Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elhízott társaim, veletek ez...

Elhízott társaim, veletek ez hogy működött/működik? Mi volt a legkellemetlenebb élmény kövéren?

Figyelt kérdés

A kérdésem leginkább azokhoz szól akik korábban vékonyak/átlagosak/izmosak voltak aztán elhíztak. Hány kilónál tűnt fel hogy meghíztál? Közben nem volt a fejedben, hogy változtatni kéne valamin? A változást mennyire jegyezték meg a körülötted lévő emberek, haverok, család? Mi volt a legkellemetlenebb dolog ami a hízás miatt történt és a régi testalkatoddal nem élted volna át? Esetleg az segített rávenni hogy elkezdj fogyókúrázni, ha nem akkor mi ad motivációt?


Nekem 14-15 kilót kéne leadnom, de mivel viszonylag jól érzem magam a testemben ezért nem igazán tudom rávenni magam a diétára. De pont ma elszakadt a fenekemnél a nadrágom és ez viszont jobban elgondolkoztatott. Ti mennyit szedtetek fel, tervezitek leadni?


26/F



2023. febr. 21. 21:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
15kg szedtem fel, 5 kg-ot már leadtam, még 10 van hátra, nyárra nekem meglesz.
2023. febr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%
Én egy disznó vagyok. Nagyon kövér. És a legrosszabb, hogy csúfoltak.
2023. febr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
#2, hány kiló vagy? Én 176 és 173cm magas. Engem nem csúfolt még senki szerencsére.
2023. febr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Privátban is leírhatod akár. 3-as voltam.
2023. febr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A ruha szakadásod egy erős jelzés úgymond.


Figyi, most add le és formáld át tested, mert ahogy idősödsz sokkal nehezebb lesz és lassabb.


Akkor pedig attól fog elmenni a kedved.


Jómagam is felhíztam, de szerencsére genetikai előnyöm volt mindig is a könnyű formálódás.


Épp ez a hátránya is testemnek. Nem figyelek simán fel-le mozoghatnak a kilók.


Mindig mondták milyen jó alkatom van, biztos genetika... Ja, csak nem a "jó alkat", hanem az genetikai alapú, hogy tudom könnyen formálni.


Nem értették. Hát most láthatják.


Ugyanis durva ínszalag gyulladásaim lettek túlterheléstől és nem sportolhatok(nem kell nagy dologra gondolni, itthoni torna, esti 9km/nap bicó minimummal) , ahogy eddig...


1.5évig 0 sport, +20kg, ruháimat kihíztam, 6 ruhadarabbal éltem. 2.5 hónap alatt ledobtam, amint újra visszatérhettem. Igaz, nem 100%-os a gyógyulásom, úgyhogy óvatos vagyok.


Mik zavartak?


ruhák hiánya (direkt nem vettem, hogy motiváljon a fogyásra. Főleg mivel egy része saját egyedi munkám)


összetapadó, dörzsölődő combok (akkor megértettem, hogy régen az utcán a pufibb csaj miért hintőporozta combját a szoknya alatt) - fájt, szőrtüszők begyulladtak, kipirosodott stb


nem úgy mozgott a testem, főleg amikor újra sportolni kezdtem, volt hogy magamon nevettem, hogy begörcsölt vagy nem úgy bírta az izmom a dolgokat, ahogy egy életet leéltem


a súly miatt a lábaim térdei fele másképp álltak, befele, csámpásan és a nőies járásomat is újra be kellett járatni, hogy az izmok, izületek visszaformálják azt


(nézd meg, hogy a súlyosabb emberek ha kis terpeszben is állnak, durván csámpásan befele állnak a térdeik)


Alapon nagy melleim voltak mindig is, a hízással persze oda is ment töblet, megnyújtotta a bőrt. Mellizomzatot ismét tornáztatom nem kímélve, és speciális masszázsra járok, amivel a nyúlás nyomait visszadolgozza a hölgy. Meglepően szép eredménnyel. Igaz... Kellemetlen, hogy idegen tapiz ott.


Aztán nyáron lenapoztatom, hámlasztom majd bőröm, hogy regenerálódjon.


Ami fura volt, az a pocak xD

Útban volt a fél labdányi háj. Hajolások, ülés.

Hajlékony vagyok és megszoktam, a cipőt úgy veszem fel, hogy mellkasomhoz felhajlítva asztal magasságba emelem. Hát ez azzal a hassal képtelenség volt.


Mindemellett engem taszít a felesleg, tulsúly. Párkapcsolatban elvárom a testi lelki karbantartást önmagunk felé. Alap. (részünkről)


Szégyelltem magam, de párom megértette azt a kritikus időszakot, ahol a sport helyét a kezelések, terápiák foglalták el.


Nem értem ki miért hízik és miért hagyja, ahogy te is, hiszen (gondolom) neked sincsen semmi komoly problémád, ami akadályozna abban, hogy egy kényelmesebb, egészségesebb testet formálj magadnak.


A mozgás számtalan testi, lelki dologra is jó hatással van.


Az egészség pedig fontos.


Ha fiatalon kilós feleslegek vannak ott gond van.


Pl nem vonzó, s a mögötte álló demotivált személyiség se imponáló.


Mi lesz 50+ évesen?


Nem azt mondom legyél izompacsirta, csak egy egészséges karbantartást tegyél meg Önmagadért!


Testfeszesítés, formálás. Ha érdekel küldök youtube csatornát is, ahol anatómiai 3D modellen mutatják a tornákat, mozdulatokat és melyik izmokat mozgatja leginkább.


A bicót is lecsekkolod neten, sok izmot mozgat, dominánsan persze láb és alhasi, fenék izmok.


Tesóm pedig volt kapcsolatában kényelmesedett el, ám ismét kondizik. Edzőhöz ment. Alig 3 hét alatt ijesztő eredményt ért el. 2 hónap alatt visszaformálódott. A kb fél év alatt pedig a kitűzött alkatot lassan eléri.


Mindig megdícsérem, amikor látom vagy átmaszírozom.


A volt kolléganőm pedig nagy darab volt. 120+

Étrendet váltott, korlátokkal, kisebb tornák és első pár hónapban durván lehetett látni a hirtelen változást, aztán lelassult a fogyása, de nem adta fel.

Csak tisztelni tudom ezen a téren őt. (pedig egyik olyan ember volt, aki keresztbe tett nekem, ennek ellenére is tiszteletemet adtam és dícsértem)


Lefogyott 85-re 1 év alatt.


Barátnőm "erősebb" testalkatú volt. Kezdte zavarni. Beiratkozott valami programra, ahol a résztvevők közötti versengéssel is motiválták őket, aki az adott időszakokban kiemelkedő eredményeket értek el, kaptak jutalmakat.


Szintén csak dícsérni tudtam barátnőm elképesztő eredményét és azóta tartja magát. 12 évvel idősebb tőlem. A korral jár a nehezebb testformálás, de nem lehetetlen. Több idő és energia.


Kezdj el nyugiban akár a 4 fal között mozogni.

Pl sorozatnézés alatt az ugrókötelezés laza. Azt is lehet változatosan mozdulatokkal bővíteni.


Enyém elhasználódott, most várom a csomagot mikor kapom kézhez a huzalokat hozzá. (most rendeltem pót darabot is)


Mielőbbi kellemes szórakozást, kikapcsolást sport/mozgás terén! Hajrá! ;)


Jó lenne feléd is kimondani pár hónapon belül: az igen! Szép munka! Gratulálok! ^^

2023. febr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:

Szia kérdező,

Én is 26 körül vagyok, de én azért nagyobb vagyok, kb 30-40 kiló fölösleg lehet rajtam, annak a nagy része az elmúlt 1-2 évből, és én is rohadt jól elvagyok a bőrömben, érzésre a komolyabb negatív követelményekkel járó határtól még legalább 20-30 kilónyira vagyok.

Az életmódom miatt még nem különösebben zavar, mivel otthonról dolgozom. Próbálok viszont továbbra is aktív maradni fizikailag, igyekszem mindenhol a lépcsőt használni (na az mondjuk kemény) és bármilyen furcsa, heti 3-4x edzem, napi szinten sétálok legalább 4-5 km-t, 3-4 hetente rövidebb távokon túrázom is.

Nyilván a túlsúly ezen a szinten már hosszútávon nem egészséges, de a legtöbb kövéreket érintő probléma nem is amiatt jön, mert valaki szimplán dagad, mint én, hanem azért, mert érettségi óta fél órát sem mozog összesen.

A ruhatáramnál zavar, nekem is kevés ruhám van, mivel szinte mindent kihíztam, illetve az önbizalmam is alacsony. A párom támogat, és nagyon jól elvagyunk, de ha úgy alakulna, nem tudom hogy találnék új párt.

2023. febr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
65%

Szia 3-as!


181 cm vagyok és 85kg. Egy tízesnek kéne lemennie.

Neked mi volt a legrosszabb élményed hármas?

2023. febr. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 NTBS ***** válasza:
100%
Nem vagyok elhízott, de sajnálom, hogy csúfolodás tárgyai vagytok.
2023. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#7, te voltál az, aki disznónak nevezte magát:D

Nekem amúgy nem volt még különösebb kellemetlenségem emiatt a fizikai nehézségeken túl.

3-as voltam.

2023. febr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

Ami önmagaddal szemben nem zavar s elfogadod önmagad, akkor nincs ami/aki meg tudjon bántani vagy csak kellemetlenséget okozna.


Ha viszont érzékenyen érint az azt jelenti, hogy számodra se elfogadott a "gond".


Teszel ellene, vagy elfogadod, de ha kellemetlen érzést generál benned, akkor jobb tenni ellene, nemde?

2023. márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!