Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Négy hónapja kaptam egy fehér...

Négy hónapja kaptam egy fehér arany gyűrűt viszont ez most az lehet vagy sem?

Figyelt kérdés
Senki ne értsen félre , nem kételkedem benne hogy a párom mit szeretett volna venni. Nagyon szeretem a gyűrűmet amit kaptam tőle , de már hordani se merem . Pedig vigyázok rá. Az meg hogy ajtó kilincsét se fogjam meg vele azért az úgy már elégé ...hááát... Na a története . 4 hónapja megkérte párom a kezem, 4 hónapja van meg a gyűrűm . Kb. 1 fél 2 hónap múlva vittük vissza elösször mert elferdült de nagyon . A félig kilógó mellű kis 20-30 közti kisasszony közölte hogy biztos én csináltam valami olyat vagy fogtam meg erősen. Na jó garanciába megcsinálták. Most megint egy tojás szebben néz ki mint a gyűrűm formája, de a hátsó része sárgára van szineződve. Most márt nagyon mérges vagyok, főleg hogy láttam kolléganőm 25 éves fehérarany gyűrűjét és max annyi hogy szürkésebb színe van egy kicsit . Mert rég volt bevonatatni. Mit lehet ilyenkor tenni ? Most akkor ez nem is fehérarany ? Mert ha kopna szürkének kellene akkor is nem sárgának tudtommal. Míg a garancia megvan vissza hordom de mi lesz utána kukába dobom ? Kérlek segítsetek mit lehet ilyenkor tenni ?
2014. jan. 18. 23:05
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Hát ez így is durva, nem lenne merszem ennyit kérni így érte... azért ... kicsit nagyon fel vagyok háborodva...az eredeti árától nagyon...meg attól is amennyiért megvették... Sárgulhat, deformálhat, meg még el is törhet. Na most asszem nagyon alám kerültem. Most mit csináljak vele? Csináltassam meg és tegyem a polcra ? :( Vagy mit lehet tenni ilyen helyzetbe . (Eredeti árának 56 ezer volt ki írva , 32 ért lett megvéve) De erre senki nem hívta fel a figyelmet. :/
2014. jan. 19. 01:16
 22/26 anonim ***** válasza:

Ne az eladót hibáztasd, mert neki sem kell tudnia a kémiát, és hogy melyik elemből mennyit ötvöztek. Nagyon ritkán előfordult ötvözési hiba. Te kifogtad. Talán azért lett akciós, mert mások is visszavitték a deformáció miatt.

A legjobb megoldás az, ha garanciába visszaviszed, és egy másikat kérsz helyette. Amennyiért vettétek annyiért tudsz másik ékszert is választani, vagy ha drágább akkor elég ha kipótolod a különbséget.

Vagy ha ragaszkodsz a gyűrűhöz, elviheted egy ötvöshöz aki megvastagítja neked fehérarannyal. Persze lesz ára, de egy strapabíróbb ékszered lesz.

2014. jan. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Leakciózva nem azért lett hanem folyamat akciók vannak abba az ékszerboltba , hol 30 hol 40 hol ennyi vagy annyi százalék. Tehát akkor akár ki is cseréltethetem. A leg logikusabb megoldás úgy gondolom az lesz mert ezzel a gyűrűvel csak a baj van hiába szeretem annyira. Köszönöm mindenkinek a választ. Hétfőn megpróbálom kicserélni .
2014. jan. 19. 01:52
 24/26 anonim válasza:
Hu, ez brutal mennyire el van deformalodva. Majd ird meg mi volt hetfon.
2014. jan. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Hétfőn vissza vittem a gyűrűt , a sok érvemnek és annak köszönhetően hogy nem engedtem az igazamból hogy nem csinálok semmi olyan munkát . A gyűrűt ismételten elküldték javítani , ha még egyszer probléma lesz vele akkor cserélik :) Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat. Sikeres hatott az érveléseimnél, így belátták nekem van igazam :)
2014. jan. 22. 00:05
 26/26 anonim válasza:
De az kiderult, hogy feher arany vagy csak szinezett arany?
2014. jan. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!