Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az élet igazságos?

Az élet igazságos?

Figyelt kérdés

Mindenki aki alapjában jó ember, egyszer elnyeri a jutalmát, és akik sok rosszat tettek másokkal, előbb-utóbb megkapják a büntetésüket?

Egyenlíti a számlát a sors (vagy nevezzük akárminek) ?


2013. jan. 1. 02:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Igen, de hosszú távon. Tehát ha egy élet csak néhány év, évtized vagy évszázad, lehetséges, hogy azon belül még nem tapasztalod meg az igazságosságot.
2013. jan. 1. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Hiszek benne,hogy így lesz :( Nagyon nagyon bízom benne :(
2013. jan. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Néha igen, néha nem.

Én nem hiszek az ilyenekben, de valami mintha mégis lenne ebben.

Amikor új munkahelyre kerültem, akkor szemétkedett velem az egyik biztonsági őr: ezután 1-2 hónap múlva kirúgták. Illetve egy nem közvetlen munkatárs is eléggé bunkó, nagyképű volt velem: őt is kirúgták. Szóval valamilyen szinten visszakapták.


Én egy csendes, keveset beszélő ember vagyok, ezmiatt soknak az a benyomása, hogy full hülye vagyok, mert nem fosom a hülyeségeket egész nap. Egyes emberek ezért lenéztek a melóhelyen. Amikor kezdtük jobban megismerni egymást nagyot koppantak: eléggé értek a sz.gépekhez, jó videóim vannak a youtube-on, tudok programozni, ebből is van egy kis mellékkeresetem, de sz@r melókat is elvállalok pénzért. Őnekik fizetés előtt nincs pénzük 1 héttel, buliznak amíg van pénz, fossák a hülyeséget, kibeszélik a másikat, ennek örülnek, ők a nagylegények. Én eldolgozgatok a fő munkahelyemen kívül több helyen is, programozgatok, nem bulizok, megtudom venni az olasz Diesel, Armani ruhákat,mindig a legjobb gépem van, és nem attól érzem magamat nagymenőnek, hogy iszok és cigizek. Mostanában szerintem picit meg is utáltak amúgy, lehet kirúgnak, de nem érdekel, lesz másik munkahely. Már nem bírtam eltűrni, hogy tök buta emberek néznek le engem.


Szóval lenéztek, de koppantak és visszakapták...

2013. jan. 1. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Nem igazságos, és nem is igazságtalan. Csak mi próbáljuk ezt belemagyarázni sok mindenbe.
2013. jan. 1. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem, én nem hiszek ilyesmiben. Vannak nagyon jó emberek akikkel csak rossz dolgok történnek és jó emberek, akikkel csak rosszak. Egy dolog segít: ha pozitív az életfelfogásod. (Komolyan mondom, mert ez segít kilábalni a bajból, több ötlet jut eszedbe, energikusabb vagy stb.)
2013. jan. 1. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

abban hiszek hogy amit az ember maga generál, az sülhet el jól vagy rosszul.

pl. ha nem teljesítek jól akkor lefokoznak/kirúgnak, ha jól teljesítek, előléptetnek.

ha igazságosan, becsületesen állok hozzá a dolgokhoz, lesz pár hosszútávú támogatóm.

ha nem, akkor is lehetnek támogatóim de mivel hasonszőrűek így nagyobb az esély az árulásra, illetve a dolog rövidtávú.

minél több emberrel sunyi valaki és minél többel szúr ki, annál többen tudnak ellene összefogni és visszaadni neki...egyszer, amikor már nem számít rá. vagy nem is visszaadni - elég hogy szimplán nem segítenek, ignorálják a köreikből.

én ezt mind láttam, ebben hiszek.

a jó "jutalma", hogy felfedezik a hasonlóak és lesz egy közeg ahol nyugodtan elengedheti magát, ellentétben a mindenkivel szemben áskálódóakkal.

2013. jan. 1. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Tök mindegy, hogy ki milyen volt,

ha a végén mindenki meghal!

2013. jan. 1. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"elég hogy szimplán nem segítenek, ignorálják a köreikből.

én ezt mind láttam,"


Jééé! El tudod mesélni, hogy konkrétan mi volt ez a sztori?

2013. jan. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem.Csak szeretnénk ezt hinni.
2013. jan. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az élet nem igazságos!

Ki dönti el, hogy ki a jó és ki a rossz?

Ha valaki rossz, ki dönti el, hogy milyen büntetést érdemel?

Néha látjuk, hogy a rossz "megkapja amit megérdemel" de hányszor halljuk azt is "pedig milyen jó ember volt".

Nincs igazság!

2013. jan. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!