Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A barátom exe folyamatosan...

A barátom exe folyamatosan zaklat telefonon. Van értelme feljelenteni?

Figyelt kérdés

Hetek óta hívogat, eddig az övén kívül kb. 5 másik számról is, smseket írogat, amikben hazugságokat talál ki. Van,hogy délután 4-től este 10-ig hívogatott.

A számát nem tudom letiltani,de ha tudnám is,más számról folytatná.


Egy smsére sem válaszolok,a telefont se veszem fel,mert akkor lesüllyednék az ő szintjére, de minden smsét elmentettem.

Feljelentsem? A rendőrség mit tehetne?



2012. okt. 17. 11:17
1 2 3 4 5
 21/44 andika8516 válasza:
"megbízom a másikban,addig amíg nem ad rá okot,hogy ne tegyem."-itt már van ok,hogy ne bízz.Ez az én véleményem,bár nem ismerem a körülményeket 100%-osan.
2012. okt. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
"Tudom,hogy hazudik,rólam is már talált ki olyan képtelen dolgokat,hogy csak néztem egy nagyot,hogy hogy pattanhatnak ki ilyenek a fejéből.:D"-ezeket pl:az ex mondta személyesen neked? Milyen hazugságok voltak? Mert ha ő mondta személyesen,nem neked mondta valaki "hír"-ből,pl:itt tehetsz feljelentést rágalmazásért,vagy becsületsértésért.De bízonyítani ezt is kell,hogy neked van igazad.És megint itt lyukadunk ki,ki hazudik és ki nem.Amíg ezt nem tudod,be se menj a rendőrségre,mert nem foglalkoznak veled.
2012. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
40%
"2. Pl.olyanokat írogat,hogy ők még együtt vannak,meg hogy a párom őt szereti stb. " Én is kiemelek egy mondatot.Mond,te tényleg ennyire naív vagy?Álomvilágban élsz? Ezzel és ehhez hasonló sms miatt akarod feljelenteni az exet? Miért?Talán szeméremsértésért,hogy k.fél a barátoddal? Menj már! Ne legyél buta.Ha bemennél ilyen hülyeséggel a rendőrségre,ők is azt mondanák mint itt mindenki:"menj haza kisanyám és fogd fel végre,hogy a pasid szúrja az exét".Dobd ki amíg ő nem tesz lapátra téged!
2012. okt. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
na még egy hülye p.csa!Kötöd az ebet a karóhoz,hogy feljelentem,meg hazudik,meg így meg úgy...közben meg nem látod a fától az erdőt.Mert te szereted,meg neki hiszel.Na pont ezért csinálja az exel amit csinál,mert tudja bármit is ír vagy mond az ex,azt hiszed hazudik...ha-ha-ha
2012. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:

1. Igen, közvetlenül az extől hallottam,hogy miket talált ki rólam. Azt meg már csak tudom,hogy igaz-e vagy nem.:)

2.Nyilván nem az övé az 5 szám,amikről hívott, hanem az ismerőseié. ( megnéztük a párom telefonjában a számokat,mivel ő is ismeri ezeket az embereket)

3. Aki azt írta,hogy már van rá okom,hogy ne bízzak benne,annak volt már komoly kapcsolata? Ha Te egy boldog kapcsolatban élnél,és valakitől ilyen smseket kapnál,egyből nem bíznál a barátodban? Eléggé befolyásolható lehetsz.

4. Nem tud olvasni,aki írta,hogy én ütöm a bokámat,ha feljelentem? Előtte írtam,hogy nem jelentem fel egyelőre,amíg írásban nem fenyeget meg,mivelhogy a szóra nincs bizonyíték.

5. Eléggé elkanyarodtunk a témától,mivel az volt a kérdésem,hogy van-e értelme feljelenteni. Egyelőre nincs.

Köszönöm a normális válaszokat. Részemről a téma lezárva.

2012. okt. 19. 11:49
 26/44 andika8516 válasza:

Kérdező.

Volt-van-komoly kapcsolatom,férjén vagyok,boldogok vagyunk.

A másik dolog:csak azért mondtam el az öcsém esetét,hogy lásd,máshol is van hasonló történet.Itt a csaj,vakon megbízik az öcsémben,sőt,ha az ex-ről beszélnek,még az öcsém is szidja az exet a csaj előtt,közben meg napközben órákat van az exnél mikor a csaj dolgozik.Sőt! Többször volt,hogy azt kellett hazudnom a csajnak,hogy nálam volt az öcsém,a telóját meg a kocsiba hagyta,azért nem vette fel mikor a csaj kereste.Közben meg...

Szóval bármennyire is csak a barátodnak hiszel,vagy neki akarsz hinni,azért valami csak lehet,ha az ex ennyire biztos a dolgában.

2012. okt. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy elmondtad a tapasztalatodat, de a barátom soha nem adott rá okot,hogy kételkedjek a szavában.

Mindig mellettem áll,nem tűnik el, nem viselkedik furcsán stb. Az exéről pedig nem egyszer bebizonyosodott utólag,hogy hazudott. Meg is mondta,hogy el fogja érni,hogy szakítsunk, és a párom visszamenjen hozzá. És ezt hogy máshogy érhetné el,minthogy kitalál hazugságokat?

Ezért hívogat és ír smseket, hogy elérje,hogy ne bízzak a páromban,és szakítsak vele.

2012. okt. 19. 12:24
 28/44 anonim ***** válasza:

Sajnos azt látom,nagyon tapasztalatlan vagy még az ilyen dolgokban-biztos fiatal vagy még.Mi-öreg rókák,akik próbáltuk kicsit felnyitni a szemed,a csalódásaink miatt már akár egy ilyen sms miatt is kételkednénk a párunkban,mégha nem is mondanánk ki neki.

A kérdésedre térve:jól döntöttél,hogy nem jelented fel.Azért ha mégegyszer ír,vágj neki vissza,hogy bizonyítson,hogy jóba vannak.Mert amíg azt látja,hogy "hagyod magad",írogatni meg hívogatni fog.Ezzel nem süllyedsz le az ő szintjére-legfeljebb eléred azt ,hogy békén hagyjon titeket.

2012. okt. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
"el fogja érni,hogy szakítsunk"-ez 100%,főleg ha van köztük valami.Addig nem fog lenyugodni amíg valahogy ki nem ugrassza a nyulat a bokorból és majd akkor szembesülsz a tényekkel.Várd ki,jól teszed,na utánna fujjad azt,hogy hogy megbízol a barátodban...:-)
2012. okt. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Hát ezaz,hogy bizonyítéka nincsen,csak az üres szavak. Arra meg nem fogok alapozni.

Lehet,hogy nem vagyok még elég tapasztalt, de én azt nézem,hogy a párom akivel mindennap együtt vagyok,hogy viselkedik velem,és ad-e okot a bizalmatlanságra. Eddig még nem adott. ( nekem ezek az smsek nem számítanak annak,mivel pontosan ezeknek az ellenkezőjét tapasztalom)

A párom szerinte se kellene reagálnom,ő ismeri,azt mondta majd megunja.:) Mindenesetre minden smsét megőrzőm,ha esetleg komolyabban elkezd fenyegetőzni,majd akkor lépek.

Köszönöm szépen a válaszokat.:)

2012. okt. 19. 12:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!