Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek nagy része lenézi, és visszataszítónak tartja a feministákat?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég még én sem vallottam magam feministának, mert úgy gondoltam, hogy ez már nem szükséges a mai világban, de aztán rátaláltam egy tipikusan antifeminista oldalra, ahol nekem az jött le, hogy sokan gondolják még úgy, hogy "ha a férfi beszél, az asszonynak kuss a neve", meg a nőknek nem kéne egyetemre járniuk, mert úgyis gyereket szülnek, akkor meg minek, a filmekben a nőknek a férfiak vezetői képességeit kéne dicsérni, nem pedig erős, független személyeknek mutatkozniuk, stb.

És tényleg rengeteg ilyen gondolatot közvetít.

Az antifeministákról (tapasztalataim szerint) az z általános nézet, hogy ellenzik a feministák hisztijeit, meg melltartó égetéseit, pedig csomó weboldalon írogatják az ilyen lenéző cikkeket... Ez alapján miért nem lehet feltételezni, hogy nem csak elvetemült feministák vannak, hanem normálisak is? Mert vannak! Csak épp mindig az kap hangot, aki hangosabb, radikálisabb, de nem ez alapján kellene véleményt mondani az egészről...



2014. jan. 8. 20:32
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Valóban vannak ott vallásosok. De mi bajod van velük ?


,,valójában a bérkülönbség a nők nagy részét nem érinti, csak a felső kategóriában, azaz felsővezetők, osztályvezetők mit tudom én mik között létezik,h a férfiak többet keresnek. de átlag lujcsát és átlag gizit semmilyen hátrány nem éri élete során, ajánlom a tárki felmérését a témában. de ugye ha sokszor ismételgetjük,h kevesebbet keresnek a nők, akkor szinte mindenki elhiszi. "


Ez így igaz:

[link]


,,hát, talán nem véletlen. azért ha megnézel egy feminista tüntetést, vagy híres feminista írónőket, hogy mondjam..egyik sem épp egy címlaplány, és süt belőlük a frusztráció. nem épp olyan nőnek tűnnek, akik teljesen rendben vannak, ha érted, mire célzok. "


Na igen, de a feminizmus nem kinézetben, hanem elvekben, gondolkodásmódban nyilvánul meg. És mivel rengeteg feminista van, gondolhatod, hogy a legtöbb ,,címlaplány" is az.

2014. jan. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

"cigány pszichopata" HÁÁÁHÁHÁÁÁHÁHÁ a hímsovinizmus és homofóbia mellé végre befigyelt a rasszizmus is :DDD Tudtam én!

Amúgy én sem értem, hogy mi a baj a vallással, nem csak homofób bigottok vannak, még a pápa is azt mondja, hogy nem bűn a melegség, szóval pár ember álláspontját nem nagyon kéne ráhúzni egy egész vallásra... Másrészt meg nevetséges, hogy minden feminista nő kielégületlen vénkisasszony lenne, ott van például J.K. Rowling, Angelina Jolie, Natalie Portman, sőt, Jennifer Lawrence-t, is feministának tartják, mert kiáll a nők tárgyiasítása ellen. Ugye, itt is szóba jött, hogy a "nem címlaplány" nőknek miért van egyáltalán véleménye... (Persze nem szó szerint.)

A bérkülönbségről meg: "Nagyobbak az eltérések a pozíciószintek szerinti összehasonlításnál: míg a felsővezető nők átlagosan negyedével kevesebbet kapnak, mint a férfiak, addig a segédmunkásoknál csupán 5 százalék a különbség. A középvezetők esetében és a szolgáltatási szférán belül 16 százalék, az irodai dolgozóknál 10 százalék a különbség."

[link]

Talán a tőzsde fórum nem olyan elfogult, mint a feminista/antifeminista blogok :D


"nagyon sok nővel találkoztam már, aki eldöntötte, hogy a karriert választja, nem kell neki gyerek, majd 40 éves kora körül"


- Igen, valóban nem túl előnyös, ha nőként akarsz egy szép karriert (nem a férfiakkal való versengés miatt, hanem azért, mert szeretsz valamit csinálni, meg jó is vagy benne). Külföldön már van egy csoport (Stay-at-home dads) akiknek nem szégyen a gyerekkel maradni. Nyilván nem minden családban lenne ez, csak ahol közösen úgy döntenek, de azért az is jó lenne, ha nem kéne az embereknek rosszul éreznie magukat a döntéseik miatt.


Na mindegy, bár valószínűleg nagyon nem úgy tűnik, de nem akarok kampányolni a feminizmus mellett szóval hanyagolnám a témát, egyrészt, mert kedves Kodeintől már kaptam választ "mind a két rossz rossz és ugyanolyan mértékben" (KÖSZÖNÖM) másrészt meg a 20as hozzászólásban is volt azért utalás arra, hogy nem mindenki követi vakon a férfihang kinyilatkoztatásait (pl.: a homofóbia nem általános antifeminista kórkép) nekem ennyi elég :)

2014. jan. 22. 14:59
 23/27 anonim válasza:
22%

"Amúgy én sem értem, hogy mi a baj a vallással, nem csak homofób bigottok vannak, még a pápa is azt mondja, hogy nem bűn a melegség, szóval pár ember álláspontját nem nagyon kéne ráhúzni egy egész vallásra..."


Én vallásos sem vagyok, és homofób sem, de sérti az igazságérzetemet ahogy a melegek feltűnési viszketekségben szenvedő alanyai viselkednek, illetve a mindenféle melegjogok megalkotása.

Például a házasság eredetileg vallási intézmény, amit az állam vett át, Magyarországon talán a 18-19.században, majd teljesen átalakítja és szétbombázza azt. Ennek köszönhetően a házasság intézménye teljesen eljelentéktelenedett, akár lenne, akár nem, és súlyos hatása vannak ennek a társadalomra.


A bérkülönbségről meg: "Nagyobbak az eltérések a pozíciószintek szerinti összehasonlításnál: míg a felsővezető nők átlagosan negyedével kevesebbet kapnak, mint a férfiak, addig a segédmunkásoknál csupán 5 százalék a különbség. A középvezetők esetében és a szolgáltatási szférán belül 16 százalék, az irodai dolgozóknál 10 százalék a különbség."


És arról is van valami, hogy mi áll ezek mögött a különbségek mögött? Mert az nagyon nem mindegy. Általános feminista fegyver az adatok levegőbe kiáltása anélkül, hogy a miérteket megvizsgálnánk. Nyilván azért, mert a miértek vizsgálata nélkül akaratlanul is az merül fel az emberben, hogy azért mert nők (hiszen ez az egyetlen információ így az ügyben).


"nagyon sok nővel találkoztam már, aki eldöntötte, hogy a karriert választja, nem kell neki gyerek, majd 40 éves kora körül"

2014. jan. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
22%

,,nem akarok kampányolni a feminizmus mellett "

Már megtetetted.


Leírom, hogy cigány, és az már rasszizmus?

A homofóbot meg tanuld már meg, hogy mit jelent te szerencsétlen.A hímsovinisztát nekem küldözgetted, akkor ezt miért nem tudod ki keresni.

A melegek védelme ugyanolyan haszontalan, mint maga a feminizmus.Miért kéne a jogaikért harcolni?Már leírtam, hogy a feminácik miért védik a búzákat.

mi van az éhező, és beteg gyerekekkel, meg a szegényekkel ? Ha értük harcolnának az tiszteletreméltó dolog lenne, de ebben mi a hasznos, hogy deviáns emberek jogaiért tüntetnek ?

2014. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
29%

J.K. Rowling-ról nem tudtam, hogy az, de ő valóban kielégületlen.

Natalie Portmanban nagyot csalódtam, de pár hónapja tudom róla, hogy szintén femináci-férfigyűlölő.

Angelina Jolie-ról köztudott volt, úgy is viselkedik, ezt volt férje is aláírhatja.

Jennifer Lawrence-ről nem tudtam.De lehet ez magyarázza azt, hogy az egyik legnépszerűbb színésznő mostanában.

2014. jan. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
29%

,,Valószínűleg ezek a feministák még nem olvastak eleget ideológiai vezéreiktől. A feministák már első perctől kezdve utálták a melegeket. Sok meleg már azt gyanította, hogy a feministák jobban gyűlölik őket, mint a heteró férfiakat. Őket is lefasisztázták, állítólag eluralkodtak a szervezeten, a leszbik ügyét előrébb helyezték stb."


Erről ennyit.

2014. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
33%

,,Általános feminista fegyver az adatok levegőbe kiáltása anélkül, hogy a miérteket megvizsgálnánk."


Meg a statisztikák hamisítása is.

2014. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!