Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdekelne a véleményetek, ez...

Érdekelne a véleményetek, ez irigység-e?

Figyelt kérdés

Csupán elméleti szintű kérdés, kíváncsi vagyok a véleményetekre, semmi gyakorlati jelentősége nincs. :D


Hogyha valakinek akivel jóban vagyok valamiből (amire én vágytam, de nem adatott meg nekem) van, de nekem nincs, akkor hajlamos vagyok erős hiányérzetet érezni. Féltékenységet, vagy irigységet, de mindezt úgy, hogy egyáltalán nem sajnálom tőlük, és ha lehetőségem lenne SE venném el tőlük ezt. Tehát nem azt sajnálom, hogy nekik van ilyenjük (most hogy példával éljek, nagyon triviális lesz, de ha mondjuk egy barátom tehetségesebb nálam vmiben. Akkor van bennem egy féltékenység, de ezt a tehetségét elismerem, és nem sajnálom tőle, és nem választanám azt, hogy az ő kárára a sajátomat növeljem), hanem egyszerűen, hogy nekem nincs. Tehát nem állok önzően/rosszindulatúan ehhez.


Ez irigység? Toxikus hozzáállás?



dec. 17. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, az.
dec. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha rosszindulattal vagy önzéssel nem párosodik semmilyen szinten, egyszerűen csak magamban egy nyomasztó érzés, az véleményed szerint feltétlenül toxikus?
dec. 17. 15:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Rád nézve biztosan az.
dec. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
dec. 17. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!