, de akkor nem tudnánk még itt írni sem róla. Bármit teremt is összehasonlításba kerül a valamilyensége miatt. Valami pedig mindig van. Ha nem lenne rossz (gonosz) hogy létezhetne a jó? Nem lenne miről felismerni, nem?


"Hiszen ha én tétlenül és szó nélkül végignézek egy bántalmazást, akkor én magam is vétkezek, nem?"


Attól függ véteknek érzed, vagy gondolod-e.

Ez a te döntésed nem? Vagy van benned valami ami tőled függetlenül működik? Ha nincs Isten, csak mi, akkor elvileg azt gondolsz vagy érzel amit akarsz, nem? Pl. a rosszat gondolhatnád jónak, és probléma megoldva. A rosszat miért nem gondolod jónak?

2023. febr. 2. 18:10
 83/118 anonim ***** válasza:

"de ha már teremt valamilyenséget, az nem lehet csak jó"

"nem lenne mihez viszonyítva jó. Jó csak akkor lehet valami, ha van mihez összehasonlítani."

Minek viszonyítgatni, meg jónak nevezni? Ha én akarnék istent játszani, mindent olyanra teremtenék ami nekem tetszik, hiszen mindenható vagyok. Ha akarom, akkor minden jó, és mindenki tudni fogja hogy az jó, mert olyanra teremtem őket, hogy tudják. De igazából ez mindegy. Nem tudni kell, hogy mi a jó. Nem is kell, hogy az legyen a neve, hogy jó. Legyen az a természetes. A normális. Vagy az egyetlen lehetséges! Ha mindenható vagyok, olyanra teremtem a világot, hogy ne legyen lehetséges a rossz. Nem? Kivéve, ha élvezem, hogy van rossz is. Vagy ha mégsem vagyok mindenható és nem tudom úgy és azt megteremteni, ahogy és amit elképzelek.


"Attól függ véteknek érzed, vagy gondolod-e."

Nem. Nem én döntök. A jog dönt és az erkölcs.


"Ha nincs Isten, csak mi, akkor elvileg azt gondolsz vagy érzel amit akarsz, nem?"

Azt gondolok amit akarok. Az érzelmek azért érzelmek, mert nem szabályozhatóak. :)


"Pl. a rosszat gondolhatnád jónak, és probléma megoldva. A rosszat miért nem gondolod jónak?"

Sokan vannak, akik ezt teszik. Általában pszichopata, antiszociális, elmebeteg, vallási fanatikus és hasonló címkék alatt találod őket.

Hogy mi a jó és mi a rossz azt alapvetően a társadalom határozza meg, és ez folyamatosan változik, ráadásul az egyházaknak is komoly szerepük van benne.

Szerinted bűn, ha rárántasz este lefekvés előtt? A nyolcvanas szerint pokolra kerülsz érte. Szerintem meg csináld bátran, ha jól esik, semmi bajod nem lesz tőle. De mégis, akármilyen szemszögből nézem is, ha valakinek módjában állna a rengeteg emberi szenvedést megakadályozni és ő mégiscsak nézi tétlenül, az nehezen nevezhető jónak. Főleg, ha ugyanez a valaki később engem elítél azért, mert cibálom a kukimat, amit mellesleg ő adott nekem, és ő tette lehetővé, hogy jó legyen cibálni.


Ez az egész vallásos történet tele van olyan ellentmondásokkal, amire a vallási fanatikus annyit válaszol: Áldjon az Úr! Ennyit tud. Nem tud érdemi választ adni a felmerülő kérdésekre, nem tudja megmagyarázni amit nem értek, csak elintézi annyival, hogy áldjon az úr.


Egy ilyet nem tudok komolyan venni, sajnálom.

2023. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/118 A kérdező kommentje:

"Ha én akarnék istent játszani, mindent olyanra teremtenék ami nekem tetszik, hiszen mindenható vagyok."


Most a szavadon foglak, mit teremtenél pontosan? Most használd a fantáziád, tegyük fel bármit teremrhetnél, nem muszáj hogy hasonló legyen mint a jelenlegi. Foglald össze az alapvetéseidet néhány mondatban. De ne így hogy csak minden jó és kész, mert a teremtés tulajdonságokkakból áll mindig, a tulajdonságok maga a teremtés. Most mutasd meg mit csinálnál jobban mint isten, szánj já pár percet és írd le.

2023. febr. 2. 18:31
 85/118 A kérdező kommentje:
Tulajdonságokból*
2023. febr. 2. 18:32
 86/118 A kérdező kommentje:
Erre kíváncsi vagyok most nagyon :)
2023. febr. 2. 18:33
 87/118 anonim ***** válasza:

Ez sokkal komplexebb annál, hogy itt két perc alatt össze lehessen dobni valamit. Ehhez valószínűleg jó pár átfröccsözött éjszaka kéne, hogy az ember meg tudjon egy komplett világot tervezni.

Másrészt pedig egyáltalán nem biztos, hogy én egy kizárólag jó világot terveznék. A keresztény vallás viszont azt állítja, hogy az istenük mindentudó, mindenható és mindenütt jelenlévő. Ha ebből indulok ki - mert hát ugye miért is feltételezném, hogy hazudnak a keresztények - akkor az egyetlen helyes következtetés az, hogy isten (mármint az ő istenük) kimondottan kívánatosnak tartja a gonoszt, a rosszat. Direkt, szándékosan teremtette ilyennek a világot: ő akarta a gonoszt, a rosszat, a bűnt, és ő akarja, hogy az ember bűnt kövessen le és szenvedjen. Te is meg a gyermeked is, mikor kiderül kilenc évesen hogy leukémiás és hónapjai vannak hátra. Mert isten jó. Ugye?

2023. febr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/118 A kérdező kommentje:

De most kérlek szépen ne térj ki.

Akkor legyen az hogy minden jellemző ugyanaz marad, pl. a tér legyen adott, és abban vannak különféle dolgok, ahogy most is van, pl. mondhatnád hogy ne legyen lehetőség gyilkosságra, de akkor még mindig lenne mit rossznak nevezni. Akkor ne tervezz újat kompletten csak vezess be módosításokat a tulajdonságokban, hogy megláthassuk hogy a szabad módosításaid megszüntethetik-e azt amit rossznak nevezünk.

2023. febr. 2. 18:52
 89/118 A kérdező kommentje:
Nevezd meg a rossz dolgokat, és módosítsd szabadon. Csak egy feltétel van, bármit teremtesz, az valamilyen tulajdonság lesz ahogy most is van.
2023. febr. 2. 18:54
 90/118 anonim ***** válasza:

Rendben van, te addig gyorsan megterveznél kérlek egy hat négyzetkilométeres lakóövezetet közművel és tömegközlekedéssel, szociális és szórakoztató intézményekkel, lakóépületekkel különböző méretű családoknak, önellátó energia-, ivóvíz- és energiaellátással?

Kérlek ne térj ki! Egy feltétel van: működjön.

2023. febr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!