Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Négy hónapja kaptam egy fehér...

Négy hónapja kaptam egy fehér arany gyűrűt viszont ez most az lehet vagy sem?

Figyelt kérdés
Senki ne értsen félre , nem kételkedem benne hogy a párom mit szeretett volna venni. Nagyon szeretem a gyűrűmet amit kaptam tőle , de már hordani se merem . Pedig vigyázok rá. Az meg hogy ajtó kilincsét se fogjam meg vele azért az úgy már elégé ...hááát... Na a története . 4 hónapja megkérte párom a kezem, 4 hónapja van meg a gyűrűm . Kb. 1 fél 2 hónap múlva vittük vissza elösször mert elferdült de nagyon . A félig kilógó mellű kis 20-30 közti kisasszony közölte hogy biztos én csináltam valami olyat vagy fogtam meg erősen. Na jó garanciába megcsinálták. Most megint egy tojás szebben néz ki mint a gyűrűm formája, de a hátsó része sárgára van szineződve. Most márt nagyon mérges vagyok, főleg hogy láttam kolléganőm 25 éves fehérarany gyűrűjét és max annyi hogy szürkésebb színe van egy kicsit . Mert rég volt bevonatatni. Mit lehet ilyenkor tenni ? Most akkor ez nem is fehérarany ? Mert ha kopna szürkének kellene akkor is nem sárgának tudtommal. Míg a garancia megvan vissza hordom de mi lesz utána kukába dobom ? Kérlek segítsetek mit lehet ilyenkor tenni ?
2014. jan. 18. 23:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
kocak 585 az 14 karátos arany, magyar beütés nincs mellette? ha nincs, akkor nem lehet magyarországi forgalomba hozni... amúgy hány grammos? dobj egy képet a gyűrűről, de szerintem csak túl vékony (másik eset, hogy nagyon szar ötvözet)
2014. jan. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Kocak 585 van a belsejében és nagyításba kiderült ott is sárgul, probálok képet feltölteni. Viszont a külső jelekből lehet vak vagyok de semmi értelmeset nem tudtam kiszedni.
2014. jan. 19. 00:13
 13/26 anonim válasza:
"kocak" az torok arany ami ha elfogadott minosegu benne van a magyar jel is.
2014. jan. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
2014. jan. 19. 00:45
 15/26 A kérdező kommentje:
2014. jan. 19. 00:47
 16/26 A kérdező kommentje:

keptar.szunyi.com/viewer.php?file=5wq1q39358368q5w836.jpg

keptar.szunyi.com/viewer.php?file=8276qw232w68559q-3.jpg

2014. jan. 19. 00:52
 17/26 anonim ***** válasza:
ez nagyon vékony, azért ferdül el
2014. jan. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
És a sárgaság ? A fehérarany tudtommal nem sárgul ? Vagy most hogy is van ez ?
2014. jan. 19. 00:59
 19/26 A kérdező kommentje:
De most szerintem , ok görbül de egy 4 hónapos gyűrűnek ami került 3 db 10ezresbe vagy kicsit többe biztos hogy így kell kinéznie ? Besárgul? stb. Még ha a görbeségét le is számítom ... Azért ez nekem kicsit durva....
2014. jan. 19. 01:04
 20/26 anonim ***** válasza:

Az arany sárga nemesfém. Ezt a sárga nemesfémet az ötvözök fehérítik ezüsttel, palládiummal. Ha kevés a palládium vagy ezüst ötvözet, akkor a fehér arany a ródium bevonat koplalása miatt elkezd sárgulni.

Ezért sárgul az ékszered. Egyébként vékony gyűrű, így elég puha az aranyötvözet is.. A deformáció kikerülhetetlen, sőt a törés is.

2014. jan. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!