Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Négy hónapja kaptam egy fehér...

Négy hónapja kaptam egy fehér arany gyűrűt viszont ez most az lehet vagy sem?

Figyelt kérdés
Senki ne értsen félre , nem kételkedem benne hogy a párom mit szeretett volna venni. Nagyon szeretem a gyűrűmet amit kaptam tőle , de már hordani se merem . Pedig vigyázok rá. Az meg hogy ajtó kilincsét se fogjam meg vele azért az úgy már elégé ...hááát... Na a története . 4 hónapja megkérte párom a kezem, 4 hónapja van meg a gyűrűm . Kb. 1 fél 2 hónap múlva vittük vissza elösször mert elferdült de nagyon . A félig kilógó mellű kis 20-30 közti kisasszony közölte hogy biztos én csináltam valami olyat vagy fogtam meg erősen. Na jó garanciába megcsinálták. Most megint egy tojás szebben néz ki mint a gyűrűm formája, de a hátsó része sárgára van szineződve. Most márt nagyon mérges vagyok, főleg hogy láttam kolléganőm 25 éves fehérarany gyűrűjét és max annyi hogy szürkésebb színe van egy kicsit . Mert rég volt bevonatatni. Mit lehet ilyenkor tenni ? Most akkor ez nem is fehérarany ? Mert ha kopna szürkének kellene akkor is nem sárgának tudtommal. Míg a garancia megvan vissza hordom de mi lesz utána kukába dobom ? Kérlek segítsetek mit lehet ilyenkor tenni ?
2014. jan. 18. 23:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Valami nem stimmel. Nézesd meg egy független szakértővel.
2014. jan. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Bemész 2-3 zálogházba és megkérded mennyit adnának azért a fehérarany gyűrűért. Megvizsgálják, mondanak egy árat te pedig megmondod hogy még meggondolod. Ha nem fehérarany, akkor úgy is közlik veled.
2014. jan. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Hétfőn megyek haza , ha egy Zálogházba beviszem mondjuk és megkérdezem ott meg tudják nekem mondani vagy segítenek? Mert ékszerboltban azért nem nagyon bizom mert a legtöbb helyen most már csak kirakják a kirakati babákat és ennyi mint aki a gyűrűmet is eladta. Az a furcsa hogy van egy ilyen vastag ezüst gyűrűm évekig hordtam semmi baja. Elöl is egy kis részen fel lehet fedezni rajta egy sárga foltot lehet megkarcolodott . De ugye a hátulján jobban látszik :(
2014. jan. 18. 23:16
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már minden nemesfém ékszerben hivatalból beleütik a fémjelet, ami igazolja a nemesfém tisztasági fokát. Ráadásul a blokkon (ha üzletben vette) nyilván fel van tüntetve. Ha magad nem vagy járatos a dologban és nem látsz benne semmiféle beütött jelzést, akkor el kell vinni egy ékszerészhez és meg kell kérdezni. Én magam nem vagyok járatos a fehéraranyban (csak sárga aranyban egy kissé), de már a 14 karátos arany ékszerek sem szoktak elszíneződni, a 18 karátosak meg egyáltalán nem. A 14 karátosnál kisebb aranytartalmúaknál viszont előfordulhat elszíneződés az ötvöző anyagok milyenségének függvényében. Így pl. a 9 karátos sárga aranyból készült ékszerek könnyen sötétednek, különösen, ha a bőrrel érintkeznek, esetleg kéntartalmú élelmiszerrel (pl. tojás).
2014. jan. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne segítséget kérj a zaciba, hanem játszd el mintha el akarnád adni.
2014. jan. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is megnézetném mással a biztonság kedvéért.

Azt, hogy eldeformálódik ebben nincs semmi csodálkozni való, ugyanis az arany mint nemesfém puha anyag, ezért is ötvözik más anyagokkal. Ahhoz hogy egy ékszer fehér arany legyen, az aranyat ötvözik ezüsttel és palládiummal. A szürkés árnyalatot a ródium bevonat miatt kapja, ami bizony kopik, így néha újra kell bevonni. A sárgás színeződés előfordulhat akkor ha az arany ötvözeténél kevés ezüstöt, palládiumot adtak hozzá, így a "vörös arany" nagyobb részben fordul elő. Ezáltal puhább lehet (könnyen deformálódik) és elszíneződhet (akár sárgás színt is mutat)

Én a helyedben ha egy másik ötvös is azt mondja amit én, hogy az ékszer túl puha, könnyen sérülhet akkor visszavinném, és garanciában kicserélném másik gyűrűre.

Vagy megtartod, de szépen elteszed.

Minél tovább hordod annál jobban kopik, deformálódik, a végén törik.

2014. jan. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Csak a külső része sárgult neki. Fém jelzés van rajta kivül.De most nagyítom sincs hogy megnézzem. Belül meg a belső részén van egy olyan bele írva hogy Kocak 586. Sajnos nem vagyok bent jártas nagyon én se. Csak furcsálom nagyon a dolgot.... A blokkot meg holnap megnézetem mi van ráírva.
2014. jan. 18. 23:23
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyűrűm is fehérarany (biztosan), és szintén görbe és besárgult. Bár nem hónapok alatt..
2014. jan. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 23:22

Ha nincs nagyítód akkor fényképezd le, és a gépeden nagyítsd ki.

Laikusként a legegyszerűbben tudod megnézni hogy fehér arany vagy ezüst amid van.

Meg kell nézned mi van a fémjelben

Az új belföldi aranytárgyakban koronák láthatók és a finomság jelzése karátban (22, 18, 14, 9), az ezüstben pedig hidak és a sorszám (1, 2, 3, 4).

Legtöbbször egy figura is látható..

2014. jan. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy az a szám 585??

Mert az a 14 karátos arany jelzése.


Deformálódni meg akkor szokott, ha nagyon kis vékonyka, és így nincsen tartása.

2014. jan. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!