Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy könyvkiadás során mi az...

Kovacstomi kérdése:

Egy könyvkiadás során mi az amiért lehet perelni? Egy könyv kiadása előtt mik lehetnek a hitelesítések?

Figyelt kérdés
Egy pszichológiai jellegű könyvet írok, amiben az anyámmal kapcsolatos traumákat írom le, és bár nem említek név szerint senkit, félek mivan ha megtudja és perre megy. Nem élek egyébként vele, évek óta, de amúgy ettől tartok. Perre lehet menni, ha igazolni tudja hogy ő az anyám? A másik amitől tartok, hogy amikor majd kész lesz a könyv és szeretnének hitelesíteni nem tudok felmutatni egy papírt sem ami pszichológussal kapcsolatos. Erre azt értem, hogy nem kezelt ezekkel a dolgokkal kapcsolatban pszichológus és mivan ha épp a kiadó azt kérné, hogy leellenőrizzen nem a hazudok e a könyv tartalmával kapcsolatban.

2023. jan. 28. 11:49
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Jolvan köszönöm a választ. Egyébként én nem értettem a válaszodat bevallom őszintén és én hibám mert gyorsan akartam választ kapni és most nézem hogy sikerült elfelejtenem megemlíteni, hogy egyébként szó sem esik olyan kiadóról ami nem magánkiadás. Eleve magánkiadásra gondoltam amit mindennel együtt úgy értelmeztem hogy nagyjából 700.000 Forint lenne amit nem tudom hogy szedek össze bár van pár ötlet rá azok még készülőben vannak. Egy jogász a rágalmazásra azt javasolta nekem nem rég, hogy használjak álnevet de ennyi, akkor álnév, intézménynevek szükségtelenek, anyám neve kuka azt nem használom attól függetlenül vagy esetleg használok rá álnevet, családom, barátaim emberek neve meg belekerül de velük már ezt azóta megbeszéltem és beleegyeztek. Köszöntem a válaszokat.
2023. jan. 29. 13:14
 12/13 A kérdező kommentje:
És akkor a regényem fikció kategóriájú lenne nem igaz?
2023. jan. 29. 13:24
 13/13 anonim ***** válasza:

Most azt írod, magánkiadásra gondolsz csak. Ez esetben TE MAGAD vagy a KIADÓ.

A hitelesítés nem tudom mi fán tetem.

Én belefáradtam a kérdéseidbe.

2023. jan. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!