Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Teljesen magam alatt vagyok....

Teljesen magam alatt vagyok. Tanács?

Figyelt kérdés
Egy kicsit bonyodalmas a történetem. Egyetemre járok 1 évben, teljesen jó volt minden eddig, de most meghúztak a vizsga előtti beugrón. Ráadásul szinte mindenkinek sikerült. A szakváltáson is gondolkoztam, mert annyira nem is vonz a mostani szakom, arra jöttem rá. A történet bonyolultságát csak fokozza, hogy van a képben egy lány, aki nagyon tetszik. Van egy ilyen tervem, ha elengedem ezt a szakot, hogy felajánlom neki, ha akar élni egy vizsgalehetőséggel, mivel utolsó helyen tudta csak felvenni. De akkor ugye ott van az, hogy tök szégyenben lennék előtte, mert nem sikerült az adott beugró vizsga, s elengedek egy szakot. Na, nem egyszerű. Tudom, sokan kiröhögtök majd. Vállalom. 23/F
2023. máj. 18. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Túlgondolod. Nem egy embert ismerek, akik félbe hagyva több szakot tovább álltak és másban teljesedtek ki. Sőt sikeresek, mert azzal foglalkoznak, amit imádnak és hatalmas löketet ad nap, mint nap önmagában ez az érzés.


Nem szégyen az, ha valamit nem érzel magadénak. A legtöbb ember azért nyomorog, mert olyat csinál, amit nem szeret és nem mer lépni. "jaj, mit gondolnak majd mások..."


Te életed. Senki külső szemlélőnek se előnye, se hátránya nem lesz abból, hogy maradsz vagy tovább állsz. A te életed és az övüké külön utak.


"kiröhögtök majd" - max a faék emberek... Azok véleménye meg főleg ne érdekeljen.


Tanulni bármikor lehet, alapon pedig halálunk napjáig tanulunk, hiszen megannyi dolog van a világban.


1-1 szakra is kevés olykor egy élet, nemhogy több. Sok érdekes dolog van.


Ne képzelj be magadnak gúnyos nevetőket, megvető tekinteteket!


Lépj,ha úgy érzed, főleg, ha netán ötleted, elképzelésed van.


Exem 2 egyetemet hagyott félbe, harmadikra saját útra tért és felhasználta az ott tanultakat + tanult a netről. Mára otthonról csapatja az alkotást. Világszerte elismerték. Gépekre, xboxra stb kint vannak termékei.


Páromat kényszerítették jogra... Idővel kitört és sulit ott hagyta.

Elment az eszed?! - támadták a szülei is...


Senki nem értette meg őt a környezetében.


Saját útra lépett, ahol dolgozott, majd 2 olyan szakot letett, amelyek kellettek neki, hogy azt csinálhassa, amit sokan elleneztek.


Mára meg jópofiznak vele azok, akik lelkileg se támogatták... Tartja is a tisztes távolságot velük, mert a szülőnek ne akkor legyen "én drága fiam", amikor 12 év letojás után kiderült mire vitte...


Az ilyen embereket sose szerettem. Mindegy, hogy ki is az.


A nyitott, maguk módján elvont vagyis nem tömeggyártott embereket szeretem.


Attól nem lesz rossz ember senki, csakmert egy dolgot félbe hagy és halad tovább, majd befejez egy olyan dolgot, aminek igazán van értelme, eredménye s megalapozza a jövőjét. Mégha nem is egyszerű az az út.


Úgyse mások élnek a testedben, nem az ő életük, hanem a tiéd.


Hozd ki a legjobbat belőle magadra formálva. :)

2023. máj. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazad van. Felajánljam azért ezt a vizsga dolgot annak a lánynak vajon?
2023. máj. 19. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!