Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan jön az együttérzés?

Honnan jön az együttérzés?

Figyelt kérdés
Épp olvasom Stephen King Setét Tornyát, az egyik szereplő egy skizofrén nő, az egyik énje szinte végtelenül gonosz, a másik pont az ellentéte. Azon kezdtem gondolkodni, hogy ha az egyik én nem is tud a másikról, hogy lehetnek ennyire különböző érzéseik? Csak az író találta ki és nem létezik ilyen(mármint hogy 2 teljesen más személyiség váltogatja egymást)? Vajon egy ilyen embernek két tudata, vagy inkább két lelke van? Az együttérzés a lélekből vagy a tudatból jön, vagy inkább máshonnan?
2012. szept. 30. 15:43
 1/1 sweeney válasza:

Először is tisztázzuk a disszociatív személyiségzavar és a skizofrénia közti különbséget.

Ha egy embernek két vagy több elkülönült személyisége van, akkor beszélhetünk disszociatív személyiségzavarról.

A skizofrénia hasadásos elmezavar, a gondolatok, cselekedetek, érzelmek közötti összhang felbomlása.

Nem olvastam a könyvet így nem tudom, hogy az író valóban skizofrénnek nevezi a nőt vagy te mondod annak.

Ha az író is úgy nevezi, akkor egyrészt lehetséges, hogy ő is keveri a két fogalmat, másrészt pedig - mivel nem olvastam - nem ismerem az író leírását a nőről vagyis lehetséges, hogy skizofrénia tüneteit is mutatta.


Nem az író találta ki, természetesen létezhet ilyen disszociatív személyiségzavaros embereknél. ->

"Megtörténhet az is, hogy az egyik személy jobb kézzel ír, míg a másik ballal. Arra is volt példa, hogy az egyik személyiségnek kétszer annyi volt az intelligenciahányadosa, mint a másiknak."


Egy személyiségzavaros embernek nem csak két vagy több tudata, de annyi személyisége, viselkedése, reagálása jóformán élete van.

Javaslom, hogy olvass utána, ha ennyire érdekel, de disszociatív személyiségzavarra keress, ne pedig skizofréniára.


Véleményem szerint az együttérzés pedig a szívből jön, onnan ahonnan a szeretet és a gyűlölet is.

2012. szept. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!