Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megőrjít a legjobb barátnőm!...

Megőrjít a legjobb barátnőm! Hogy fojtsam el?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem egészséges elfojtani, de most ez lenne a megoldás...Borzasztó tulajdonságom, hogy nagyon neheze viselem az emberek hibáit. Utálom, hogy ilyen vagyok, de nem tudok mit tenni.

A legjobb barátnőmmel 3 éve vagyunk a legjobb barátok. Eleinte nagyon jól megvoltunk, de már egy ideje megőrülök tőle... Valahogy az ő hibái különösen irritálnak és mivel nagyon gyakran együtt vagyunk, nyáron is nagyon gyakran és év közben is mivel osztálytársak vagyunk. Egyre rosszabb lesz. Olyan dolgok idegesítenek vele kapcsolatban, ami tudom, hogy mást nem idegesítene, de én sajna ilyen vagyok. Most például azzal húzott fel, hogy közzé tette facebookon azt a 3 zenét, amit a napokban mutattam neki, mikor az egyiket épp közzé akartam tenni egy másikat meg egy órája már én is közzé tettem. Ez már sokadik eset. Mindig ezt csinálja, akárhányszor megmutatom neki az aktuális kedvenceimet.

Ezelőtt elmondtam neki, hogy melyik nadrág minden vágyam, elmondtam azt is melyik boltban láttam, de mivel drága volt, nem vettem meg. Megkérdezte, hogy megveheti-e. Mit mondtam volna...Meg is vette pár nap múlva...

Úgy néz ki, hogy alakul egy kapcsolata és megállás nélkül erről beszél. Ez még oké, de mondtam neki még korábban, hogy van egy elég komoly egészségügyi problémám. Gyakorlatilag sajnos ez töltötte ki a napjaimat az utóbbi időben, szerencsére jóra fordultak a dolgaim, de ő egy szóval sem kérdezte, hogy vagyok, csak állandóan az éppen alakuló párkapcsolatáról beszél, aminek egyébként még örülök is, de mégis...

ez csak töredéke azoknak a dolgoknak amik zavarnak vele kapcsolatban. Tisztában vagyok vele, hogy én is tele vagyok hibákkal, ő elvisel így ahogy vagyok, tudom, hogy szeret engem, de engem ő megőrjít. Nekem az a megoldás tetszene legjobban ha barátok maradnánk, de nem legjobb barátok, vagy akár legjobb barátok, de akkor ne legyünk már állandóan együtt mert teljesen elszigetelődöm másoktól...De nem tudom ezt így elmondani neki, nem megy...

16/L


2011. aug. 4. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Rövidebben írd le. Nem tudom ki akar 10kor egy regényt olvasni. Hát én nem szóval sorry.
2011. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szerintem nem kell félned attól, hogy megbántod, ha elmondod neki, hogy nem akarsz sülve-főve együtt lenni vele. Teljesen normális, hogy ha állandóan vele vagy, egy idő után a kisebb hibái is szembe tűnnek és idegesíteni fog a barátnőd.

Mondd neki nyugodtan, hogy szeretnél másokkal is lógni, ha ezt nem érti meg, akkor nem igazi barátnő. De azzal még várj, hogy nem akarod, hogy legjobb barátnők legyetek, mert egy legjobb barátnő mindenkinek hiányozhat. De ez még nem azt jelenti, hogy állandóan egymás nyakába kell lihegnetek!

2011. aug. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nagyon szívesen lógnék másokkal, de tulajdonképpen nincs kivel. Nincs is már külön baráti társaságunk. Közös barátaink vannak, abból is csak 2 közelebbi, de ők eléggé eltávolodtak tőlünk így nyáron, szóval ketten maradtunk...
2011. aug. 4. 22:00
 4/7 anonim válasza:

Második vagyok.

Nyugodtan próbáld meg újra felvenni a kapcsolatot azzal a másik két barátnőtökkel. :) Ha pedig a legjobb barátnőd is szeretne, akkor menjetek közösen valahová. Ahogy leírtad, szerintem még mindig jobb 3-an, 4-en, mint a legjobb barátnőddel egyedül...

2011. aug. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én tudok egy jó tippet adni a probléma elfojtásához. Mondd meg a barátnődnek, hogy szeretnél komolyan beszélni vele. Csald el egy nyugodt (lehetőleg kihalt) helyre. Egy alkalmas pillanatban tedd őt ártalmatlanná egy bazinagy husánggal, utána pedig lehetőséged nyílik az "elfojtáshoz". Aztán hogy hová ásod, az már legyen a te gondod. ;)
2011. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy kicsit kiállhatatlan a természetem, agresszív nem vagyok :)
2011. aug. 4. 22:35
 7/7 anonim ***** válasza:

az nem jelent semmit, hogy 13évig 'legjobb barátok' voltatok.

változnak az emberek. ő is, te is. ha már terhes a számodra, építsd le szépen lassan, szakítsd meg vele a kapcsolatot. rengeteg ilyen lesz még az életben szóval ne görcsölj a dolgon.


és lehet, hogy most nagyon szívtelennek és ridegnek tűnök, de ez csak így működik. úgy nem megy ahogy leírtad, hogy ritkábban találkozni stb... mert előbb utóbb talál mást, és te is találsz mást akivel jobban elvagy.

2011. aug. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!