Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek tényleg nem...

Szerintetek tényleg nem férfigyűlölet a feminizmus? Szívesen hallanék feministákat is. Nőket is.

Figyelt kérdés

„Ahhoz, hogy az élet fennmaradjon ezen a bolygón, egy fertőtlenítésre van szükség a Földön. Úgy gondolom, hogy ezt egy olyan evolúciós folyamat fogja kísérni, ami a férfi népesség drasztikus lecsökkenését eredményezi.” - Mary Daly, feminista, a Boston College professzora


„Minden férfi egy nemi erőszakoló...” - Marilyn French, feminista, újságírónő


„A férfi egy háziasított állatfajta és ha kellően keményen kezeljük, akkor sok dologra betanítható.” - Jilly Cooper, feminista, írónő, újságírónő (OBE Brit állami kitüntetés)


„A házasság intézménye a nemi erőszak gyakorlatából fejlődött ki. A patriarchátusban minden nő fia egy potenciális áruló, egy másik nőnek a megerőszakolója és kizsákmányolója.” - Andrea Dworkin, feminista, írónő



2013. nov. 19. 16:35
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
96%

Az idézetekre:

1. "Úgy gondolom" - ebből csak ennyinek volt értelme, a többi értelmetlen, pláne egy állítólagos professzortól.


2. A nő nem kicsit lehet frigid, de hát van ilyen. Csak miért kell ezt reklámozni?


3. Ezt még talán humorosnak is fel lehet fogni. Ha meg komolyan gondolja, akkor emelni kellene a gyógyszer adagját.


4. Felmerül bennem, hogy pl. az állatvilágban, főleg a fejlettebb emlősök között a nőstények nem tudnak ellenállni? Szerintem ott is van egyfajta udvarlás, hogy rávegyék őket, de már akár a madaraknál is. Szóval miből gondolja az írónő, hogy az embereknél ez megváltozott?


Ezeket a nőket szerintem valami trauma érte, vagy a családi hátterük volt zűrös, esetleg nem ölelték meg őket gyerekkorukban, vagy hasonló. Egyenjogúságért küzdeni az rendben van, azt megértem. De amit itt idéztél, az évekkel fogja visszavetni a valódi feministák munkáját.

2013. nov. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Én még idéznék valamit:


"A tanácskozás egyik vezérszónoka Sheila Jeffrey volt, aki híveivel együtt a fiú gyermekek elleni gyilkosság véres szájú szószólója. Hitük szerint minden nőt, akinek fiúgyermeke van, ki kell közösíteni a nők elnyomása ellen küzdő szervezetekből, de ami a legfontosabb; azok a nők, akik fiúgyermekkel várandósak, és nem hajtanak végre önkéntes abortuszt, nem szolidárisak a nők harcával."


Az idézet innen van: [link]

2013. nov. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem tudathasadásos állapotban vannak. Gyűlölik a férfiakat, de közben nagyon férfiak akarnak lenni. Szóval a saját nemüket is gyűlölik. Se nem nők, se nem férfiak,csak karikatúrái ennek is annak is. Nevetséges figurák. Az viszont nagyon elszomorít, hogy hatalmat kapnak és fertőzik a népet.
2013. nov. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
64%

3mas, inkább ne szólaltál volna meg...

Kérdező: ezek nem feminista megnyilvánulások, hanem nősoviniszták. (mellékes, hogy feministának állítják magukat)Feminizmusra szükség van, mert gyakran a megerőszakolt nőtől azt kérdezik meg, hogy mit viselt, vagy nem viselkedett-e kihívón; mert vannak, akik szerint fontosabb, hogy a nők jó férjet szerezzenek maguknak, és ne jó állást ( - inkább legyél szép, mint okos); mert a nők bére kevesebb, mint a férfiaké; mert a nyilvános helyen való szoptatásért elítélik a nőket (EMBEREK! A MELL EGYETLEN LÉTEZŐ FELADATA A BABA SZOPTATÁSA, NEM PEDIG AZ, HOGY A FÉRFI CSORGASSA RÁ A NYÁLÁT! Mellesleg van egy ilyen mozgalom, és nem tudom túltenni magam rajta: [link] )Azért is szükség van feminizmusra, mert egyre gyakoribb, hogy a kislányok tizenegy-két éves korukban is már aggódnak a súlyuk miatt; mert ha valaki nem mer/tud valamit megcsinálni, elterjedt beszólás az, hogy "Mi van, csaj vagy?"; mert egy nő r*banc, ha sok szexpartnere volt, de férfi viszont "hódító". Igazából lehetne még folytatni a felsorolást, és aki szerint ezek nem problémák, az mostantól ne nevezze magát embernek. A feministáknak mellesleg nincsen bajuk a normális férfiakkal (sőt! :D ) csak azokkal, akik felsőbbrendűnek hiszik magukat, csak azért, mert más nemi szervvel születtek.

2013. nov. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
32%

21:12 -

Nem értek egyet. A feminizmus lerombolta a társadalmat, és a nők eredményei mögött nincsenek valós eredmények. A legtöbb női sikert kvótanők érték el.


Köztudott, hogy a nők 5 évvel élnek tovább a férfiaknál. De vajon miért? 1930-ban még nem volt különbség.

A válasz ez: a nők egészségére 16x(!) annyi pénzt költenek [link]


Az én 5 évem hol van? Mikor kapom vissza?


Más: Mindig halljuk, hogy több nő van a felsőoktatásban. Ez nem csoda, hiszen pl. Amerikában rengeteg olyan ösztöndíj van, ami kizárólag nőknek szól. Férfiaknak szóló csak 1 db van, a veterán katonáknak.

De írhatnám ezt, ez nem Amerika, hanem Európa: [link]


A nők pluszpontot kapnak az orvosi egyetemen. Egy olyan munkakörben, ahol szó szerint emberéletek múlnak azon, hogy mennyire alkalmas az ember. De nem, ők inkább felveszik az alkalmatlan nőt az alkalmas helyett.


Én mikor kapok majd pluszpontot?


Családon belüli erőszak: Amerikában a 70%-át(!) nők követik el. [link]

Magyarországon ez 60%. Van arról is forrásom, ha valakinek kell. Csak a nők nem verekszenek, hanem éjjel leönti savval a férjét, leszúrja álmában stb...

Kérdésem: akkor miért csak a férfierőszakról hallunk?


Miért automatikusan az anya kapja a gyereket a válásnál? Miért nem veszik figyelembe, hogy a bűnözők többsége apa nélküli családokból kerül ki?


És így tovább sorolhatnám a statisztikákat.

Szóval én remélem, hogy a feminizmus minél előbb eltűnik. Az egyik legkárosabb dolog, amit létezik.

2013. nov. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
92%

(4es vagyok)

"A feminizmus lerombolta a társadalmat, és a nők eredményei mögött nincsenek valós eredmények."

???? Mit szerettél volna sugallni? Az eredmények mögött nincsenek eredmények? Légyszi fejtsd már ki ezt egy kicsit... Köszi ;).

Az általam leírt problémák legalább globálisak, nem csak pár kiragadt, egyedi eset, főleg külföldről. Mondjuk külföldi példákat én is fel tudok ám hozni:

[link] A tamponok és betétek luxuscikként vannak adóztatva. Hahaha hát minek az?

[link] De jahh, igazad van, elfogadhatatlan bűn, hogy a világon 1 nyomorult egyetemben a nők kaptak valamennyi pluszpontot. Ne pityeregj, akkor se kaptál volna plusz pontot, ha nőnek születsz, én se kaptam... Tudod mit? Nem is kell... (Ne mondd el senkinek, mert titok: mellesleg az, hogy a nők pluszpontokat meg ösztöndíjakat kapnak, nem feminista megmozdulás; az igaz feminista nem akar többet, csak ugyanannyit.)


A női egészségügyre az állam nem költ többet (nincs az, hogy pl. az aszpirin olcsóbb egy nőnek) a kép, amit linkeltél, a rákkutatásra költött összeg, és ebben a témában sem hangzottak el olyan felkiáltások, hogy „MENTSÜK A NŐKET, PUSZTULJANAK A FÉRFIAK!”, egyszerűen csak több adomány folyik be a mellrák és a méhnyakrák kutatásra. Adakozz, és akkor növelni fogod a férfiakra szánt összeget…

És a nők csak átlagban élnek tovább, mint a férfiak. (Tudod, hogy hogy működik az átlag, ugye?) Ez felfogható annak, hogy a nők alapból egészségesebben élnek - sok zöldség, gyümölcs, és testmozgás, hogy vigyázzanak az alakjukra, míg a férfiak tömik magukba a zsírt meg a szénhidrátot... Tisztelet a kivételnek, persze..


Megemlítetted, hogy tudnál adni forrást a Magyarországon elkövetett családon belüli erőszak arányairól. Megtennéd, kérlek? Nem mintha kételkednék, de én csak ilyeneket találtam: [link] (nézd a táblázatokat, elég beszédesek)

O még volt egy ilyen is. Hasonló dolgokat ír, nagyon tanulságos oldal: [link]



Nem mondom, hogy nincs igazság abban, amit mondasz, de azért számold már ki, hogy egy, a férfiakat háttérbe szorító intézkedésre hány olyan jut, ami a nőket korlátozza.

Szóval a férfiak ellen elkövetett szörnyű gaztettek keresgélése után most talán vesd bele magad a nők ellen elkövetettekbe; találsz majd rá példákat. ;) (Tipp: kezdhetnéd mondjuk azzal a kijelentéseddel, hogy a feminizmus a legkárosabb dolog a világra nézve. Úgy van, számoljunk fel egy olyan mozgalmat, ami egyenlő jogokért küzd, a rasszizmus, a fegyverkezés, az analfabetizmus, az elidegenedés, és az ökológiai válság ráér későbbre…)De persze mindenki azt látja meg, amit látni akar...

2013. nov. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
6: Amit itt leírtam az a feminizmus. Ha te ezzel egyet értesz akkor ne csodálkozz, hogy vannak olyanok akik a világon a legjobban téged vagy a hozzád hasonlókat gyűlölik. És nincs túl sok esélyed a férfiaknál, bár a legtöbb feminista egy leszbi.
2013. nov. 20. 20:01
 8/41 anonim ***** válasza:
0%

"Mit szerettél volna sugallni? Az eredmények mögött nincsenek eredmények? Légyszi fejtsd már ki ezt egy kicsit... Köszi ;). "


PONTOSAN! VÁLASZOLJ A KÉRDÉSRE! ÉN MIKOR KAPOK MAJD PLUSZ PONTOT AZ ORVOSIN ?! TE MIÉRT KAPSZ?!

2013. nov. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
jaj. Nem kapok... Egy egyetem van, ahol ezt megpróbálták megcsinálni. EGY. EGYETEM. Nem az összes egyetemen, hanem csak egy egyetemen, ami ráadásul nem is Magyarországon van, és ott is problémákba ütközött, teljesen jogosan... Oké? [link] Olvasd már el rendesen amit belinkeltél.
2013. nov. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
22%

"De jahh, igazad van, elfogadhatatlan bűn, hogy a világon 1 nyomorult egyetemben a nők kaptak valamennyi pluszpontot. Ne pityeregj, akkor se kaptál volna plusz pontot, ha nőnek születsz, én se kaptam... Tudod mit? Nem is kell... "


Ez nem 1 nyomorult egyetem! Mint írtam: a nőknek több ösztöndíjat tartanak fent. Egyszerűen nőként könnyű bekerülni a felsőoktatásba. Engem férfiként negatív diszkrimináció ér. Erre mit tudsz írni?


"A női egészségügyre az állam nem költ többet"


De igen! Ugyanis a képet innen linkeltem: [link]


Ez bizony nem privát adomány, hanem kőkeményen állami.


"Megemlítetted, hogy tudnál adni forrást a Magyarországon elkövetett családon belüli erőszak arányairól. Megtennéd, kérlek? "

Undorító, hogy már mutattam egyet, de neked nem elég. De tessék, itt van: link* Tamási Erzsébet írta, a Pázmány kriminológusa. 61%-ra teszi a férfia áldozatok számát.


"Szóval a férfiak ellen elkövetett szörnyű gaztettek keresgélése után most talán vesd bele magad a nők ellen elkövetettekbe; találsz majd rá példákat"


Évek óta csak ezt hallgatom, meg a hazugságokat.


" Úgy van, számoljunk fel egy olyan mozgalmat, ami egyenlő jogokért küzd"


Pontosan, ugyanis már régen nem az egyenlő jogokért küzd. KIVÉTEL NÉLKÜL minden feminista VEZETŐ férfiellenes. Lehet, hogy a követők csak egyenjogúságot akarnak. De a vezetők nem.

Tőlük is hozok idézetet, ha nem hiszed, de úgy érzem elég, ha elolvasod a fentebb leírt idézeteket a FEMINISTA vezetőktől.


link* [link]

2013. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!