Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen depresszióból hogyan...

Ilyen depresszióból hogyan másszak ki?

Figyelt kérdés
Teljes reményvesztettségben vagyok, szinte semmi sem tud már lekötni és folyton csak feszengek mindenhol.. rossz közérzetem van, iszonyú nehezen veszem rá magamat bármire is, és sokszor ingadozik a hangulatom. Dolgozni bejárok de gyűlölöm (és a legtöbb munkatársat is), csak még jobban leszívja az erőmet a munkám, és a folyton beszólogató, lekezelő pökhendi munkatársak (ezekre mindig is érzékeny voltam, de most nehezebben tolerálok). Úgy érzem, nekik fogalmuk sincs, min mentem/megyek keresztül, lehet ők fele ennyit sem bírtak volna ki, és akkor az ember még eltűri, illetve el kell tűrnie ezeket az alakokat is nap mint nap, ahogy ugráltatják, kinevetik, lekezelik stb. Iszonyú magányos is vagyok, semmi történés nincsen az életemben. Az apróbb kis fellángolásaim is elvesztek, beletörődtem a pokol életembe és teljesen megfásultam. Olyan mintha egy körhintán ülnék, és sosem érne véget a menet. Egyre bunkóbb/cinikusabb lettem mindenkivel, hiába beszélnek hozzám a munkahelyen, alig-alig figyelek oda bármire is, mert egyszerűen kva unalmasnak találom. Elhagytam magamat, a hobbimat, és minden mást is. Semmiben sem találok már olyan örömöt mint pár éve. Sokszor kap el esténként a sírás is. Megyek mert csinálni kell, de nem tudom miért teszem. Semmi célom, nem motivál semmi. Úgy érzem, ez a legszörnyűbb amire egy embert ítélni lehet. Nem tudom hogyan másszak ki ebből, fiatal vagyok még.

2023. aug. 5. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy és mi a munkád? Mielőtt ez lett veled, szeretted ezt a munkát?
2023. aug. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor kell pszichológushoz menni. Erőforrásokat kell gyűjteni: régi barátok, család? Új hobbikat kipróbálni, kertészkedni, ha van hol, sportolni, biciklizni, önkénteskedni, hogy érezd, hogy hasznos vagy. Olvasni olyat, ami érdekel, vidám filmeket nézni, természetet járni lehetőleg egy túrakörrel, társkeresőre regisztrálni, találkozgatni, szexelni, ha van arra érdemes partner, új munkahely után nézni, festeni, főzni-sütni, érdekes kiállításokra elmenni, mindezt magadat "megerőszakolva", juszt is, akkor is, ha nincs kedved elindulni.
2023. aug. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok. Ezt a munkát nem, az előzőeket úgy-ahogy. Oda jobban szerettem járni. Igazán jó munkahelyem még nem volt, azt hiszem, csak jobbak.
2023. aug. 5. 21:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Család, barátok, párkapcsolat? Mért nem nézel másik munkát?
2023. aug. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudom ez nem vígasztal,kérdező,de én ennyi idősen ugyanezt érzem.

Nem vagy egyedül!

2023. aug. 6. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Család széthullva, barátok nincsenek.. legalábbis olyan igazi barátok akire az ember számíthat, kijárkálhat velük olyan nincsen. A "barátaim" főként interneten kommunikálnak velem. párkapcsolat nincs, és nem is volt még.

Sajnos kertünk nincsen, illetve a munkám miatt sokszor ájultan esem haza. Igen én is új elfoglaltságon gondolkodom, de jelenleg fogalmam sincs hogy mi az ami érdekelne, főleg egyedül. Rettentően hamar elunok mindent, és sehol sem tudom magamat jól érezni. Régebben ilyesmi problémáim nem voltak.

2023. aug. 6. 16:34
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy
2023. aug. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre keress másik munkahelyet, az már önmagában feldob. És sportolj, kirándulj, mert az is már önmagában gyógyhatású.
2023. aug. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!