Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nézik ki mindenhonnan...

Miért nézik ki mindenhonnan az emosokat?

Figyelt kérdés

Bárhova megyek a baráti körrwl, akik szintén emosak, mindenhol furcsán néznek ránk és kinéznek emberek minket illetve közösségekbe nehezen fogadnak be, buszon elülnek mellőllünk. 16 éves lány vagyok, bár ez nem számít. Nem vagyunk rosszabbak mint mások, csak emosak vagyunk, ennyi az egész.


Nem értem az ugynevezett normális embereket, akik hajtják az amerikai álmot, gürcőlnek egész életükben csak azért, hogy eltartsák a gyereküket és a családjukat. Nyalnak a munkahelyen a főnöknek, karrieristák, azt lesik melyik kollega mennyivel kap többet milyen kocsija van, milyen új nője. Összefoglalva élik azt a sivár életet amibe Én nem vagyok képes beletenni magamat, nem tudom átérezni az érzéseiket, nem értem tettüket. Mindezekért Én rosszabb lennék ? Nem hiszem. Mi másban leljük kedvünket. Nem bírom azt az életet amiben a legtöbb ember jól érzi magát, nem iszom le magamat a hétvégi diszkóban, nem járok mekibe mert útálom, de ettől még miért vagyunk rosszabbak. Nem értem.


2011. márc. 2. 01:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted miért gürcölnek? Ha valaki minimálbéres 1 nap alatt keres saccperkb 2000-2500 ft-t... 1kg cukos 300 ft felett van,1kg krumpli 200 ft...lassan kenyér is drága,tej, minden.Erre még jön az autó fenntartás kb muszájból(ide-oda vinni gyereket).Tanuló gyereknek tankönyvek,bérlet egyéb kaja,mert persze a cuki gyerek csak az 500/10szelet felvágottat eszi meg.Ruhák,cipők.Rezsi fizetése,ami télen elég magas,ráadásul most hosszú tél van.Elhiheted,hogy senkinek sem az volt a vágya,hogy napi 10 óra munkával épp,hogy talpon tudjon maradni és családot fenntartani...Én sem heti 6 nap melót képzeltem el magamnak... hanem 5 napost:D De ha egyszer nincs más lehetőségem , később talán lesz(netto 85 ezer körül mozog a fizum, ez sem álom fizetés)
2011. márc. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

"Cicamica", nekem még az a dolgod, hogy álomvilágban élj, olyan elméleteket gyárts, aminek semmi köze a valósághoz. Egyszer azért ne felejts el felnőni. És ne felejtsd el, hogy ne csodálkozz, ha kritizálnak, amikor a így lenézed a külvilágot. És ezzel a szüleidet is, akik valószínűleg dolgoznak, gyereket nevelnek, és pénzt osztanak be.

Tehát vigyázz azzal, ami mondasz. Az elméletnek, amit "hirdetsz", nincs köze a valósághoz.

És igen, rosszabb vagy. Annyival, hogy én sem értettem 16 évesen a felnőtteket, de nem kritizáltam őket.

36/N

2011. márc. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
nekem=neked
2011. márc. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Majd kinövöd.
2011. márc. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
52%

Szia Kérdező! Nem olvastam még el, mit írtak a többiek, de tetszett az érvrendszered, azért írok Neked. Meg tudlak érteni egyfelől, mert szeretsz különbözni és ezt nem is rejted véka alá. Ez nagyon jó, mert én is rühellem a társadalmi elvárásoknak minden áron megfelelni akaró konformista emberek néha együgyűnek tűnő attitűdjét. Magam a két dolog között "őrlődöm". Igaz, nagy valószínűséggel én inkább a szüleid generációja vagyok. Én a 80-as években és a 90-es legelején voltam tini. Én Depeche Mode-os voltam. Akkor az ilyen "irányzatosság" úgy volt, hogy voltak a diszkós, fortunás mittomén "konformista" fiatalok meg az ún "alternatívok". Tehát az, amit ma "goth"-nak hívnak, már létezett csak gótikoknak hívták magukat (gothic). Jellemzően a The Cure együttes rajongói voltak, "kriptaszökevény" jellegű külsőségekkel. Mi Depeche-esek az énekes Dave Gahan küllemét utánoztuk. Ez nem volt vad, csak elölről szölegetes kefehaj, fekete ruhák, némi szegecs. (Kevesebb, mint a heavy metal-osoknak) Hát engem is de utáltak azért, amiért deviáns és különc voltam. Nagyon sokat kaptam az arcomba emiatt. Mára már a külsőm nem kihívó, bár szeretek különc lenni. Egyfelől igyekszem aránylagos egzisztenciális stabilitást kialakítani másfelől meg a mai napig rühellem a civilizáció elvárásait.

De hogy válaszoljak a kérdésedre: az ellenszenvnek több oka lehet.

Intolerancia. Mindenkit utálnak ha mer más lenni.

Gyávaság, irigység. Mersz az lenni, aki. Aki meg nem mer, mert "mit szólnak majd" az is beáll csaholni és konformistáskodva leugatni azt, aki MER különbözni.

Diszharmónia. Ha az egyéniségedhez képest eltúlzottak az "irányzatos"-ságból adódó külsőségeid, akkor óhatatlanul feltűnik az ember. (Ezt nem tudom fennál-e mert nem láttalak, de létező faktor ez is)


Szerintem vállald önmagad, addig mindent szabad, amíg kárt nem okozol vele. Akinek nem tetszik, annak dobj egy nyasgem-et.

2011. márc. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Dehogy nézlek le, áááá. Egyetértek, hogy nem kell dolgoznod, nem kell semmit sem tenned a saját és majdan a családod megélhetéséért, az olyan kispolgári csökevény, fújj.

Tudod, mit szépen roskadj a sarokba, húzd a fekete hajad a szemedbe, hajts le a fejed, keseregj rajta, hogy szar a világ és kicsit vagdosd magad, az az igazi.

2011. márc. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Azért mert anyuci pénztárcájából lázadnak.
2011. márc. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Te se fogadsz el más embereket, akkor másnak miért kéne elfogadni téged? Nem értem ezt az egész emóságot, ki akarnak tűnni a tömegből, de ez az egész, olyan értelmetlen, anélkül is lehetsz más ember, hogy nem nézel ki "furcsán".
2011. márc. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 ßéjbi Łáw válasza:
én iss emo vok és lexarom mások véleményét.engem és a haverjaimat iss lenézik,de kit érdekel?a barátaimmal jóól érzem magam és sztem ez a lényeg.:)szal ne foglalkozz másokkal!!:)érezd magad jóól te iss!!:D
2011. márc. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Kedves "emo vok", itt valami nem stimmel. Ha te egyáltalán jól érzed magad, már nem is lehetsz igazi emu.

Tessék szenvedni, búsulni, vagdosni, mert minden xar, depi, öngyi, egy rakás szerencsétlenség...

2011. márc. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!