Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Idén lehet esélyem 260 ponttal...

Idén lehet esélyem 260 ponttal bejutni az Szte Gazdaságinformatikus szakára?

Figyelt kérdés
Eddig 140 volt a maximális kapacitásszám, ezt soha nem merítették ki, a ponthatár pedig 280-290 körül mozgott, de most, hogy eltörölték a minimum ponthatárt, lehetséges, hogy ez alatt is fel fognak venni?

2023. jún. 3. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Az kizárt dolog, egyébként nem tudom, hogy egy ilyen nehéz szakon mit szeretnél kezdeni a 260 pontoddal. Szerintem az első szemesztert sem élnéd túl.
2023. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Pont azért nem csökkentik a pontszámot, mert nem akarnak mindenféle szedett-vedett alakokat (már elnézést) felvenni.
2023. jún. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Azért k*rvára megnézném, hogy mégis milyen alakok azok, akik így írnak arról, akik nem tudtak jó érettségit írni
2023. jún. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fognak sokat változni a minimum ponthatárok.
2023. jún. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3 Akkor szívesen vázolom miféle alak vagyok: 440 ponttal vettek fel mérnökinformatikára, és nem azért 440, mert olyan hűdejól sikerült az érettségim( egy humán gimnáziumban), hanem azért, mert szakirányú érettségire épülő szakképesítést végeztem egyetem előtt, illetve tisztában voltam azzal, hogy mit érdemes beszámíttatni. Az első három félévben kb lesz0ptam magam, hogy bent tudjak maradni állami ösztöndíjon, legfőképp a matek miatt. És ott relatíve kevés a matek, gazdaságinfón már nem annyira. És tudod a matematika az egy olyan egymásra épülő dolgokból álló tudományág, amit nem egyetemen fogsz elkezdeni megtanulni. Ahogyan a házépítést sem a tetőgerendával kezded. Nem mellesleg a "rosszul sikerült az érettségije" az azt is tükrözi, hogy a tanulásra sem hajlandó/képes a delikvens. Egyébként nyugodtan újra is lehet érettségizni, akár emelt szinten is, ami ugye általában pluszpontot ér.
2023. jún. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Mindenki lesz*rja, mit értél el. Nem kellene ítélkezni.
2023. jún. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nem kellene ítélkezni"

Nem is tudom ki itélkezett... oh wait.

2023. jún. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem ítélkeztem, csupán az eddigi tapasztalataim alapján véleményt alkottam. Jellemzően a második szemeszter végére kihullottak azok, akik egyetem előtt sem tanultak.
2023. jún. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nézd, gratulálok a jó érettségidhez, biztosan sokat készültél, ehhez az is kell és fontos, hogy milyenek a körülményeid, és hogyan tudod beosztani idődet, erődet.

Nem mindenkinek megfelelőek ezek, és ezer féle képpen alakulhat, nem feltétlenül jellemeznek például engem amiket leirtál.

Egyértelműen ítélkezel, és nem felettem, hanem mindenki felett, mert te csak egy féle képpen látod ezt a helyzeted.

Egyszerű kérdés volt, de neked sikerült több emberbe is "beleállnod".

2023. jún. 6. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!