Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak én gondolom, hogy a...

Csak én gondolom, hogy a homoszexualitás betegség?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 17:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Igen.
2012. szept. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Meg a hozzád hasonló homofób barmok.
2012. szept. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
29%
nem
2012. szept. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Hogy kicsit ki is fejtsem az álláspontom:

A természet alaptörvényei szerint minden élőlény törekszik az ön- és fajfenntartásra. Egészséges szervezet az, ami - többek között - ezeket az alapvető funkciókat is képes ellátni. Ha valaki vagy valami ennek nem tud megfelelni, az vagy testben, vagy mentálisan beteg, hiszen nem tudja betölteni a természet által elrendelt funkcióját.

Azt pedig nem tartom valószínűnek, ami manapság elfogadott, vagyis hogy a legfontosabb tényező a környezet. Mégpedig mert homoszexualitást többek között kutyáknál és majmoknál is megfigyeltek már, őket pedig aligha érik ugyanazok a társadalmi ingerek, amik állítólag meleggé tesznek egy embert.

1993-ban Dean Hamer genetikailag próbálta megmagyarázni, az egyik kromoszóma elváltozásával, de újabb kísérletekkel, miszerint az említett kromoszóma nem játszik szerepet a szexuális vonzódás terén, megcáfolták.

Számomra logikusan marad a mentális betegség, aminek egyelőre még nem ismerjük a kiváltó okát.

Persze ettől még elismerem, hogy a környezet is hatással lehet/van a homoszexuálisokra, de szerintem csak a melegek kis százalékánál.


És hogy félreértés ne essék, a melegekkel semmi bajom, csupán megvan a fent leírt véleményem magáról a homoszexualitásról, amit sokan nem osztanak. Viszont mindig csak ilyen reakciókat kapok, hogy

- ez nem betegség, és ennyi.

- hát te hülye vagy.

- az a beteg, aki szerint a melegség betegség.

Szóval, szeretnék normális érveket olvasni, bárkitől, aki szívesen hozzászólna a témához.

2012. szept. 26. 17:24
 5/18 anonim ***** válasza:
36%

Neked van igazad, valóban betegség. Igaz, ma előfordul, hogy fiatalok kíváncsiságból szeretkeznek azonos neművel. De ez még nem homoszexualitás.

Sajnos, sokan vannak, akik ezt nem akarják megérteni.

2012. szept. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
szavazzál le köcsög -.-
2012. szept. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kedves 2. és egyben 6. válaszoló:

Ilyen stílusú kommentet akkor is leszavaznék, ha egyébként egyetértek a tartalmával ;)

2012. szept. 26. 17:40
 8/18 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nem betegség. Biztos rajtad is találnánk fikázni valót....
2012. szept. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
ja és nem vagyok meleg, de rokonságban is van, meg ismerőseim közt is meleg.
2012. szept. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Child of Gaia

Igen, nyilván nekem is vannak negatív tulajdonságaim, mint mindenkinek, de te kifejtésem végét nem olvastad el? Még mindig semmi bajom a melegekkel, ugyanúgy, ahogy egy rákos beteggel sincs.

2012. szept. 26. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!