Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tetszik ez a részlet?

Anime-Fan kérdése:

Hogy tetszik ez a részlet?

Figyelt kérdés

Elkezdtem könyvet "írni" és kíváncsi lennék a véleményetekre.:

Egy szeptemberi nap volt.Az a nap amikor minden megváltozott.Arra eszméltem föl, hogy egy háború közepén vagyok.Körülöttem farkas tetemek vérben ázva terültek el a földön.

De kezdjük a legelején:


Pár hónappal korábban:

Arra ébrettem fel,hogy szemembe süt a nap .

-Ki nem húzta el a függönyt?-kérdeztem és az ablakhoz vágtam a párnám.Megpróbáltam vissza aludni de nem tudtam. Felkeltem és megnéztem, hogy mennyi az idő.7:30.

-Te jó ég,hétvége van és nem hagyják aludni az embert.-morogtam.Nehezen felálltam az ágyból és elmentem a fürdőbe.Belenéztem a tükörbe és észre vettem, hogy elaludtam a hajam.

-Ez a nap is jól kezdődik...-lefürödtem és felvettem valami ruhát.Már vissza akartam feküdni az ágyba amikor hirtelen bevillant valami.

-A BULI!!-már el is felejtettem, hogy megígértem Evenek, hogy elmegyek a születésnapi bulijára.Még ajándékot se vettem neki.Gyorsan leszaladtam a konyhába anyuhoz.Mire a konyhához értem már az orromat betelítette a finomabnál-finomabb illat.

-Anya...-léptem be az ajtón.

-Ott van az asztalon-mondta nyugodtan.Odamentem az asztalhoz és elvettem a szépen becsomagolt dobozkát.

-Köszi,életmentő vagy.-hálálkodtam.

-Tudom,de legközelebb neked kel megoldani a saját dolgaidat.Tanulnod kéne egy kis felelősséget.Mi lesz ha hirtelen egy fontos feladattal bíznak meg téged??-kérdezte.

-Tudom,tudom...majd...-kerestem a megfelelő szót.-Majd.-legyintettem.-Ó anya...

-A táskámba van.-mondta fáradtan.

-Köszönöm!-szóltam és kimentem az étkezőből.

-Wendy!-kiáltott utánam anyu

-Igen?-kérdeztem vissza és odamentem anyu táskájához.

-A pénzedre is figyelni kéne!

-Persze,persze.-motyogtam magamban.Kivettem a pénztárcát és kimentem a kocsimhoz.A "kocsim" egy öreg zöld suzuki.Beszáltam a kocsiba és elmentem a legközelebbi plázába. Beálltam a parkolóba és a legdrágább bolt felé igyekeztem.Mindig is ebben a boltban akartam ruhát venni de sose volt elég pénzem.De most hogy anyu bank kártyái velem voltam már semmi nem akadályozott meg abban, hogy vegyek ott valamit.Ahogy beléptem a boltba éreztem, hogy különc vagyok.Végignézem a bolton. utánna meg magamon néztem végig.Hát tényleg különc voltam.Még a bolt elegáns és finom volt addig én egy convers cipőből farmerból és pólóból álltam.Annyira el voltam képedve hogy ézsre se vettem a melletem álló nőt.

-Segíthetek?-kérdezte kedvesen.

-I-igen.-válaszoltam.Elmeséltem neki hogy mire is gondoltam a ruhával kapcsolatban.A nő bekisért egy próbafülkébe és hozott nekem egy csomó,a képzeletemmel megegyező,ruhát.Több órán át próbáltam a ruhákat, mikor megláttam azt a ruhát ami teljesen ugyan olyan mint a képzeletemben lévő darab.Fekete,pánt nélküli ruha volt a mellkasi részénél straszok csillogtak.Rögtön beleszerettem....


Még irtam tovább is de nem akarom úgy fojtatni hogy nem hallotam pár ember véleményét:) Véleményeket légyszi!!!!:)))



2013. máj. 2. 17:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A harmadik mondatnál elkezd ásítozni az ember. Sok a helyesírási hiba.
2013. máj. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Tudom siettem meg nem is vagyok valami jó helyesírásból.

És mit javasolnál mit csináljak másképp??

2013. máj. 2. 17:19
 3/14 anonim ***** válasza:

Ezen még van mit csiszolni :)

Tipikus ,,tinilány-nulla-fogalmazási-készséggel-akar-trendi-író-lenni". Olvass el pár novellát (akár itt gyakorin), amikről mindenhonnan pozitív visszajelzés jön. Mert biztos nem ilyen.

2013. máj. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem hát köszönöm:) Majd elolvasok párat:)
2013. máj. 2. 17:22
 5/14 A kérdező kommentje:

Gondolom ez se jobb de azért elolvasod???(előző kommentelő):

Vindicateur Magice Iskola.Mondhatni egy "átlagos" suli,azok számára aki már az elejétől fogva itt tanulnak.Ebben az iskolában csak lányok vannak.Olyan lányok akiket a sors különleges képeségekel áldott meg.Ez a képpeség nem más mint a vindicateur.Ez a képpeséget arra teremtették, hogy másokat megvédjünk vele.Ez a nagy hatalom egy pecsétben jelenik meg a test bármejik pontján.Azok a lányok akiken ilyen jel van, ebbe a suliba járnak, hogy megtanulják használni illetve kontrolálni az erejüket.Ám mint mindenhol itt is létezik olyan ami minden pecsét erején túl tesz.Ez a jel nem más mint az ősi Kvendi pecsét.Ezt a pecsétet csak egy olyan lélek birtokolhatja ami tele van energiával, és azt az energiát csak a jóra fordítja.

Az iskola összes tanulójának van egy kis állatja.Vannak kígyók,pókok,madarak,gyíkok...álltalábban csak közönséges állatok szoktak lenni.Viszont egy különös lánynak egy kétfarkú macska szellem jelent meg.Vajon ez mit jelenthet?Talán ez a lány örökölte az Ősi Kvendi pecsétet?



Arra ébrettem, hogy valaki az ajtómon dörömböl.Felkeltem az ágyból és kinyitottam az ajót.Amikor kinyitottam valami rám ugrott, és hátradöltött.Amikor kinyitottam a szemem aszt láttam, hogy Eve néz engem.

-Mit akarsz ilyen korán Eve??-kérdeztem, és lelöktem magamról.

-Az igazgató hivat.

-Nem tud várni még egy kicsit?

-Ah milyen lusta vagy Wen,egy kicsit izgatottab is lehetnél.

-Ugyan minek? Na menj ki!-mondtam és rácsaptam az ajtót.

-Cöh...ilyen kis semmiségekel zavarják az embert már kora reggel.Már aludni sem lehet?-morogtam magamban.

Eve a legjobb barátom a suliban.Amikor a suliba érkesztem rögtön feltünt, hogy más mint a többi tanuló.Egy lány aki mindig energikus és barátságos elég fura volt a többi diák számára ezért hamar kiközösítették.Engem is kiközösítettek.Hogy miért?Fogalmam sincs.A hátam mögött csak "Jég hegy"-nek szólitanak.Akkor ragatt rám ez a név amikor még kölyök voltam.Az osztály háziálata meghalt, mindenki sírt csak én nem, így hát gyorsan jött a gúnynév.Nem igazán foglalkozok vele de azért néha elég bántó is tud lenni.Ammikor rájöttem hogy egy olyan osztályba kerültem ahol mindenki egy önző egoista, már azon voltam hogy kilépek a suliból barmibe is kerüljön.Akkor láttam meg Evet.Éreztem, hogy ő is egy kitaszított.Mivel mindketten kirekesztettek voltunk ezért hamar rájöttünk, hogy tényleg nem érdekel minket, hogy ki mit gondol rólunk.Minden nap Eve-el votam.Hát így találkoztam a legjobb barátnőmmel.

Felöltöztem és lementem az aulába.Eve már várt rám.

-Ah de lassú vagy.Lemegy a nap mire felöltözöl.

2013. máj. 2. 17:30
 6/14 anonim ***** válasza:

Második kommentelő vagyok. Ez már egy fokkal jobb szerintem, tetszik, hogy ezúttal kicsit érdekesebb témához nyúltál, a fantasyhoz. Arra ügyelj, hogy megtartsd az egyensúlyt: egyszerre haladjon a sztori fantasy szempontból, de a lány életét is mutassa be. Nem rossz:)

Helyesírásra figyelj, és pár helyen a megfogalmazás kicsit kiforratlan, de ebbe bele fogsz jönni.

2013. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez jól esett:) Igen a helyesírással vannak gondjaim de már rajta vagyok.Köszönöm a komit!:)
2013. máj. 3. 16:28
 8/14 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, és remélem nem bántottalak meg az előző kommentemmel, az egy kicsit nyers volt :/

A helyesírásod talán nem is olyan nagy baj, ha Wordben írod, az úgyis alàhúzza a hibás szavakat, könnyű lesz javítani :) Sok sikert :)

Egy életkort kérhetek mellé?

2013. máj. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ugyan ugyan:)Dehogy bántottál meg, hisz el kel viselni azt is ha rosszat mondanak róla.Egyszer meg kel mondani a tutit:) Értékeltem hogy nem hazudtál nekem.Persze 14
2013. máj. 3. 17:47
 10/14 A kérdező kommentje:
De amúgy miért kérdezted az életkoromat??
2013. máj. 3. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!