Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van ennyi tudatlan ember?

Miért van ennyi tudatlan ember?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy az emberek nagyon nagyon tudatlanok és nem tudnak felfogni bizonyos dolgokat,csak azokat amiket a saját világukban befogadnak ami negyon kevés ahoz hogy teljes életet éljenek,most tudnák 200oldalt irni de semmi értelme ezért próbáljatok meg erre válaszolni.
2011. szept. 13. 03:33
1 2
 11/18 x) ***** válasza:
Figyelj, ha valaki másképpen gondolkodik mint te azt nem lehülyézni kell, hanem tisztelni és elfogadni. Ha mindenki ugyan úgy gondolkodna sosem fedeztünk / találtunk volna föl bizonyos, manapság az élethez majdnem hogy nélkülözhetetlen dolgokat. Azért jó ha valaki másképp gondolkodik, mert ráébreszthet dolgokra a világgal és önmagaddal kapcsolatban, feltéve ha meghallgatod amit mond. Képzeld el mennyire unalmas lenne a világ, ha mindenki úgy gondolkodna mint te. Valakinek az ad erőt, hogy hisz istenben és hiszi hogy egyszer majd a mennyországba jut, akik gonosz dolgokat tettek vele, pedig a pokolba. Egyesek hiszik hogy angyal vigyáz rájuk és ez boldogságot ad nekik, ezt a boldogságot pedig senkitől sem kell elvenni. Egyesek várják az idegenek érkezését hogy majd útmutatást adnak és megsegítik a Földet, mások félnek tőlük. De nem tudhatjuk melyikőjüknek van "igaza" hiszen semmit sem tudunk az idegenekről. De hiába magyarázod bárkinek hogy "nincs Isten, nincs Isten hidd már el". Esetleg elmondhatod a véleményedet, érvelhetsz de a hitéből soha nem fogod őt kitéríteni, hiszen az átlag embernél mindig a szív uralkodik nem a realitás és talán így a világ elviselhetőbb számára :)
2011. szept. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért van ennyi, az nagyon jó kérdés. Sok olyan embert ismerek akik nem képesek bizonyos dolgokat felfogni, sőt még a tudatukban sincs benne az hogy bizonyos dolgok nem úgy működnek ahogyan ők azt elképzelik. Akárhányszor szépen, csúnyán elmagyarázom 1-2 illetőnek hogy ekkor meg ekkor ne zaklassanak, meg hogy ezt meg ezt nem tudom megnézni de csak azért is zaklatnak hogy én intézkedjek helyettük. Húgom most 18 éves, végzős, fél éve van jogsija, és mivel már egyedül is képes autót vezetni sőt jól is vezet, de folyton azzal jön hogy had mehessen autóval iskolába. Én az autómat nem adom neki oda mert 80% ban munkaeszközöm sajnos, igaz fizetik az üzemanyagot és egyéb dolgokat, de ez most lényegtelen. A lényeg hogy húgom folyton fűz azzal engem hogy vegyem rá anyámat hogy hadd vihesse el az autót ha nincs rá szüksége, iskolája kb 17 km re van innen, tömegközlekedés szinte 20 percenként megy abba a városba sőt közel van a buszpályaudvar is az iskolájához, szóval nem értem mit van úgy oda, a benzin ára is sok amit szintén nem tud megérteni, plusz a parkolás sincs ingyen, és tudtommal nem dolgozik sehol diákmunkán hogy azt meg engedhesse magának hogy tudja fizetni a benzin és parkolás díjat. Lehet hogy így hamarabb érne be meg hamarabb érne haza de ez így nem okés, és képtelen megérteni. Ha a másik városba kell mennie akkor néha odaadják neki, valamikor én is ha szabadnapos vagyok. Meg persze sokszor megmondjuk neki hogy semmit ne vigyen túlzásba meg tényleg nagyon készüljön az érettségire ha komoly suliba akar menni. De arra is képtelen szinte. Pasija sincsen úgy igazán mert sosem mennek semmire mindig kavar és még ő van megsértődve és nem érti hogy miért ilyenek egyesek szóval sok ilyen ember van ezen a világon.

Elnézést ha hosszú lett de ezt muszáj volt leírnom. 26/F

2011. szept. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg rengeteg hülye és tudatlan ember van. Azelőtt nem nagyon lehetett őket látni, mert megélhetésért dolgoztak egész nap a gyárban, nem volt se idejük-se pénzük betelefonálós asztroshowokat hívni és kristálygyermekeiket aurafotózásra vinni. Már több idejük és pénzük van, megjelentek az őket kihasználók akik komplett tudományágakat talátak ki a lehúzásukra. Nos mikor egy gondolkodó ember ezen értetlenkedik, akkor ő lesz a hülye a gyakorlott ezohívő szemében.


Kedves kérdező! A helyesírásod NEM ÉRI EL egy általános iskolás hatodikos szintjét, ami egyenes következtetést egned az olvasottságodra, műveltségedre és világképedre. Mielőtt valóvilágnézéstől karikás szemmel kereskedelmi mennyiségben hülyézel le embereket, értékeld magadat is.

2011. szept. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Én nem nézek le senkit,a tudatlanságot arra értettem hogy például az emberek gondolkodása nem mefelelő és ha próbálok valamiröl mondani valamit hogy jobb legyen akkor kinevetnek,semmibe vesznek,nem beszélek hülyeségröl most épp a titok könyvröl.Én nem tartom magam jobbnak senkitöl,minden ember egyenlő,a pénz neg végképp nem érdekell!
2011. szept. 13. 13:37
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

És most azért tudatlan, mert nem hisz ebben a titok-dologban?

Hát kérlekszépen, ez pontosan olyan dolog, amiről egyszerűen nem állíthatod biztosan, hogy igaz. Ennél fogva nem kötelező senkinek hinnie benne.

2011. szept. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mielőtt virtuális tömegverekedés törne ki, én nem gondolom, hogy a kérdező rosszat akart, engem is idegesítenek a szemellenzős emberek. Úgy gondolom, hogy egy intelligens ember csak úgy tud véleményt alkotni valamiről, ha megvizsgálja, illetve megtapasztalja az általa tényként kezelt dolgok ellenkezőjét is. Én nyitott vagyok és elfogadom mindenki véleményét, de ne okoskodjon az, aki csak azért ír, hogy írjon valamit. Nem elvárandó ezen az oldalon, hogy mindenki értsen mindenhez, azért vannak külön kategorizálva a témák, hogy mindenki megtalálja a számára érdekeset. Bár maga a kérdés alapból értelmetlen: "Miért van..." Azért mert vannak okosak és vannak okoskodók. De van erre egy kedves mondásom: "Nem mindegy, hogy a hülye okoskodik, vagy az okos hülyéskedik." :-))
2011. szept. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Magadat okosnak, műveltnek és tág látókörűnek tartod?"

Pontosan.

2011. szept. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Amég nem egyfora értelmi szinten van mindenki addig lesznek az átlagnál okosabbak és hülyébbek is. Ez pusztán logika. És egy dolgot, amit nem tudsz bizonyítható kész tényekkel alátámasztani, nem várhatod el, hogy elhiggyék.
2011. szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!