Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges az hogy a rossz...

Blackprincess kérdése:

Lehetséges az hogy a rossz vélemény miatt nem kapunk új munkát a diákszövetkezetnél?

Figyelt kérdés
A minddiáknál vagyok barátnőmmel regisztrálva.Voltunk dologzni egy helyen ahol jól megszivattak minket utánna pedig szidtak minket a minddiáknál.Azóta már 2szer voltunk munkára jelentkezni de mindig kitaláltak valamit hogy betelt már stb.Van olyan hogy mondjuk a kartonunkba ott vana rossz vélemény rolúnk és azért nem adnak már munkát?
2011. ápr. 19. 20:35
 1/1 anonim válasza:

Szia! Több, mint tíz évvel a kérdés kiírása után még most is aktuális a dolog. Engem ezen a nyáron szivattak meg egy másik diákszövetkezetnél ugyanilyen kitalált, beetetős, lerázós dumával. Öt alkalommal is megcsinálták! Mindegyiknél úgy volt, hogy már biztosan mehetek, minden előfeltételt teljesítettem (regisztráció, üzemorvosi, tüdőszűrő, munkaegészségügyi kiskönyvem is volt) és mindent időben megcsináltam, gyorsan, nem úgy, hogy három héttel később, hanem 2-3 nap alatt mindent. És mondták is, hogy akkor mehetek, de a munkábaállás előtti napon mindig visszamondták.


És arra hivatkoztak, hogy:


-Vagy megszűnt a lehetőség.


-Vagy termeléscsökkenés miatt nem tudnak diákokat fogadni.


-Vagy nem tudták előre normálisan megmondani, hogy mikor kéne nekem munkába állni (melyik napokon).


-Vagy beraktak helyettem egy protekciós gyereket, aki később jelentkezett a munkára, mint én, de mégis helyettem megkaphatta a helyet, mert a szülők olyan pozícióban vannak, hogy elintézték neki.


Meg olyan lehetőségeket ajánlottak, ami a megye másik oldalán van, pedig megmondtam nekik, hogy vagy a lakóhelyemen akarok dolgozni (kisváros) vagy a közelében, esetleg a megyeszékhelyen. (Vidéken lakom.) A lakóhelyemen is szokott lenni lehetőség, szóval nem azért nem jött össze, mert túl kicsi város.


Elvárták volna, hogy mindent tegyek meg még egy rosszul fizető, rossz munkahelyért is. De láttam, hogy ezek csak kihasználnak engem meg szivatni akarnak, bármennyire is elszánt voltam, igyekeztem mindent minél gyorsabban teljesíteni. Nem érdekelte őket.


Amikor bementem a szövetkezethez, minden dolgozó goromba volt, legszívesebben szóba se álltak volna velem. Alig várták, hogy eltűnjek. Egyáltalán nem voltak segítőkészek.


Bementem egy másik nagyon népszerű diákszövetkezethez is. Ott nagyon kedvesek voltak és az elején úgy nézett ki, hogy sikerül elhelyezkednem nyáron, de a munkahellyel ott is átvertek.


Egy harmadiknál azt mondták, hogy nem tudnak adni munkát. Már a telefonos hívásnál leráztak, hiába voltam rámenős, nem tudtam elérni semmit.


És akkor hogyha kaptam volna munkát, akkor majd a fizetésnél is azért kellett volna könyörögnöm, hogy utalják már át?! Vagy kitaláltak volna valamit, hogy nem szóltam időben, aztán nem fizetnek ki?!


Úgyhogy azt mondtam, hagyom a fenébe. Nem érdemlik meg a bizalmat, meg hogy foglalkozzak velük, ha így bánnak velem.


Már áprilisban elkezdtem nézegetni, hogy milyen munkák vannak. Már akkor is nagyon kevés volt, de idővel még kevesebb lett, így nem tudtak, DE NEM IS AKARTAK munkát adni. Népszerű, ismert diákszövetkezetekről van szó (a nevüket nem írom ki), aztán mégis ez történt.


A rossz vélemény pedig szerintem nem befolyásolta, hogy nem kaptatok munkát. Még most is eljátsszák ugyanezt. Nem érdekük, hogy neked legyen munkád. Tisztelet a kivételnek, ha egyáltalán van!


Remélem tudtam segíteni így 11 év után vagy annak, aki mostanában olvassa a kérdést!


Ha látjátok, hogy a szövetkezetek csak szívóznak veletek, ha tehetitek, hagyjátok ott őket a francba! Menjetek be egy másik szövetkezethez, hogy ott mi a helyzet! Hátha ott normálisak lesznek és kaptok munkát!


Üdv! 18/F

2022. júl. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!