Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rettenetesen bánom és fáj,...

Rettenetesen bánom és fáj, hogy nem mentem el egyetemre. Mit gondoltok ?

Figyelt kérdés
20-as éveim első felét depresszióval és szorongással töltöttem. Már 27 éves vagyok és kb. most lettem jó szinte teljesen sikerült elűznöm ezeket az árnyakat, jól vagyok alapvetően. Viszont 20 évesen lett volna esélyem elmenni egyetemre egy jó szakra, kedvenc Magyarországi városomba, de annyi tanácstalanság, illetve a fent említett mentális betegségek, (amibe nem mennék bele), meg az hogy nem tudtam valójában mit is kezdjek az életemmel, nem mentem el. Most, hogy jó vagyok viszont úgy érzem rengeteg jó dologból kimaradtam, az egyetemi élet, tanulás egy jó szakmát, barátság, rengeteg új arc, lányok, sport, egyetemi programok stb. Mert amikor szarul voltam, mindig arra gondoltam, hogy ha majd jó leszek akkor jó lesz majd bepótolok mindent (ha épp voltak pozitív gondolataim). De úgy érzem ehhez már öreg vagyok. Itthon is voltak barátaim meg jó élményeim ez időszak alatt amikor épp jobban voltam, illetve kitanultam két közép szintű szakmát, van egy jó állásom (nagyon jól fizető), de mégis rettenetesen zavar ez, hogy miért nem tudtam meggyógyulni 5 évvel korábban. Nehéz ezt feldolgozni. Mert az agyamba úgy él, hogy ez egy csodás élmény lett volna. Miért tudok ezen ennyit rágodni ? Hogy dolgozzam fel, hogy ez a vonat már elment ? Már nem lehetek fiatal kísérletező.. pedig csak most kezdődött nekem az élet kb. bocs a csapongásért

2023. júl. 10. 21:40
 1/8 Másnapos Sárkány ***** válasza:
86%
Ha ennyire bánod és fáj, akkor menj el! Sosem késő!
2023. júl. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
31 évesen végeznék, jövőre tudnám elkezdeni 20 évesek közt.
2023. júl. 11. 11:08
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Én 36 vagyok, szeptemberben kezdek levelezőn. Most jutottam el odáig, hogy van rá lehetőségem és kitaláltam, hogy "mi leszek, ha nagy leszek". Tanulni sosem késő.
2023. júl. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Másnapos Sárkány ***** válasza:
100%

#2

Csak két lehetőséged van:

1: elengeded a dolgod és elfogadod, hogy sosem fogsz egyetemre menni.

2: elmész. :D Ha nem most, akkor jövőre, vagy azután. Tök mindegy.


Viszont ha elengedni nem tudod és elhatározni se magad, hogy belevágj, akkor megragadsz egy döntésképtelen, rágódó állapotban, ami csak vissza fogja hozni a szorongásodat. Az a lényeg, hogy dönts! Mindegy hogyan döntesz, mert egy rossz döntés is jobb, mint a rágódás és agyalás!

2023. júl. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
#4 De ha el is megy, akkor sem lesz már olyan... Úgyhogy erről lecsúszott.
2023. júl. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha ennyire bánt,akkor menj el egyetemre.Nyilván nem lesz ugyan olyan,mint 19-20 évesen,de legalább megszerezheted az áhított szakon a diplomát.

Én is sajnos súlyos beteg voltam,mikor mennem kellett volna egyetemre,szóval nem is jelentkeztem inkább, aztán meg nem is vettek fel oda,ahová szerettem volna( utólag persze látom,hogy ezzel jártam jobban).

Végül aztán elmentem egyetemre 22 évesen,ha minden jól megy,akkor jövőre fogok végezni, pár hónappal a 27. születésnapom előtt.

Nyilván nem olyan,mint időben kezdve,de legalább lesz egy diplomám,ami szerintem az én koromban még egyáltalán nem késő ( de a tiédben sem).Az idő kerekét nem lehet visszaforgatni,de az adott helyzetből ki lehet hozni a legjobbat.

2023. júl. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem késő belevágni, most is fiatal vagy még. Én is tavaly kezdtem 25 évesen újra az egyetemet és a levelezőn vannak nálunk 40-50 évesek is, szóval van aki még később is elkezdi.

Inkább vágj bele, mint egy életen át ezen rágódj, hogy miért nem mentél.

2023. júl. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az egyetem az elsősorban a tanulásról szól, még ha valakik végig is bulizzák és utána éjjel készülnek a vizsgákra. Nekem kimondottan jót tett, hogy felelősségteljesebb lettek, mint 18-20 évesen. Mostmár tudöm, hogy miért fontos tanulni, mert közben dolgozok is és nem keresek túl jól. Nekem pl érettségi után nem volt elég motivációm, csak gyorsan pénzt akartam keresni, jól érezni magam. A bulik is meg voltak egyetem nélkül is, szóval én nem érzem úgy, hogy bármiről lemaradtam volna. A gólyatáborba pl úgyse mentem volna el.
2023. júl. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!