Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Büfészakot végzett emberek!...

Büfészakot végzett emberek! Ti hogyan álltatok talpra?

Figyelt kérdés

Mit tehet az, aki büfészakot végzett?

Mindenképp kellene egy OKJ-t végezni az egyetemmel párhuzamosan?

Másik MSc-t végzett valaki a büfé BSc után? Hogyan bírtátok a sokkal nehezebb szakot? Hogyan kell krediteket pótolni? Valahol azt hallottam, hogy első két félév alatt kell a pótolandó krediteket felvenni, és emellett az adott MSc-n is meg kell legyen a 30 kredit; és ez durván hangzik azért...

Vagy munkaügyis képzésen vettetek részt?

Vagy esetleg mégis szakmában helyezkedtetek el, mert volt kapcsolati tőke? Arra hogyan tettetek szert (ha alapból nem volt olyan ismerősötök)? Tehát ha "nyüzsögnötök" kellett, hol nyüzsögtetek?


A lelki részét hogy bírjátok a dolognak? Megszerettétek, amit tanultatok? Mert ha igen, akkor szerintem nem olyan nehéz túllépni rajta, hogy csak tanultad, de sose tehetsz hozzá a helyzethez semmit, még egy lépésnyit se...


Meddig voltatok munkanélküliek?



Büfészakos vagyok... Mostmár elvégezném, részben mert mindjárt itt a fele, másrészt pedig megszerettem a témát. Bár a suli nem túl jó, a téma igen...

Nem tudom, hogyan tovább viszont? Szeptembertől OKJ levelezőn?


Sokat segítenének a válaszok a fenti kérdéseimre - egy részükre...



2014. febr. 16. 17:26
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És nem félsz az MSc-től? Tudod, kb mennyit kell pótolnod?

Milyen érzés munkanélkülinek lenni? :/ Nagyon rossz? Vagy pozitívabb szemlélettel felül lehet kerekedni?


Én valamennyire próbálok haverkodni... és valahol elgondolkoztató valóban, hogy érdekből... De annyira nem "gáz" szerintem, mert akinél tényleg csak az érdek játszana közre, az nem válik haverrá, csak ismerős lesz, aki meg haverrá válik, ott már van őszinte, kölcsönös szimpátia is. :) Meg szerintem fontos a korrektség és hogy ne használjuk ki az illetőt.

A mester alatt szerintem te is járj el olyan helyekre, ahol szert tehetsz kapcsolati tőkére!

2014. febr. 18. 17:51
 12/14 anonim válasza:
Szia! Elozo valaszolo vagyok. Elvileg ugy van, hogy min. 30 kredittel kell rendelkezned, hogy mesterre mehess. Mivel csak most adtam le az e-felvis jelentkezest, meg nem kuldtem el az egyetemnek a kreditbeszamitasi kerelmet, de ez hamarosan sorra kerul. Mivel a mesterkepzes felsorolasaban ott van a reszleges kreditertek beszamitasanal az alapszakom, szerintem nem lesz gond a 30 kredit elerese. Mivel kozgaz szakra jelentkeztem, de a BA-diplomam nem kozgazdasz, ezert valszeg fokent ezeket a targyakat kell potolnom (ezert utaltam a kulontanarra korabban). Hat nezd, a munkanelkulisegnek is megvan a maga pszichologiaja, most egy rosszabb korszakon megyek keresztul, de a csaladom tarja bennem a lelket. Szerencsere "csak" onertekelsi kerdesrol van szo, nem kenyergondokrol, de egy olyan ember, aki porgos es imad tenni-venni, gondolhatod, hogy ez milyen... A kapcsolatepitesrol azt gondolom, hogy MO-n ez nagyon gazul mukodik. Ugy latom, eleg kevesen erzik/ertik az egeszseges networkinget, inkabb nyomulas, meg pofatlan protezsalas megy. Hidd el, eleg maximalista vagyok magammal szemben ahhoz, hogy tudjam, hogy lattam el a munkamat... megis en vagyok munka nelkul, mert masoknak volt ismerose es fel kellett venni a helyemre. Foleg, hogy tudom, hogy mennyivel gyengebbek az illetok nalam szakmailag... Jarok pl. szakmai konferenciakra, na ott meg az van, hogy fel akarnak szedni (lany vagyok)... nehogy azt hidd, hogy ott konnyebb vegyulni, konderenciakra id altalaban tobben mennek emberek egy cegtol, ok meg klikkesednek es hordakban maradnak. Igazabol ugy vagyok a mesterkepzessel, hogy ket evet afok magamnak, hogy valami kialakuljon belole, ha utana is normalis munka nelkul maradok, akkor irany kulfold. Fura az embereknek a gondolkodasmodom, mert en azt varom, hogy a teljesitmenyem es a munkam alapjan iteljenek meg, ne pedig a (nem letezo) kapcsolataim, vagy a kulsom (pedig nem tartom magam jo csajnak) alapjan. Ugy latom, a magyar tarsadalmi rendszer erre nem alkalmas, ezert keresek egy olyan orszagot, ahol a produktum a fontos, nem a fentiek (talan Nemetorszag..). Ugy vagyok vele, inkabb leszek palyakezdo 30 evesen mashol, ahol 5 ev alatt egyeneseb eljutgatok oda, ahova itt kacskaringosan 10 ev alatt sem...
2014. febr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Meg valami; lehet, hogy csak nekem nem volt szerencsem elni a kapcsolati tokevel, termeszetesen jo par munkaltato van, akik nem ez alapjan keresnek embert... de mint emlitettuk, bufeszakokrol van szo, ebben az esetben pedig tenyleg ez szamit, sajnos. Nyilvan, ha IT-s lennek, az ajtom elol rugdosnam el a fejvadaszokat, de nem lettem az, mert sajnos semmi affinitasom nincs hozza, sem a mernokihez, vagy mas, jelenleg meno szakmahoz. Szomorunak tartom egyebkent, hogy a felsooktatas es a munkaeropiac az esetek 98%-aban koszonoviszonyban sincs egymassal!
2014. febr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Így már értem. Köszönöm!

És sok sikert-szerencsét mindenhez-mindehhez! :)

2014. febr. 18. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!