Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek nagy része lenézi, és visszataszítónak tartja a feministákat?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég még én sem vallottam magam feministának, mert úgy gondoltam, hogy ez már nem szükséges a mai világban, de aztán rátaláltam egy tipikusan antifeminista oldalra, ahol nekem az jött le, hogy sokan gondolják még úgy, hogy "ha a férfi beszél, az asszonynak kuss a neve", meg a nőknek nem kéne egyetemre járniuk, mert úgyis gyereket szülnek, akkor meg minek, a filmekben a nőknek a férfiak vezetői képességeit kéne dicsérni, nem pedig erős, független személyeknek mutatkozniuk, stb.

És tényleg rengeteg ilyen gondolatot közvetít.

Az antifeministákról (tapasztalataim szerint) az z általános nézet, hogy ellenzik a feministák hisztijeit, meg melltartó égetéseit, pedig csomó weboldalon írogatják az ilyen lenéző cikkeket... Ez alapján miért nem lehet feltételezni, hogy nem csak elvetemült feministák vannak, hanem normálisak is? Mert vannak! Csak épp mindig az kap hangot, aki hangosabb, radikálisabb, de nem ez alapján kellene véleményt mondani az egészről...



2014. jan. 8. 20:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
23%

Még hogy nem vagy radikális feminista.Csak azért tetted föl a kérdést,hogy az antifeministákat mocskolhasd,és azt hitted (rába.sztál),hogy a többiek is partnerek lesznek ebben.Azért hisztizel,hogy miért nem reagált rá senki.


Egyébként csak nem miattunk lettél feminista, cicuskám ? :D :D [link]


Feministák azért harcolnak a melegek jogaiért, mert egy kártékony neoliberális eszme.A feminácik (mert azok vagytok), csak a melegeket fogadják el a férfiak közül (épp azért mert nem lehet férfinak nevezni őket,túl femininek), szinte minden más férfit szívből gyűlölnek.

2014. jan. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Te lecicuskáztál? :DD Mi a franc? :D

Oké, először is, nem csak egyet nem értő kommenteket kaptam, olvasd vissza még egyszer, ha elsőre nem ment, de választ arra, hogy miért van masszív ellenszenv az egyik radikális felé, de megértés a másik radikális felé, azt nem... Abban pedig igazad van, hogy rühellem az antifeministákat (ugyanúgy, mint pl. a fement..) akik ilyen cikkeket produkálnak, mint amiket megemlítettem a kérdésben, azokat 1000% hogy rühellni fogom.


És ügyesen megtaláltad a ferfihang.hu-t, régebben azt nézegettem, és bárkit kiröhögök, aki azt mondja, hogy ott nincs egy nőgyűlölő kemény mag. Hangoztatják, hogy csak a feminizmussal van bajuk, de valahogy mindenhova odakerültek elég meredek, gyűlölködő hozzászólások (a női munka kevesebb, a családban mindig a férfié kell legyen az utolsó szó, stb.) Nem azt mondom, hogy minden hozzászólás ilyen, csak azt, hogy azért elég sok van... Érted? ;) ;) Mint a feminizmusban..

És tényleg nem vagyok radikális feminista, hanem radikális antifeminista - ami mondjuk elméletben a feminizmus, de azért van különbség :D

A homofób részt meg örülök, hogy odatetted a végére, szépen megkoronázta az egész kommentedet ;)

2014. jan. 20. 12:52
 13/27 A kérdező kommentje:

Radikális anti-antifeminista

.... Uupsz :D

2014. jan. 20. 13:39
 14/27 anonim ***** válasza:
22%

Bogárkámra gondoltam először, de ez viccesebb :D


Kár, hogy nem őrizted meg ezt a jó szokásodat, hogy olvasgatod az oldalt. Örülök, hogy javítottál, semmiképpen nem lehetsz radikális antifeminista, inkább én vagyok az, illetve a Férfihangon 1-2 tag.Hímsoviniszták lehet, hogy akadnak, de nagyon kevesen, inkább csak a modern nőket (kur.vákat) utáljuk ott, amivel semmi probléma nincsen, minden normális embernek ezt kéne tennie.Hímsoviniszta dumák szintén nem jellemzőek, néha poénból sütnek el egyet, amúgy meg a hagyományos nemi szerepek megőrzését hirdetik (a feminácikkal ellentétben). Sajnálom, hogy te ebbe egyből sovinizmust látsz bele. Az internet hemzseg a férfi gyűlölő feminista oldalaktól, és kliséktől. Rájuk miért nem szólsz ?


A nevem Slasher!

2014. jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Oh tényleg sokkal viccesebb, de most válassz magadnak is egy állatnevet ;)

Hogyha tényleg figyelmet fektetnél abba, amiket írok, akkor feltűnne, hogy a radikális feministákat is szidom

"Abban pedig igazad van, hogy rühellem az antifeministákat (ugyanúgy, mint pl. a fement..)"

Ajj pedig nagyon, - tényleg, nagyon igyekeztem nem olyannak tűnni, aki védi a radikális feministákat (pl írtam, hogy ha már az egyik elborult, radikálist utáljuk, akkor a másik radikálist, miért nem? - vess meg, de szerintem ez messze nem azt jelenti, hogy a rad. feminizmus olyan fantasztikus dolog lenne... ) Az pedig, hogy mennyire vagy hímsoviniszta, azt döntsd el ez alapján: [link]

(előítélet a nőkkel szemben: pipa - a sok büdös modern k.urva, akik igazából nem is nők, ugye; nőket lenéző: pipa - ide vehetjük a "humoros" megnyilvánulásokat azon a bizonyos oldalon. Mondhatod, hogy ez nem így van, de már maga a tény, hogy csak egy fajta nőtípust vagytok hajlandók emberszámba venni, a többi meg modern k.urva, az elég árulkodó...

Najó, esküszöm, hogy nem akarok itt vitatkozni, csak talán egy kicsit jobban aludtam volna, ha valaki megmondja, hogy miért csak az egyik rossz rossz, a másik meg nem...

2014. jan. 20. 18:25
 16/27 anonim ***** válasza:

Korábban leírtam, hogy mind a két rossz rossz és ugyanolyan mértékben.


Az értelmes nagy többség meg nem foglalkozik már a témával.

2014. jan. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
16%

Minek válasszak ?

Nagyon kreatív vagy, hogy ki tudtad keresni, és betudtad másolni nekem a bűvös szót. Nem kértem a kioktatásodat, pontosan tudtam, hogy mit jelent, ne nekem akarj bölcselkedni.

Előítéletek valóban vannak, ezt aláírom.A másik szempontot figyelembe véve agyhalott vagy, mert nem minden nőt szidok és utálok, csak egy rétegüket. Tudom, hogy ti liberálisok egy kicsit mások vagytok, és számotokra a cigány pszichopata is tiszteletre méltó úriember, de a normális emberi lények különbséget tesznek jó és rossz emberek között. Így gondolhatod, hogy a nők között is vannak rosszak és jók, sajnos az utóbbiból van kevesebb, de ők azok akiket meg kell becsülni, vagyis, ha egy férfi megbecsül akár 1 nőt is, az nem lehet soviniszta. A kur.vákat meg még jó hogy szidjuk, és nem tekintjük nőknek, egyrészt mert nem azok, másrészt meg nem mindenkinek kenyere a bűnpártolás.

2014. jan. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%
Az az egyfajta nőtípus akiket emberszámba veszünk, azok maguk a nők! Kur.vákat miért kéne tisztelnünk ?
2014. jan. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
19%

5:


"Felemelő érzés, amikor elvégzel egy egyetemet, szerzel egy munkát, de a munkahelyeden bizonyítanod kell csak azért, mert nő vagy. Nyilván MINDENKINEK le kell tenni valamit az asztalra, de tedd a szívedre a kezedet, és mondd, hogy te nem éreznéd degradálónak, hogy egy nő utasítgat neked a munkahelyeden (főleg az elején)."


Nekem már több női főnököm volt, egyik esetben sem zavart a nőisége, de a megismerés folyamán kiderült, hogy százszor rosszabb, mint egy férfi főnök, és főként a nők számára. Nagyon szeretik más nők előtt a hatalmuk fitogtatni és arra használni, hogy őket megalázzák. Három ilyen női főnök után pedig előítéletessé váltam.


"Azt már tudjuk, hogy a 13 éves kislány egy kis k**va, ha már nem szűz, de hogy hívod azt, aki lefeküdt vele? Többnyire sehogy."


Ez nem társadalmi hatás, vagy központilag irányított dolog, ez az ösztönökben gyökerezik. Az utódlás miatt sokkal fontosabb egy nő hűsége, mint a férfié, hiszen míg a férfi félrelépésével nem kerül a családba zabigyerek, addig a nőével igen. Ebből az ösztönből következik az is, hogy a nőktől jobban elvárja mindenki (férfiak és nők egyaránt), hogy ne legyen könnyűvérű.


"Az sem ösztönző, hogy elvégzel egy egyetemet, szerzel egy olyan állást, amit szeretsz, de aztán rájössz, hogy gyereket is szeretnél, de onnantól aztán elköszönhetsz attól a gondolattól, hogy lesz egy király karriered, .."


Éppen ezért elferdül ez a mai világ, a nőknek éppen ezért sokkal nehezebb ma. Én értem, hogy szeretnének önmegvalósítani, de tudomásul kell venni, hogy gyerekvállalás és nevelés mellett ez nem megy, legalábbis az a része, hogy a férfiakkal felvegyék a versenyt. A gyerekszülés és eleinte a nevelés viszont mindenképpen a nő feladata lehet csak. A baj az, hogy ezt sokan nem képesek elfogadni, de akár elfogadják, akár nem, ez így van, és nagyon sok nővel találkoztam már, aki eldöntötte, hogy a karriert választja, nem kell neki gyerek, majd 40 éves kora körül hirtelen átbillen, csak ekkor már vagy késő, vagy nagyon nehéz gyereket vállalni, és ha sikerül, akkor is adódnak problémák a nagy korkülönbségből. Valami főfeminista is járt így, akit aztán ki is közösítettek.


"bérkülönbségeket most kihagyom"


A bérkülönbségek a nemek közötti különbségekből adódnak, amibe pont beletartozik a gyerekvállalás is amellett, hogy a férfiak és a nők jellemzően más területen teljesítenek jól.


"A feminizmus továbbá kiáll a melegek jogaiért, ami nehezen nevezhető rossz célnak…"


Miért, talán jó cél?

2014. jan. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
45%

Talán azért, mert a feminizmus már rég elérte a célját. Teljesen indokolatlan a létezése ma már, ez már csak sok frusztrált, gyűlölködő nő hisztije,h megerőltetés nélkül előnyökhöz jussanak. én ugyan nem vagyok írója a férfihangnak, nem is kommenteltem még oda, de olvasni szoktam, a feminista és női kérdésekben szinte mind igazuknak van, le merem fogadni,h végig sem olvastad, vagy nem is értetted,h miről szól az oldal.


„Nekem már több női főnököm volt, egyik esetben sem zavart a nőisége, de a megismerés folyamán kiderült, hogy százszor rosszabb, mint egy férfi főnök, és főként a nők számára. Nagyon szeretik más nők előtt a hatalmuk fitogtatni és arra használni, hogy őket megalázzák. Három ilyen női főnök után pedig előítéletessé váltam.”


biztos nagy nőgyűlölő lehetek, de nekem is az a tapasztalatom,h a női főnökök nem tudnak normálisan viselkedni. túl sokat foglalkoznak lényegtelen dolgokkal, külsőségekkel, és öltözködésben meg egyéb rendkívül fontos dolgokban pedig versenyezni akar a több nővel meg legyőzni őket.


„A bérkülönbségek a nemek közötti különbségekből adódnak, amibe pont beletartozik a gyerekvállalás is amellett, hogy a férfiak és a nők jellemzően más területen teljesítenek”


valójában a bérkülönbség a nők nagy részét nem érinti, csak a felső kategóriában, azaz felsővezetők, osztályvezetők mit tudom én mik között létezik,h a férfiak többet keresnek. de átlag lujcsát és átlag gizit semmilyen hátrány nem éri élete során, ajánlom a tárki felmérését a témában. de ugye ha sokszor ismételgetjük,h kevesebbet keresnek a nők, akkor szinte mindenki elhiszi.

„Ha egyszer ilyen oldala is van a dolognak, akkor miért kell a feministákat rögtön hisztis, d*gatlan némbernek kikiáltani (najó, a "d*gatlan" és a "némberek" kifejezésekkel talán nem voltam korrekt, hiszen vannak férfi feministák is ;)”


hát, talán nem véletlen. azért ha megnézel egy feminista tüntetést, vagy híres feminista írónőket, hogy mondjam..egyik sem épp egy címlaplány, és süt belőlük a frusztráció. nem épp olyan nőnek tűnnek, akik teljesen rendben vannak, ha érted, mire célzok.


„A feminizmus továbbá kiáll a melegek jogaiért, ami nehezen nevezhető rossz célnak…”


ezzel egyetértek. mint írtam, szoktam olvasni a féfihangot, sok dologgal egyetértek, de tény,h többségük sztem is homofób meg van szélsőjobbos is, vallásos. a feminizmus „érveit” jól cáfolják meg, de egy rakás hülyeséget is leírnak, meg a vallásos keresztény majomkodásuk is elég fárasztó. mondjuk sztem aki vallásos meg homofób, az se sokkal értelmesebb a feministáknál, agyilag kb. egy szinten vannak.

2014. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!