Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hajléktalanságnál jobb a halál?

Hajléktalanságnál jobb a halál?

Figyelt kérdés
Ha nincs kiút. Több ismerősöm mondja, és én is úgy gondolom, hogy ha valaki reménytelenül lecsúszott, úgy nincs értelme élni. Látni olyan embereket az utcán, akiknek a nemlét szinte megváltás lenne. Ez viszont egyéni döntés, mert csak az öngyilkosságról beszélek. De nagyon nehéz, mert az életösztön normál gondolkodás mellett kiiktathatatlan.
2012. márc. 22. 13:19
 1/4 anonim válasza:
21%
Aha,lehet..az öngyilkosság viszont elég komoly bűn.nem tudom,hogy döntenék.Sokszor voltam kilátástalan helyzetben már,de szerintem gyávaság lenne.
2012. márc. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kovpet ***** válasza:

"az öngyilkosság viszont elég komoly bűn"

Ki szerint? Csak mert Magyarországon nem bűncselekmény.


Egyébként (pont a halálon kívül) mindenből van kiút, ha nem engedi el magát az ember és akar változtatni.

2012. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
47%
Szerintem.A vallás szerint.Nem a törvényekre gondoltam.De igazad van,szerintem is egyébként,ha igazán akarjuk,lehet kiutat találni.
2012. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy jobb lenne... de azon gondolkozz el, hogy a hajléktalan bármikor lehet öngyilkos.

Míg fordítva ez már nem megy.


Másrészről viszont egy igazán lecsúszott hajléktalannál éppúgy nincs már normál gondolkodás, mint egy öngyilkosjelöltnél. Mindkettő nagyon beszűkült tudatállapotban van.

2012. márc. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!