Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan másszak ki a depresszió...

Hogyan másszak ki a depresszióból?

Figyelt kérdés
Egyszerűen 2 éve depis vagyok.Nincs kedvem semmihez nincsenek barátaim az osztályom kiközősít egyszerűen most mit csináljak?Fáradt vagyok.Ebben az egészben az a legjobb hogy nem mehetek pchiologus hoz sem szakemberhez(családi ügy miatt)Ezért most mit csináljak?Nem szeretek sportolni se semmit mindig bunkó vagyok másokkal és ideges.Kérlek valaki segítsen mert nem bírom sokáig.Illetve a családom is szekál

#depresszió #kedvetlenség #Boldogakaroklenni #Mentálisegézszég #szarulvagyok
jan. 18. 16:23
 1/5 anonim válasza:
31%
Be is beszéled magadnak hogy te depis vagy.
jan. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre most egy elképzelt Csernus idézettel reagálnék, ha már az egyéb/egyébbe tetted és nem a megfelelő témába:


"Belemászni beletudtál, mi?! Most meg tekeregsz jobbra-balra azt se tudod melyik a plafon, melyik a padló, aztán térden állva zokogsz előttem, hogy húzzalak ki a lyukadból, amibe azt se tudod hogyan másztál bele. Hát édes haver, én nem szülész-nőgyógyász vagyok.


Legalább kelljél fel magadtól a padlóról, hogy lássam mennyire vagy életképes. É-LET-KÉ-PES. Tudod mit jelent az? Hogy kipucolod magad a szrból, ha már egyszer összeszrrtrrrtd magad."


Nem Csernus idézettel: ha boldog akarsz lenni, akkor apró lépésekkel tedd magad boldogabbá. Azt meg hogy ezt hogyan kell, ne másoktól várd.

jan. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak házi módszerek, de a komolyabb esetekben csak pszichiáter segíthet.

A tavasz felidézése:

* Hangok: madárdal, zene hallgatása.

* Színek, de főként zöld, sárga, rózsaszín.

* Mozgás, bármely formája

Vitaminok szedése

Lesz*rom tabletta szedése reggelente, amikor mész az iskolába, és amikor hazamész.

Heti két éjszaka nem alvás, lehetőleg nem egymás utáni éjszakák.

jan. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi ez nagyon segített:)
jan. 19. 13:42
 5/5 anonim válasza:

Fogj egy lapot, vagy nyisd meg a telefonodon a jegyzeteket. Írd le oda hogy ki vagy. Mindent amit tudsz magadról, aztán írd le hogy ki szeretnél lenni. Ezután már könnyen tudsz írni egy listát a céljaidról. Lehetnek ezek kis célok, pl beágyazni, vagy nagyok, mondjuk egy sikeres vállalkozást alapítani vagy kigyúrni magad. Próbálj meg napról napra jobb, és boldogabb lenni. Van egy csomó pozitív, motivációs videó az interneten, érdemes nézni őket. Edzőtermet tudom ajánlani fiúknak lányoknak, én is a nulláról kezdtem el kevesebb mint egy éve és mára büszke vagyok a fizikumomra. Nem lehetetlen. Hallgass zenét, élvezd az életet, ahogy tudod. Aludj legalább 7-8 órát, de állítsd be az ébresztőd kicsit korábbra és csinálj valami produktívat. Utána jobban fogod érezni magad. Írj egy napi rutint, amit minden nap megcsinálsz, független attól hogy hogy érzed magad, hideg van vagy épp hétvége. Én például reggelente meditálok, jegelem az arcom, hidegzuhanyt veszek, aztán suliba megyek, utána edzőterem, tanulás, stb.

Nem tudom mit mondjak úgy hogy én még nem voltam depressziós, de a lényeg hogy a határaid és a mentális állapotod, az csak a fejedben léteznek. Ha egyik nap simán csak boldogan kelsz fel, örülsz hogy van tető a fejed felett, megpróbálsz barátkozni valakivel, sokkal jobban leszel.

Nem akarok téríteni, de elképesztő segítség az is ha van hited. Bármilyen vallás. Én például keresztény vagyok, és kb bármilyen problémám van, nem tud felülkerekedni rajtam, mert a hitem szerint ott van Isten mellettem, és még ha meghalnék is a mennybe kerülnék, tehát no para. Nem kell kereszténynek lenned, csak legyed egy világképed, amibe belenyugodsz és az alapján formálod az életed.


Minden jót!

jan. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!