Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire "egészséges"/"normális" dolog?

Figyelt kérdés

Nem vagyok társasági ember, sosem igazán jöttem ki a korosztályommal, de ez nem volt számomra gond abban az értelemben, hogy amíg nem bántanak (lelkileg/fizikailag) addig így jó nekem. Nem nézem le Őket vagy ilyesmi, csak egyszerűen nekem más az érdeklődési köröm és gondolkodásmódom, mint Nekik. Az lenne a kérdésem, hogy ez így mennyire "egészséges", hogy nincsenek az embernek haverjai, barátjai akivel eljárkáljon ide-oda? Van pár kedves ismerősöm, akiket még erről az oldalról ismertem meg 1,5 éve, ők közel állnak hozzám, napi szinten beszélgetünk, de úgy igazából tényleg nincs a "való" életben senkim, akivel közösen ezt vagy azt csinálhatnék, és igazából nem is érzem szükségét, hogy legyenek. Egyedül egy társra vágyom, akivel megoszthatom majd az életem. Nagyon hiányzik egy lány, de tényleg csak ennyi.

F 20


2011. aug. 19. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
normálisnak elmegy, sok ilyen ember van, egészségesnek nem igazán mondható, személyiség, fejlődés, meg ilyenek szempontjából. Persze mindenki maga dönti el hogy él, és mi a számára a legideálisabb állapot
2011. aug. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na igen, főleg erre lennék kíváncsi, hogy a személyiségfejlődést milyen irányban befolyásolja ez az életmód.
2011. aug. 19. 14:06
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Talán, nem leszel annyira fogó a világ dolgaira. Mivel nincsenek barátok kikkel megbeszélsz mindent, kitudod élni bulizni szórakozni viccelni magad, így ezektől meg fosztod magad, és talán ez kicsit befele hajt, szóval nem leszel olyan egész személyiség, mint egy másik ember.

Ez olyan mint mikor szokták mondani, hogy neked nem volt gyerekszobád? picit más de érted.

a hiányok helyet hagyhatnak, amire talán később döbbensz rá, vagy egyszerűen nincs rá szükséged, mert vannak olyanok is, akik vágynak erre, de nem tudják megvalósítani, meg vannak a te fajtád, akiknek nincs is szükségük, és emiatt, ez egészségesnek titulálgató, hiszen azt csinálod amit szeretnél. remélem segítettem valamit, (nem vagyok szakember, vagy ilyesmi)

2011. aug. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dettó, bár én pasit sem szeretnék, mert egyedül érzem jól magam. Szerintem semmi baj nincs ezzel, ahogy az utolsó mondta, azt csinálom amit szeretek, nem az van, hogy szeretnék barátokat de nem találok. Suliban még régen volt 1-2 ember akivel lehetett szünetekben beszélgetni, de így sulin kívül nem érzem már hogy bárkire is szükségem lenne. Tehát nem érzem azt, hogy kimaradnék valamiből vagy ilyesmi. Nem annyira az én asztalom az ilyesmi, nem vagyok elég megértő és türelmes és mindenkit hamar megunok, az az igazság, egyedül meg szinte repül az idő, mert mindig elfoglalom magam valamivel. Nagyszüleim szoktak fennakadni azon hogy mi az hogy én nem akarok családot meg ilyenek, de akinek nincs annál jobb dolga, minthogy mások életébe szólogasson bele, azt tudom sajnálni. :) Neked is azt tudom mondani, amíg jól érzed magad úgy ahogy vagy, miért lenne egészségtelen, jobb lenne talán ha magadra kényszerítenél barátokat és folyton kényelmetlenül éreznéd magad? (Barátnőt meg biztos fogsz találni, ritka az olyan hogy valaki akar, de nem talál soha.)
2011. aug. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja, majd csak elfogad egy kapuzárási pánikos kiégett lotyó úgy 30 körül. :D


Amúgy értem én, köszi a válaszokat. :)

2011. aug. 20. 02:15
 6/8 anonim válasza:
Én is pont ilyen vagyok! Sajnos sok is a problémám belőle és ha anyagi gondok is vannak akkor közelebb visz az öngyilkossághoz.
2011. aug. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az lenne a kérdésem, hogy ez így mennyire "egészséges", hogy nincsenek az embernek haverjai, barátjai"


Ez így önmagában nem beteges (ami az egészséges ellentéte). Onnantól kezdve probléma, ha ettől szenvedsz, ill. annyira rossz hangulatban vagy, hogy ez akadályoz a munkában, tanulásban stb.


Önmagában nem utal "betegségre", lehet szó mindössze arról is, hogy eddig nem találtál megfelelő társaságot.


Mivel az embereknek szükségük van társaságra, ezért tudatosan törekedni kell a megfelelő társaság megtalálására.


"nincs a "való" életben senkim, akivel közösen ezt vagy azt csinálhatnék, és igazából nem is érzem szükségét, hogy legyenek. "


Ha nem érzed szükségét ennél többnek, akkor semmi gond.

2011. aug. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A barátnőm azt üzeni, hogy a titokzatosságod miatt fognak rádmászni a nők, különben tapasztalatból mondja mert én is ugyan ilyen személyiség vagyok. 9 hónapja vagyok együtt a barátnőmmel és nem vágyom más társaságra, előtte teljesen olyan voltam, mint Te.

20/F

2011. szept. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!