Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az önző embereké a világ!...

Az önző embereké a világ! Hogyan legyek én is önző?

Figyelt kérdés

Az évek folyamán rájöttem h önzőnek kell lenni ha érvényesülni akarok. Azonban nem megy ez olyan könnyen nekem. Még mindig támogatni,megfelelni akarok az édesanyámnak.

A nővérem 29 éves van két gyereke igaz egyedülálló. Én 25 éves leszek van kapcsolatom,erre az időre már szerettem volna gyereket. Ám még itthon lakok hogy segítsek anyukámnak megélni. Mert tesómra nem számíthat,ha neki van pénze azt még csak nem is a gyerekeire költi hanem magára.

Most örököltünk tesómmal némi készpénzt. Ő már gondolatban el is költötte olyan dolgokra amiket magára költhetne. Én meg arra gondolok,hogy ebből a pénzből megszabadítanám anyukámat az egyik hitelétől annál több pénze lenne,én annál előbb elköltözhetnék mert így már nem lenne neki ennyi adóssága. Meg tudna élni.

De egy részem nagyon önző,már most azonnal elköltöznék,saját életet élnék,vennék magamnak dolgokat. De folyton lelki ismeretfurdalásom van ha arra gondolok amit szívem szerint tennék. Én is önző akarok lenni végre!


2012. márc. 16. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
hát én egyszer önzőbb vagyok,egyszer nem.mondjuk nincs nekem miért.viszont nemrég volt egy dolog,amikor nem voltam eléggé önző.azt a tettemet meg is bántam rendesen.az nem akkor dolog,mint a te problémád,de nem is semmi.:)
2012. márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 lizzi77 válasza:
90%
Én is gondoltam már rá, de ezt nem lehet megtanulni.Vagy önző vagy , vagy nem.Már most megmondom,mi történne, ha magadra költenéd a lóvét: évekig kínozna a lelkiismereted.Vegyél magadnak valami szépet, amire régóta vágytál, a többit meg fizesd bele a hitelbe.Így anyudnak is több pénze maradna, a későbbiekben kevésbé szorulna rád(rátok).Jó lenne, ha a nyugdíjba meneteléig minél több hiteltől meg tudna szabadulni, mert a nyugdíja is sokkal kevesebb lesz, mint a fizetése,és akkor úgyis nektek kell kisegíteni.
2012. márc. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! Nekem is ez volt a bajom, hogy mindig mások érdekét helyeztem a sajátom elé. neveltetésből eredő dolog. Ugyebár rendes jól nevelt jókisfiúnak vagy jókislánynak nevelik az embert, aki udvarias, segítőkész, meg satöbbi.

De ezt egyszer s mindenkorra felejtsd el. felnőtt teljes értékű ember vagy, te és a te érdeked is érsz annyit mint a másik emberé, ha nem többet.


Mindenképpen tervelj ki valamit arra hogy elköltözz. Nem te vagy felelős azért hogy anyádnak olyan hitele van amit nem tud fizetni. Ne legyen megátkozva az életed azzal hogy másvalakinek fizeted a hitelét és közben elfelejtesz élni. A pénzből a te részeddel azt csinálsz amit akarsz, javaslom, hogy oszd két részre, az egyik rész neked magadnak a saját életed beindítása, a másik rész mehet anyád hitelére.


De amúgy anyád miért nem vállal plusz munkát, vagy csinál valamit a sok hitel ellen? ez az ő felelőssége.Plusz anyád az önző, hogy veled fizettetné ki a hitelének egy részét meg ott tartana magának társaságnak (persze ez nem így van kimondva)


Én életemben nem vettem fel hitelt, és eztán se fogok. Nem bolondultam, meg, hogy egy drága dolgot megvegyek az eredeti ár többszöröséért (a hitel árát is rászámolva)


Viszont: Van párod. két ember szerintem símán fenn tud tartani egy bérelt lakást ha dolgozik. Kezdetben persze kell pár százezer, hogy a nulláról felszereld a háztartást az üres lakásban.


És: fokozatosan szoktasd hozzá anyádat a gondolathoz, hogy mostmár foglalkozzon ő saját magával! Én éppen 26 évesen léceltem le otthonról, hasonló helyzetből, csak ott nem hitel volt hanem egyéb balhé. Hétvégente ránézek anyámra, de ha más dolgom van, pl a párommal van közös program, akkor meg kikapcsolom a telefonom, hogy mindenki hagyjon békén.


Kezdetben ellenkezést meg sértődöttséget fogsz kapni ha önzővé válsz. esetleg némi érzelmi zsarolást. De nehogy jólnevelt ember módjára bocsánatot kérj. Aki erre akar rávenni azt küldd el a francba.

2012. márc. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!