Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen nehéz k-pop bálványnak...

Milyen nehéz k-pop bálványnak lenni?

Figyelt kérdés

#K-pop #BTS #TWICE #Blackpink #k-popbálvány
2023. aug. 13. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Fú hallod alig bírom elkölteni a lóvét... nagyon gáz.
2023. aug. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet hogy a kérdést kicsit rosszul tettem fel, de komolyan érdekel.


Mert Dél-Koreának ez az egyik, ha nem legfontosabb (puha) hatalmi erőforrása. Puha, mert ellentétben a kemény hatalommal, nem erőszak útján éri el az ország azt, amit akar, épp ellenkezőleg, finoman, a különböző forrásokat kihasználva szilárdítja meg vele saját nemzetközi reputációját.


És tudjuk, minél erősebb egy állam ilyesfajta hatalma, minél jobban elfogadott annak kultúrája és ideológiája, annál erősebb maga az állam is. A k-pop pedig hódít. Ott van mindenhol.

2023. aug. 13. 23:23
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
ha könnyű lenne, nem lennének annyian öngyilkosok
2023. aug. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
jah tényleg nehéz, nem hazudok! Én is gondolkodtam már, hogy .... áhhh nem is merem elmondani. Megyek kisírom magam a széfszobában.
2023. aug. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért eléggé nehéz. Megpróbálom elmagyarázni.

Először ugye meghallgatásra kell menned. De ugye még mielőtt online jelentkeznél, vagy kimennél, előtte fejlesztened kell az ének, rap, és tánctudásodon. Meg kell felelned a KBS-nek (Korean Beauty Standard), bár az is lehet, hogy plasztikázva leszel (pl Blackpink Lisa). Aztán jól kell színészkedned, meg modellkedned. Ezen kívül lehet, hogy egy self-made bandába kerülsz (vagyis maguknak írják a dalukat, pl BTS, legtöbbet ők maguk írják, pl No More Dream, RM írta), vagyis dalszöveget is ügyesen kell írnod. Aztán koreaiul, és japánul is kell tudnod (japánul azért, mert általában a bandáknál szoktak lenni japán dalok). Ezután ki lehet választani azt az ügynökséget, amelyiknek te megfelelsz (pl nekem a JYP, mert jó vagyok éneklésben, és táncban, és ők ezt preferálják jobban). Aztán hogyha bekerülsz, akkor jöhet a trainee időszak, ami általában 4-6 év szokott lenni, de mondjuk Olivia a LoonA-ből (feloszlott) 1 napig volt gyakornok. Reggelente 5 vagy 6 órakor felkesz, 8-11 koreai tanulás. Aztán 1 óra tánc vagy rap vagy vokál óra (bocsi, nem tudom melyik), aztán 12-13 ebéd, és utána órákon át táncolni, rappelni, és énekelni tanulsz. 22 óra után már csillesebb. És 23 órakor mész fürödni, fogat mosni, és lefeküdni. Ezt éveken keresztül kell csinálnod. És közben diétázz, és mosolyogj. Hogyha azt mondod a dolgozóknak, hogy sajnálom, nem megy tovább, akkor kirúgnak, és vissza kell fizetned mindent, amit rád költöttek. (Közben még van olyan, hogy megtanítanak színészkedni, és modellkedni.) Úgyhogy nagyon nehéz K-pop idol időszakhoz eljutni. De a trainee-k közül sem mindenki debütál. És a trainee időszak alatt, még van havonta felmérés is. Hogyha nem találnak jónak, akkor kirúgnak. Nagyon nehéz! Úgyhogy, hogyha van elég tehetséged, és önbecsülésed, akkor hajrá! Én is majd pár év múlva megpróbálom. De csak pár év múlva. De hogyha idol szeretnél lenni, hajrá. Én eleget tudok ahhoz, hogy MAJD megpróbáljam. Remélem segítettem egy kicsit.

2023. aug. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy Kpop trainee napja:

[link]

Egy Kpop idol napja:

[link]

Majdnem ugyanaz (vagy ugyanaz, nem emlékszem a videókra). Úgyhogy készülj fel hogyha ez akarsz lenni. Én minden nap készülök. Megvan már, hogy mit szeretnék énekelni, már csak az kell, hogy mit táncoljak. De én tudom már, hogy mik közül fogok válogatni. Amúgy hogyha bármelyik ügynökségnél is angol dalt adsz elő kaptál egy bónusz pontot. De még sok ilyet lehet gyűjteni. Ja és hogyha nem beszédet folyékonyan a koreait, és kpop dalt akarsz előadni, akkor fogják hallani, hogy nem jó a koreai kiejtésed a dalokban. Ez pontveszteség ha jól tudom. Úgyhogy inkább angol dalt adjál elő, mint koreait (mikor még kell mutatnod, hogy mit tanultál akkor is CSAK angol dalt adhatsz elő, hogyha koreaiért könyörögsz, kirúgnak). Azt hiszem ennyi. Ennyi jutott most az eszembe.

2023. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%

Az a legnehezebb benne, hogy bármennyit dolgoznak, bármennyire hajtják őket, nem biztos, hogy az a lehetőség jön ki egyenlőségjelnek, amit szerettek volna.

Adott egy személy, aki tényleg tehetséges, és minden adottsága meglenne, hogy megmutassa magát egy kisebb létszámú csapatban, ahol már emiatt is nagyobb figyelem terelődne rá. A kiadó viszont eldönti, hogy valami 8-10 tagú csoportosulásba préseli be, és hiába van az összes közül a legjobb hangja, bedugják a többi közé valami ötödrangú háttérvokalistának, ami azt takarja, hogy minden klipben lesz egy sornyi kis halovány jelenése, az is felismerhetetlenül eltorzítva. Mindezt csak azért, mert görbébb orra van, vagy a “kisugárzását” nem ítélik elég meggyőzőnek, hogy hozzon valamit a konyhára, pedig nem is hagyták kibontakozni. Mint az AOA-ban Mina volt, pedig egyébként sokkal tehetségesebb rapper, mint a nyávogó Jimin.

2023. aug. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!