Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért vagdossa magát annyi ember?

Miért vagdossa magát annyi ember?

Figyelt kérdés
Többször láttam már leírva (akár egy kérdés kapcsán is), hogy emberek vagdossák magukat. Ilyenkor öngyilkosok akarnak lenni? Ha igen, akkor miért nem végeznek magukkal, hiszen annyi lehetőség van? Ha nem, akkor meg minek? Ennyi mazochista van a világon, vagy mi? Mire jó ez a figyelemfelkeltés?
2008. márc. 23. 13:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
76%
Ez az öngyilkossági szándék jele. És pont azért csinálják, mert figyelemfelkeltő. Azt akarják ezzel tudatni, hogy problémájuk van és ha valaki nem segít nekik előbb-utóbb öngyilkosságot fognak megkísérelni... hát erre jó, és mert önmaguk ellen fordítják a dühüket, mert nem tudnak megbírkozni egyedül a problémájukkal. És azért nem öngyilkosságot kísérelnek meg egyből, mert egy választási út előtt állnak (megtegyem vagy ne). Az öngyilkossághoz vezető út nagyon hosszú, nem egyik napról a másik napra zajlik. A farcolás (vagdosás) csak az egyik jel.
2008. márc. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Szia. én avaj csináltam egy jó ideig, elég csúful nézett ki a lában. páran tudták, nem lehetett leplezni. sokszor fájt is, de ennek ellenére szart rám mindenki. annyit mondtak, hogy hagyjam abba. ezzel le is volt tisztázva. nekem jól esett. megnyugodtam tőle. szerencsére sokat napoztam a nyárn, és attól teljesen eltűnek a nyomok. nem mély, vagyis nem rosszul sikerült öngyilkossági kísérlet. nekem még 4-5 barátnőm csinálta. egyikük most is. és egszer meg akart halni, véres karral csöngetett be hozzánk. de nem lett baj. igaz: Figyelemfelketés, de nem csak az. csak azért nem teszi magát tönkre az ember. megnyugvás, hogy nem csak a lélek fájhat.
2008. márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt csinálom, úgyhogy pontos választ tudok adni.

1. Így ki lehet adni a feszültséget. Tudom, hogy nem ez a legjobb megoldás, de ha egyszer belekerül az ember, nem könnyű abbahagyni.

2. A lelki fájdalom ellensúlyozása. Ha valami rossz történik, a fizikai fájdalommal egy kis időre "meg lehet szüntetni", mert amíg a vágás fáj, nem a lelkiekkel törődik az ember.

3. Néma segélykiáltás. Ha valaki ezt teszi, annak komoly oka van. Oda kéne figyelni, csak sajnos ez nem történik meg. Rólam többször kiderült, hogy mit teszek magammal, de nem igazán foglalkoztak vele. Jól le lettem cseszve, megpróbáltak pszichológushoz vinni, de többet ártott mint használt. Sokszor határoztam el, hogy öngyilkos leszek, de egy halvány reménysugár még él bennem, hogy HÁTHA...

Az pedig már egy másik dolog, hogy vannak az emósok, akik pusztán divatból csinálják ezt. Ennek nem tudom, mi értelme van, azt hiszik menő. Az ilyeneket ki kéne lőni a Holdra...

2008. márc. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Valóban sokan azért vagdossák magukat mert az megnyugvás. Ugyanakkor nem tudom hogy hallottál e már az új őrületről az ún. emo-ról, akiknek körében szinte mindennapos ez a vagdosás. Nem szeretnék senki megbántani, távol álljon tőlem, de én továbbra sem értem őket... mert tizenévesen még úgy gondolom nem tudhatják mi az a viléágfájdalom... sőt.... de ha nekik ez jó akkor tegyék...
2008. márc. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
10%
Bocsika az emo egy angy baromség,mert ők csak azért csinálják,mert a buzi sztár emosok is csinálják,nagy külömbség!!!Én is csinálom a vagdosást,mégsem vagyok emos(PFÚJ ELÖBB HALOK MEG!!).Igenis megnyugtató!Ki lehet adni a feszültséget.De szerintem még mindíg jobb,mitha egyből belőném magam,amint valami bajom támadna nem?Eze gyfajta függőség,én sem bírom nélküle ha bajom van!!!
2008. márc. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
3%
Bocsika az emo egy angy baromség,mert ők csak azért csinálják,mert a buzi sztár emosok is csinálják,nagy külömbség!!!Én is csinálom a vagdosást,mégsem vagyok emos(PFÚJ ELÖBB HALOK MEG!!).Igenis megnyugtató!Ki lehet adni a feszültséget.De szerintem még mindíg jobb,mitha egyből belőném magam,amint valami bajom támadna nem?Ez egyfajta függőség,én sem bírom nélküle ha bajom van!!!
2008. márc. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
73%
Szia ez egy betegság! Nem akarnak ök meghalni! De nézd meg a Titkárnö cimü filmet!
2008. márc. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
81%

Azért nem hiszem hogy van olyan hülye aki divatból vagdossa magát, biztos nem normális az se... mert halálfejes kötényke, meg hellokittys alsógatya meg mindenféle fekete vacak, azt csinálják, igen, de hogy valaki csak divatból vagdossa magát, olyan nincs... az szintén beteges, ugyanaz a kategória mint az "igazi" depisek, akik néha itt reklámozzák magukat.

Oh igen amúgy elvileg megnyugtató. Eltereli a figyelmet a gondokról. Lehet benne valami, én nem próbáltam még. Mindenesetre ha vagdossa magát az ember (vagy az emó), az azt jelenti, hogy orvosi eset.

2008. márc. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim válasza:
95%

"a vágások endorfint szabadítanak fel, ami fájdalmat csillapít"

doktor house. :)


lelki fájdalom fizikaival való ellensúlyozása.

2008. márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Még ennyi lelkibajos embert...! Hihetetlen komolyan.
2008. márc. 29. 16:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!