Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kérheti az anya a letiltást,...

Kérheti az anya a letiltást, ha rendszeresen, elmaradás nélkül fizetem a gyerektartási díjat?

Figyelt kérdés
Van egy kislányom, aki után 6 éve rendszeresen gyerektartás díjat fizetek. Elmaradásom nincsen, minden hónap 15. napjáig ki lett fizetve. Az anya most mégis letiltást kér. Jogos ez a kérése? Lehetséges a letiltás?
2012. aug. 31. 22:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha drasztikusan csökken a fizetésed,akkor a gyerektartás is csökkenni fog automatikusan.Mindig a 20%-ot számítsd,se többet se kevesebbet.

A csökkentésnél csak is a te fizetésed számít,a feleségedé nem.Tehát, nem a kettőtök bevétele a mérvadó.

A csökkenést sokféle okból kérheti a kötelezett,hogy neked adnak-e igazat az sok mindentől függ.Egy próbát megér.Igazolnod kell minden kiadásotokat(rezsi,hitel,a másik gyerek stb.)

2012. szept. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Bárcsak úgy lenne, ahogy mondod. De sajnos az én esetemben nem csökken automatikusan a gyerektartás összege, még akkor sem, ha drasztikusan csökken a fizetésem, mert a bírósági végzés úgy van, hogy a mindenkori jövedelmem 20 %-át kell fizetnem, de soha nem adhatok kevesebbet 19000 ft.-nál. Tehát ez az jelenti, hogy jövő hónapban már csak 80000-et fogok kapni, annak a 20%-a 16000 ft, de én akkor is 19000 ft-ot kell fizessek. Ki van ez találva rendesen. Ezért szeretném megpróbálni a csökkentést, nem tartom igazságosnak a közös gyerekünkkel szemben. Tudom, hogy a feleségem jövedelmét nem nézik, de a hitelt figyelembe veszik? Nagyon nagy hitelünk van, havi 100000-et fizetünk.
2012. szept. 8. 22:09
 13/13 anonim ***** válasza:

Én még ilyet nem hallottam,hogy valakinek a fizetésének a 20%-a X összeg,de ettöl többet kell fizetnie.Ilyen nincs.A törvény 20%-ot ír,se többet se kevesebbet.

Igen,figyelembe kell venniük az összes olyan körülményt,ami indokoltá teszi a gyt.csökkentését.Egyébként nem ártana ha felkeresnél egy ügyvédet tanácsadás miatt.

2012. szept. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!