Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Májusban kötöttem házasságot,...

Csalódott személy kérdése:

Májusban kötöttem házasságot, viszont valaki FMH-ra beperelt, és megnyerte, jelenleg végrehajtónál van a dolog. Miket nem vihet el a végrehajtó?

Figyelt kérdés
A nevemen nincs semmi, nincs munkám sem itthon. Viszont házassági szerződést még nem irtunk az6 esküvő óta. A lakás is a férjem nevén van, és mlég anyósom is be van jelntve hozzánk, bér nem él velünk. Mire kell számítanunk?
2012. szept. 6. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Kicsit bővebben?

Ki perelt be miért? és mi az a FMH???


Ezt jó lenne tudni, mert az, hogy az ügy végrehajtóhoz került még nem jelenti azt, hogy pakolni fognak. Legtöbb esetben a végrehajtó a pénzt követeli, és nem a színes tévédet.

Nem tudom mennyi összegről van szó, de a helyedben kérnék részletfizetést, és elkezdeném inkább havonta fizetni az összeget.

Ha nem vagy hajlandó fizetni, akkor a következőt tehetik. Először felmérik a vagyon értékedet. Ha van ingatlan,lecsapnak rá. Ha van autód, lecsapnak rá. Mivel írtad nincsen, így kimehetnek oda ahová állandó lakcímként be vagy jelentve. Ha tudod igazolni, hogy a tartozásod még a házasságkötés előtt keletkezett, akkor nem nyúlhatnak a férjed dolgaihoz (lakáshoz) De ahol be vagy jelentve, és nem tudják igazolni a férjed és anyósod, hogy az adott tárgy az övéké( számlákkal pl) akkor azt már vihetik is. Ilyenkor értékesítenek kezdve a tévétől a laptopig a mélyhűtőtől kezdve a mosógépig. Nem fogják elvinni azonnal. Csak leltárt készítenek, és felértékelik az árát.

Arra készülj fel, hogy jóval kevesebb lesz az értéke mint amennyiért vettétek. A leltár lényege, hogy utána nem adhatod, nem ajándékozhatod el.

2012. szept. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egy ismerősöm perelt be. Hozzáteszem ő ebből él! Az FMH- Fizetésmeghagyást tesz. Ebben neki az a jó,hogy nem bíró dönt, hanem közjegyző, és még csak bizonyítanod sem kell,hogy igazad van,ahhoz hogy megítélje neked a közjegyző.

A végrehajtó jelenleg 480.000forintot követel tőlem! Mivel sem nekem sem a férjemnek nincs jelenleg jövedelme, nem tudnánk a részletfizetést sem választani, mert az első részlet 48.000.- és utána max 1 éved van a teljes kifizetésre!

A leltárba vett dolgokat mikor viszik el? Mert akkor ami olyan mosógép, háztartási cuccok átvisszük addig máshoz. Mikor jöhetnek? Gondolom nem fogják előre jelezni!

Állatokhoz,és az ő ketreceikhez, nem nyúlhatnak igaz?

2012. szept. 6. 15:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs, de a fizetési meghagyásnal csak egy sima ellentmondassal kell élni es onnantól perre kerül a dolog. Ebből nem lehet megélni, azt a fizetési meghagyast kéronek bizonyítani kell, hogy te tartozol
2012. nov. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Éltem ellentmondással 2esetben is, Mind a kétszer elutasították!!!! Először azért mert férjem vette át a levelet, én a levél érkezésétől számított 7.napon érkeztem haza külföldről, ahol egy barátnőmnél voltam. Nem tudtam hova kell küldeni így a levél feladó helyére postáztam! Így viszont 1nappal a határidő után érkezett be! Második ellentmondásomat már ügyvéd fogalmazta meg, mégis elutasították!

Méghogy nem lehet megélni belőle? Érdekes, sokan nem ismerik ezt az eljárásformát, ez az ember csak a környezetemben 11személyt perelt be ily módon! Hozzátenném 10éve nem dolgozik az úriember! Hogyan tartozhatnék ilyennek?

2013. jan. 31. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!