Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem bírom már sokáig ezt az...

Nem bírom már sokáig ezt az iskolás életet, tiszta depressziós vagyok már miatta. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha hosszú leszek de most muszáj kiadnom magamból az egészet.


Sose szerettem tanulni, matekból majdnem megbuktam már általánosban (arról a tanárunk is tehet) kilencedik félévkor meg is buktam belőle, de félév óta tanárhoz járok és jobban megy. Már vagy egy négyesem és ötösöm is. Megbuktam még fizikából is, de hálistennek a tanár már nem fog jönni mert terhes, új tanárt kapunk, csak remélni tudom, hogy normálisabb. A legnagyobb problémám a szakma. Nem erre a szakra akartam jönni, de máshová nem is vettek fel meg nem is tudtam, hogy melyikbe akarnék menni igazából, csak ez volt a legközelebb. Hát nagyon rossz döntés volt. Alapból nem érdekel ez a szakma, nem is értem, hogy miről van szó, 4-5 oldalt nem tudok bemagolni, nem érdekelnek a jogok, nem akarok olyan területen dolgozni (nem tudom hol, mit akarok majd dolgozni), semmi nem érdekel ezzel kapcsolatban. Néha előfordul, hogy elsírom magam tanulás közben, mert annyira ideges vagyok és begyűröm az egészet a szekrénybe és egyest kapok. Pedig nem kéne, mert félévkor buktam. Anyám mindig cseszeget, hogy tanuljam meg, amikor megkérem, hogy akkor magyarázza el a magyarázatot, mert semmit nem értek belőle akkor azt mondja, hogy ő nem tanult ilyet vagy nem tudja elmagyarázni. Hát kösz, akkor én hogy az istenbe tanuljam meg? A tanár is szokott piszkálni de hát nem tehetek róla, hogy nem vagyok benne a bankos fedezetes istenf@szába meg ilyen hülyeségekbe és nem tudom. A magyarázat is olyan hülye, hogy meg se értem még úgy sem. Nincs aki elmagyarázza rendesen úgy, hogy meg is értsem. Meg amúgy is, hiába magyarázná el valaki nem is érdekelne. És ez a baj, hogy ami nem érdekel arra nem tudok odafigyelni és megjegyezni, erről megint nem tehetek.


Akkor ott van az osztályfőnököm aki egy utolsó szemét. A cigányoktól fél, nekik nem mer pofázni, de nekem állandóan olyanokért amik meg sem történtek. Meglátom az ellenőrzőmben az aláírását és egyszerűen elkap az idegroham. A múltkor is nagyon nagy erőt kellett vennem magamon, hogy ne osszam ki. Ő már mindenért igazolatlant meg igazgatóit ad, semmit nem veszünk az osztálypénzből, ezért az osztály több mint 3/4-e nem fizet, nőnapra a lányok nem kaptak semmit de a fiúk húsvétra kapni fognak. Mert utálja az osztályát, fiúk közül van 1-2 kedvence. Sose áll ki az osztály mellett, minden tanárral megutáltat embereket aki neki nem szimpatikus vagy az egész osztályt. Utálom már.

Szinte az összes tanár utál minket, ez meglátszik a jegyeken és a hangulaton is. Talán 2 tanár van az egész iskolában aki még tanárnak nevezhető és nem egy roh@déknak.


Elmennék másik iskolába de anyám nem akar engedni, nem tudom miért pedig már komolyan beszélgettem vele erről. Nem fogom sokáig bírni, depressziós leszek. Állandóan rossz kedvem van a suli miatt, az ott tanulókról nem is beszélve, mert kinéznek mindenkit aki nem olyan mint ők. Minden reggel gyomorgörccsel megyek be az iskolába és idegbetegen jövök ki. Ez nem tesz jót, de nem tudom mi lehet a megoldás. Leginkább a tanulással vannak problémáim. Mit tegyek?

Kérlek titeket hasznos, normális válaszokat adjatok!

16/L


2013. márc. 13. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel érvel az édesanyád, amikor azt mondja, nem mehetsz másik iskolába?
2013. márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mivel a legközelebbi iskola is 40 vagy több km-re van, azt mondja, hogy miből finanszírozná az utazást, amikor mondom, hogy koli akkor is a pénzzel jön. Pedig szerintem meg tudnánk oldani.
2013. márc. 13. 20:25
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Jól fog jönni még az a szakma, akkor is, ha esetleg mást választasz végül. Olyan nincs, hogy nem tudod megtanulni, legföljebb nem veszed rá magad.

Vegyél erőt magadon, tanulj, az a dolgod.


Az meg, hogy milyenek a tanárok... hát nem akarlak kiábrándítani, de a legtöbb iskolában lenne ugyanilyen problémád, egyetemek, főiskolák többségében is. Nem is beszélve a munkahelyekről, ahol aztán ehhez hasonló fúrás fog menni, csak kicsit durvábban, és nagyobb tétekkel.


Depressziós nem úgy lesz az ember, hogy előre tudja... Egyszerűen kamasz vagy, és ilyenkor szétvetik az embert a hormonok, és ezért érzed "elviselhetetlennek" azt, ami leginkább átlagos tinédzserkori probléma.

2013. márc. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak az elejét olvastam el.

Akármilyen kaki tanárod van és akármennyire nincs affinitásod a dolgokhoz, egy kettest akkor is össze lehet hozni simán.

A szememben, aki megbukik, nem érdemel sajnálatot. Lazán össze lehet hozni egy kettest.

2013. márc. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs veled semmi baj csupán tulságosan meg akarsz felelni és ezért stresszes vagy ami pedig a tanulás rovására megy. Bízz magadba és felejtsd el hogy mások elvárásai szerint élj. Te magadnak bizonyístd hogy megállod a helyedet. A középiskola csak az élet kezdete és nem a vége. Hidd el nekem hogy nem dől össze a világ ha egy két egyes becsúszik. Tanulj élj buliz élvezd az életet. Azokkal meg ne foglalkozz akikkel nem érdemes. Ők csak feltünősködnek. Hidd el ki fogod bírni.
2013. márc. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Látszik, hogy csak az elejét olvastad el.


Hogy az istenbe lehet kettest összehozni, mikor puskázni nem lehet mert folyamatosan néz mindenkit, és tanulhatatlan? Egyszerűen nem látok bele a dolgokba. Ha látnék ilyet élőbe meg tudnám tanulni de így nem. Meg olyan szakszavak vannak amiket kiolvasni se tudok.

2013. márc. 13. 20:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de aki túlságosan meg akar felelni, az max. 3-as 4-es lesz, nem megbukik. Konkrétan odafigyel órán, már azzal lazán megvan a kettes. Pedig nekem is voltak olyan tanáraim, hogy hajjaj...
2013. márc. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Kifogások kifogások, rossz a tanár nem értem a leckét, bunkók a többiek. Nem nekik tanulsz magadnak. Dönstd el mit akarsz, takarító nő lenni, vagy elérni valamit az életben. Tanulj többet és figyelj jobban ez a dolgod.
2013. márc. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%
egy újabb nő leszel kit majd el kell tartania valakinek. kifogásaid azok vannak, mindenki hibás csak épp te nem! Ilyen emberektől Óvjon meg a nemlétező isten.
2013. márc. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!