Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ez egészséges,...

Szerintetek ez egészséges, normális? ( lentebb bővebben )

Figyelt kérdés

A menzeszem 6 havonta jön meg, és az arcom tele van pattanással, és dagi is vok kicsit. Elképzelhető, hogy valami hormon baj?

Még csak 13 éves vagyok. Elképzelhető, hogy most áll be a menzeszem? Eddig 2x volt meg, tavaly szeptemberben, tehát 1 éve. És idén májusban, 5 hónapja. Vélemények? :$

Vagy el kellene mennem tini nőgyógyászhoz? :(

Félek!


2011. okt. 11. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártana elnézned egy dokihoz. Lehet h csak megzavarodott a hipotalamuszod :)
2011. okt. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az hogy pattanásos vagy és "dagi" vagy kicsit erősebb test alkatú az nem olyan nagy gond, de nekem elég fura hogy 6 havonta menstruálsz.Szerintem az már nem normális én úgy tudom hogy minden hónapban egyszer kell hogy legyen.
2011. okt. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Több eshetőség is fennáll...

Pl. 1: A menzeszed még csak most áll be, a szervezeted még eléggé zavaros, és ilyesmi. A rendszeres sport ilyen esetekben nagyon sokat tud segíteni!

Pl. 2: A hormonjaid megbolondultak, ezért van sok pattanásod. Ilyen esetben is segíthet a sport, de a biztonság kedvéért nem ártana elmenni egy bőrgyógyászhoz, hogy ő is elmondja a véleményét.

Pl. 3: Valami genetikai dolog jött elő nálad, amiről egyáltalán nem te tehetsz, maximum a szüleid. Ez az eshetőség is fennáll, bár az ilyesmi eléggé ritka. (A mellékveséd és az agyalapi mirigyed másmilyen, mint a többieké. Bár az efféle eset csak 4000 ember közül egynél van lelen... pl. nálam.) Egy alapos vérvizsgálatból elég sok kiderül, ráadásul nem is fájdalmas, mint azt sokan gondolják.


Ezt először viszont a szüleiddel, vagy egy olyan felnőttel kéne megvitatnod, akiben bízol. Sajnálom, hogy csak most írtam, de nem rég találkoztam ezzel az oldallal. Még ismerkedek vele. :/


Amúgy egy cipőben járunk, az én menzeszem is eléggé zavaros volt, mikor leálltam a sporttal egy időre (akkor éppen eltört a kezem). Viszont amikor folytattam, akkor nem állt vissza a normálisra, volt, amikor kihagyott két hónapot, volt amikor csak két hetet. Most sem rendszeres, de már kezd visszaállni.


A sok víz, zöldség és gyünölcs sem fog ártani, hidd el!

Bocsi, ha ez úgy hangzik, mintha kioktatnálak, de tényleg ez a helyzet.

2014. jún. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!