Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy akárhány...

Miért van az, hogy akárhány kérdést teszek fel itt nagyon ritkán kapok választ rájuk és csak hosszú idő után?

Figyelt kérdés

ez elkeserítő.

akármiről szól a kérdés 1-2hét alatt, legfeljebb 3-5válasz van és szinte egyik sem segitőkész.


2013. jan. 19. 21:54
1 2
 1/13 anonim válasza:
Sajnos ez így van... nem sok választ kapunk itt a kérdésekre. Próbálj meg minél jobb címkéket írni a kérdésedhez.
2013. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Írj a szerelem-szex kategóriába,mindenki ott van :D
2013. jan. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt zömében névtelenek vagyunk, így nem ismerhetem a kérdéseidet. Amire gondolni tudok: vagy nehezeket kérdezel, vagy érdektelen, sokszor megválaszolt. Az egyes rovatok forgalma is eltérő, mint előttem is írták az egyikkel kapcsolatban. A késve is, de megszülető válaszok milyenek? Hasznosak, a kérdésre felelnek, vagy csak visszakérdezések, beszólások, hülyeségek? Ebből is lehet következtetni az okokra.

Egyébként a kevés számú válasz, ha hasznos nem gond. Ha jobban belegondolsz, egy kérdésre egyetlen értelmes, teljes, helytálló válasz elegendő.

2013. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 2xSü ***** válasza:
100%

Érdemes a következőket betartani:


- A kérdést mindig a neki legmegfelelőbb kategóriába érdemes tenni. Pl. én is, és sokan mások is, akik rendszeresen válaszolnak, egy adott kategóriát szoktak nézni. Ha pl. mondjuk egy olyan kérdést teszel fel, hogy honnan lehet egy adott nyomtatóhoz letölteni az illesztőprogramját, akkor sokkal kisebb a releváns, hasznos válasz esélye, ha az "Egyéb kérdések / Egyéb kérdések” kategóriában teszed fel, mintha a „Számítástechnika / Hardverek” kategóriába tennéd fel.


- A kérdés mindig utaljon a kérdés valódi témájára. Sok helyen látok ilyen kérdést, hogy „Mi a véleményetek?”, majd azt, hogy miről azt később fejti ki a kérdés leírásánál. A kérdés címéből ez nem derül ki, és én is hajlamos vagyok az ilyen kérdéseket átugorni. Hasonló kérdések: „Szerintetek mitől lehet?” „Mit csináljak?” „Tudnátok segíteni?”, stb…


- Ahogy a túl rövid kérdésleírás sem jó, úgy a túl hosszú sem. Ha valaki meglát egy 20 soros leírást a kérdés alatt, akkor valószínű, hogy lép a következő kérdésre.


- Ha olyan dolgot kérdezel, amit meg lehet a Google segítségével 5 perc alatt válaszolni, akkor ott is számíthatsz arra, hogy a legtöbben nem fognak segíteni.


- Szintén nem fognak itt nagyon bonyolult összetett kérdésekre válaszolni. Mindig érdemes megnézni, hogy egyáltalán a kérdés megválaszolható-e. Én is kérdeztem már itt olyat, amiről sejtettem, hogy nem fogok releváns választ kapni, mert nekem is az volt a gondom, hogy túl kevés információ állt rendelkezésre egy számomra érthetetlen jelenséggel kapcsolatban. Reménykedtem, hátha van valakinek esetleg ötlete, de nem lepődtem meg, hogy végül is nem érkezett válasz a kérdésre.


- Végezetül, ha egy kérdésre nem érkezik egy adott időn belül válasz, érdemes kiemelni a kérdést.

2013. jan. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 2xSü ***** válasza:
Amúgy valóban jó lenne pár példa, abból tisztábban látnánk. Neadjisten lehet, hogy éppen mi fogjuk megválaszolni.
2013. jan. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 TappancsMancs ***** válasza:
Az előzőekkel teljesen egyet értek. Dobd be ide a régieket ha még aktuális és megnézzük. Link is jó. Amúgy én se nézek minden kategóriát mert pl állatokhoz nem értek. Így azt sosem nézem.
2013. jan. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

hát köszönöm. Mindjárt linkelek is párat.

# 3/6 ma 22:18 -nak: sokszor értelmetlen választ kapok, nem hasznosat és néhány beszólás is van köztük.

2013. jan. 19. 23:42
 8/13 A kérdező kommentje:

1: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

ehhez nemtudtam mit irjak le leirásban.

2: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__dohanyzas__3852156-m..

ezt kiemeltem többszür is, és nincs megoldás még .

Most így egyenlőre itt van kettő. Amúgy meg mindig beszoktam rakni a megfelelő kategóriába. És helyesen írok, tehát nincs az a helyzet hogy nem lehet megérteni meg hasonlók.

2013. jan. 19. 23:49
 9/13 2xSü ***** válasza:
100%

Az első kérdést inkább a Szerelem, szex kategóriában érdemes feltenni, ha mások egyéni véleményére vagy kíváncsi. Vagy a Tudományok rovatba is belefér, ha a pszichológia válaszát akarod megtudni. Egyébiránt gondolom hasonló kérdést már feltettek páran (pl: http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__randizas__29820.. ) , illetve vannak a neten cikkek, amik foglalkoznak a témával. Kb. fél perc kereséssel ezt találtam pl.: [link]


A második kérdés sem igazából a dohányzásról szól, hanem egy technikai jellegű kérdés. Itt lehet, hogy túl sokat vársz el a válaszolóktól, illetve egy ennyire általános, mindenféle témát felölelő oldaltól. Mi az esélye, hogy valaki egyáltalán tudja, mit takar a EGO-D kifejezés, ért is hozzá, a működéséhez, illetve a leírtak alapján képes megmondani a hiba okát, valamint látogatja a GYK-t, válaszokat is ír, és pont észreveszi a te kérdésed? Szerintem nem sok. Lehet kérdezgetni is persze, de ha nagyon választ is akarsz, akkor inkább érdemes egy szakirányú fórumot, oldalt keresni a kérdésnek, de leginkább keresni egy szakembert, aki meg tudja nézni az adott eszközt, mérni tud rajta, stb…

2013. jan. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
rendben, elfogadom amit írtál.
2013. jan. 20. 00:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!